Авторское, Общество

Борівщина приймає жителів Донбасу

Покинути домівку, роботу і їхати невідомо куди – ще декілька місяців тому мешканці Луганської та Донецької областей цього навіть уявити не могли.

Сьогодні це стало реальністю. Приймає приїжджих і Борівщина. Яким чином проводиться розселення, як надаються різного виду допомоги - про це та інше йшлося на черговій нараді, яку провів голова Борівської райдержадміністрації Віталій Кіян. Він поставив конкретні завдання перед працівниками апарату РДА, керівниками, які покликані вирішувати дані питання.

Заслухано інформації: заступника голови райдержадміністрації Сергія Шутька, начальника відділу соціального забезпечення РДА Оксани Гамори, начальника відділення Пен-сійного фонду України у Борівському районі Валентини Богуславської, головного лікаря Борівської ЦРЛ Любові Віннікової, начальника Борівського районного центру зайнятості населення Олени Клименко, голови товариства Червоного Хреста Антоніни Щербак, директора терцентру соціального обслуговування населення Зої Костюченко, начальника Борівського РВ УМВСУ у Харківській області Віталія Куроп`ятника.

Відзначалося, що станом на 16 червня в районі за офіційними даними перебуває 300 громадян з Донецької та Луганської областей. 19 осіб звернулися по переоформленню допомоги на дітей, 20 - за різного виду медичною допомогою, 2 дітей влаштовано до пришкільного табору в Чернещині.

До відділення Пенсійного фонду щодня звертаються пенсіонери за переоформленням пенсій. По 116 справах направлені запити. В червні всім будуть виплачені мінімальні пенсії з подальшим їх перерахуванням в міру надходження необхідних документів.

Центром зайнятості проводиться робота по постановці на облік та працевлаштуванню людей, що прибули в район.

Двох лікарів зараховано на роботу в Борівську райлікарню.

Громадян, які приїхали з Донецької та Луганської областей, приймають бази відпочинку «Хімік», «Ластівка» та «Шахтар». Там уже проживає відповідно 2, 10 та 16 чоловік.

Необхідну медичну допомогу надають лікарі, діабетики отримують інсулін, товариство Червоного Хреста допомагає одягом та продуктами.

Підсумовуючи нараду, голова райдержадміністрації Віталій Кіян поставив вимогу перед керівниками надавати щоденну інформацію по кожній сільраді, по конкретних людях. Ми повинні знати, в яких умовах живуть приїжджі, чого потребують, який у них настрій,- сказав Віталій Олексійович.

Любов Мухіна.