Официально

Вісті із прокуратури. Червень 2012 р.

Не виплачував працівникам заробітну плату

Прокуратурою Борівського району спільно з Територіальною державною інспекцією з питань праці у Харківській області проведено перевірку дотримання вимог законодавства України про працю в діяльності КПОЗ «Центральна районна аптека №126». Перевіркою встановлено, що в період з квітня 2011 року по травень 2012 року посадові особи КПОЗ «Центральна районна аптека №126», маючи реальну можливість виплачувати поточну заробітну плату та погашати заборгованість, що виникла раніше, навмисно не виплачували зарплату 29 працівникам підприємства, внаслідок чого виникла заборгованість у сумі майже 64 тис. грн. На розрахункові рахунки та в касу підприємства упродовж квітня-грудня 2011 року надходили кошти на загальну суму більше 570 тис. грн. На погашення зарплати із зазначеної суми було виплачено лише 9 %. За січень-березень 2012 року на підприємство надійшли кошти в сумі 32 тис. грн., з них на заробітну плату було витрачено 2,6 тис. грн. Таким чином, керівник, який зобов’язаний був виплачувати працівникам заробітну плату, не виплачував її безпідставно.

Прокуратурою Борівського району вирішується питання щодо порушення кримінальної справи за даним фактом.

Дмитро КОЛЕСНІКОВ.

Прокурор прокуратури Борівського району.

Незаконно отримала акт на землю

Здійснивши  перевірку дотримання вимог земельного законодавства України  на території однієї з сільських рад нашого району, прокуратура Борівського району встановила, що в кінці 2011 року громадянка К. отримала у відділі Держкомзему в Борівському районі державний акт на право власності на земельну ділянку площею 0,2 га ринковою вартістю 106 тис грн. Підставою для отримання акту було рішення позачергової сесії сільської ради.  Але з’ясувалося, що в цей день сесія не проводилася, в архіві сільської ради матеріали про скликання цієї позачергової сесії відсутні. Дані порушення чинного законодавства свідчать про незаконність прав громадянки К. на земельну ділянку. Борівський районний суд визнав недійсним державний акт на право власності на земельну ділянку, виданий на ім’я громадянки К., і зобов’язав її повернути ділянку землі.   

Андрій КОРОБОВ.

Прокурор Борівського району.

Шахрайство з фінансовими ресурсами

З метою оформлення грошового кредиту в банку громадянин Б., будучи директором одного з підприємств, склав неправдиву інформацію про розмір свого прибутку. Не маючи великого прибутку, він узяв у кредит більше 80 тис. грн., звісно, повернути їх у нього можливості не було. Розуміючи, що на його майно накладуть арешт для повернення грошей у банк, громадянин Б. зняв з реєстрації  в МРЕВ ДАІ ГУМВС України в Харківській області власний автомобіль. Крім цього, Борівським районним судом для повернення боргу в банк було накладено арешт на його трактор. Знаючи, що трактор знаходиться під арештом, громадянин Б. віддав його за борги в інше господарство. За всіма фактами проведено розслідування, справу направлено до суду.  

Артем ІГНАТЕНКО.

Стажист на посаді прокурора прокуратури Борівського району.

Боротьба за охорону водних ресурсів

Під час одного з рейдів, які під час нересту проводять працівники рибоохорони в Харківській області, було затримано громадянина, який не тільки порушив заборону вилову риби в нерестовий період, а  ловив рибу сіткою, що категорично забороняється. Рибному господарству України були нанесені збитки в розмірі майже 200 тис. грн. Проти громадянина порушено кримінальну справу, за ознаками складу злочину, передбаченого ст. 249 КК України, яку на цей час направлено до суду.   

Микола ШПАК.

Стажист на посаді прокурора прокуратури Борівського району.