Авторское, Безопасность

Шкідлива звичка

Куріння тютюну — найпоширеніша звичка, що руйнує здоров’я людини. Тому у наш час боротьба з курінням є не тільки медичною, а й соціальною проблемою.

Всесвітня організація охорони здоров’я в черговий раз закликала об’єднати зусилля світової спільноти у боротьбі з тютюнопалінням під гаслом «Світ без тютюну». Цього року пропонується країнам світу підвищити податки на тютюн з метою скорочення попиту на тютюнові вироби та запобігання шкідливої звички серед молоді. Багато хто вважає, що вживання тютюну не приносить шкоди здоров’ю. Це одна з причин поширення поганої звички. Почавши палити, людина швидко звикає до нікотину, організм пристосовується до отрути, настає фізична залежність від неї і курець надовго залишається у полоні своєї пристрасті.

Отруєння тютюном погіршує перебіг будь-якого захворювання, частіше трапляються ускладнення, хвороби потребують тривалого лікування. Складові тютюнового диму знижують лікувальний ефект медикаментів. В окремих випадках жодні лікувальні заходи не можуть дати бажаних наслідків, поки людина не кине палити.

Куріння шкідливо впливає на здоров’я не тільки людини, що палить, а й тих, хто перебуває в оточенні курців і змушений дихати забрудненим тютюновим димом повітрям. Це так зване пасивне, або змушене куріння. Адже, спалюючи цигарку, курець поглинає тільки половину отруєних речовин, інша половина потрапляє в оточуючу атмосферу.

Особливо чутливі до тютюнового диму діти.

Куріння, окрім шкоди для здоров’я, завдає також значних економічних втрат.

10 порад, які допоможуть кинути палити:

 1. Визначте точну дату. Якщо ви твердо вирішили розпрощатися з
  цигарками, визначте дату, коли кинете курити. Інакше ви будете відкладати
  цей день без кінця.
 2. Відвикайте поступово. Деякі люди зав’язують із курінням не за один день. Вони починають купувати по одній пачці цигарок замість блоку, підраховують, скільки викурили за добу і намагаються зменшити цю кількість.
 3. Пан або пропав! Для людей із сильною волею часто виявляється дієвим абсолютно протилежний метод - вони спалюють усі мости і відгороджують будь-які шляхи до відступу, відмовляючись від шкідливої звички тут і зараз. Щоправда, цей спосіб має один негативний бік - неприємні прояви абстинентного синдрому, - зате він швидкий і однозначно визначає ваш статус як некурця.
 4. Будьте готові до синдрому абстиненції. Абстинентний синдром - явище неминуче. Але слід пам’ятати, що всі труднощі тимчасові і їх можна перебороти. Будьте готові до порушень сну, кашлю, роздратованості й інших малоприємних проявів абстиненції.
 5. Пийте багато води. П’ючи воду, ви допоможете організму швидше вивести нікотин і зменшити ефект ломки. Вітамін С сприяє розрідженню мокротиння у ваших легенях і допомагає позбутися кашлю курця.
 6. Змініть розпорядок дня. Якщо ви звикли палити під час перерви на каву чи на обід, то доведеться заповнювати цей час чимось іншим. Вам також слід проводити менше часу в «курилці» з друзями, які все ще палять.
 7. Використовуйте препарати проти паління. Існує величезна кількість
  препаратів, які допоможуть вам кинути палити: від нікотинових пластирів,
  жувальних гумок і льодяників до назальних спреїв.
 8. Відвідуйте заходи проти паління. Пошукайте мотиваційні семінари проти
  паління, почитайте сайти і поспілкуйтеся на форумах із однодумцями,
  спитайте поради у знайомих, яким вдалося кинути курити.
 9. Альтернативна терапія. Гіпноз і голковколювання - лише деякі з
  альтернативних методів, які можуть допомогти у боротьбі проти шкідливої
  звички.
 10. Ніколи не здавайтесь. Переваги для здоров’я, що їх ви отримуєте,
  зав’язавши з цигарками, величезні. Якщо ви зірвалися, зберіть волю в кулак і починайте все спочатку. Позбутися залежності важко, але завдяки
  наполегливості ви зможете стати сильнішим за цигарку.