Образование

Мандрівки юних туристів

Мандрівки юних туристів

turВідповідно до  річного плану роботи Борівської дитячо-юнацької спортивної школи (далі ДЮСШ) влітку 2012 року силами тренерів заплановано провести в червні та серпні серію туристсько-оздоровчих пішохідних походів з вихованцями ДЮСШ.

Маршрути цих походів проходять здебільшого повз лівого та правого берегів Червонооскільського водосховища в межах Бо-рівського району.

 Метою дитячих походів є виконання роботи згідно з навчальними програмами та планами з туризму, оздоровлення та відпочинок дітей, які займаються в спортивних групах спортшколи та загальноосвітніх школах.

Діти в цих походах проходять серйозну підготовку в оволодінні техніки руху з рюкзаком по лісових, польових та заболочених стежках, вчаться встановлювати намети, збирати дрова для вогнища, брати участь у чергуванні по табору, готувати їжу на вогнищі, долати перешкоди, використовуючи спеціальне спорядження (мотузки, системи, карабіни та ін.). Крім того, вихованці грають у спортивні та рухливі ігри на березі водосховища, вивчають породи диких птахів та деяких тварин.

Під час радіальних виходів з табору на маршрут знайомляться з рослинами лісу на незасіяних схилах правого берега Оскола.

На жаль, у ДЮСШ майже всі тренери-викладачі  розраховуються щороку з першого червня у зв’язку з припиненням роботи за сумісництвом. Тому ті, хто залишилися, можуть охопити незначну кількість дітей для оздоровлення.

Учасники походів  отримують можливість перебувати на берегах водосховища по 14 днів із цілодобовим перебуванням.
Хіба не  прекрасним є оздоровлення учня в походах з практично необмеженим купанням (а ми сезон відкрили ще 5 червня), цілодобовим перебуванням у лісі, триразовим гарячим харчуванням із туристського казана, з позитивними емоціями, фізичною підготовкою та нічлігом у спальному мішку?

Висловлюємо щиру подяку начальнику газоком-пресорної        станції    Гусаку В.М., який дозволив перебування базового туристського табору другого походу на території ГКС біля берега водосховища, звідки ми здійснювали радіальні виходи групи по лісових стежках.

Завдяки походам планується оздоровити до тридцяти вихованців ДЮСШ. Це учні Борівської ЗОШ №1, а всього в походах візьме участь до 40 дітей.

Сергій ТЕРТИШНИЙ.

Директор Борівської ДЮСШ, керівник походів.