Общество

У боротьбі за життя

У боротьбі за життя

chkuro1«З усіх наук найблагороднішою є медицина», - цей вислів належить давньогрецькому лікарю Гіппократу, який жив у 460 -370 роках до нашої ери. З того часу з’явилося багато різноманітних професій, але професія лікаря, на мою думку, і зараз є найблагороднішою.

В  руках лікарів - здоров’я, а часто й життя людини, тому однією з основних рис характеру медиків є відповідальність. А ще вони не можуть бути байдужими, разом зі своїми пацієнтами хвилюються, якщо лікування не допомагає, радіють одужанню хворого і часто знають найпотаємніші секрети своїх пацієнтів:  іноді їм довіряють більше, ніж близьким людям.

Лікарі поруч із нами від самого народження, бо перші руки, які тримають немовля, - руки лікаря, й протягом усього життя - з будь-якими проблемами здоров’я ми звертаємося до них, аби отримати консультацію, пораду, відчути підтримку. І, мабуть, немає такої людини, яка б заперечила важливість і необхідність професії лікаря,   добрим словом не згадала б ту людину, яка не раз рятувала її від хвороби, а може, й від смерті…

chkuro2За плечима лікаря-анестезіолога Борівської центральної районної лікарні Віктора Шкура - сотні врятованих людських життів. Після  хірургічного втручання він ставав для людей  «янголом-захисником»: цілодобово спостерігав за станом здоров’я пацієнтів, заспокоював, підтримував їхніх рідних і близьких. Не раз Віктору Володимировичу  доводилося бачити людину на межі життя і смерті, і лише він знає, як важко було не схибити, прийняти правильне рішення, адже від нього залежала доля людини, її життя. Про цього лікаря - найкращі відгуки всіх, хто його знає. І мало хто здогадується, що народився й виріс Віктор Шкуро не в Боровій, а в Донецькій області, та  жителі району давно вважають його своїм земляком. У Борову він потрапив по розподіленню після закінчення Харківського медичного інституту. До речі, приїхав працювати разом зі своїм другом-однокурсником Миколою Соборовим. Так вже більше 30 років і йдуть вони разом по життю, виконуючи одну благородну місію - рятуючи життя і здоров’я людей. 8 років Віктор Шкуро працював на посаді хірурга, а з 1988 року був переведений лікарем-анестезіологом. І хоча його робота неймовірно виснажлива і фізично, й морально, бо часто доводилося сидіти біля ліжка хворого по кілька діб, він не мав повноцінних вихідних і відпусток, бо був єдиним у районі анестезіологом, його могли викликати на роботу в будь-який  час, Віктор Володимирович завжди був стриманий у емоціях, ніколи не показував своєї втоми.

-           Пам’ятаю, як одного разу ми рятували жінку, у якої під час кесаревого розтину розпочалася кровотеча, - розповідає головний лікар Борівської центральної районної лікарні Любов Віннікова. - Випадок був дуже тяжкий, вважаю, врятувати життя жінці вдалося у великій мірі саме завдяки професійним діям Віктора Шкура. Особисто моя думка, що анестезіолог має бути високопрофесійним лікарем, мати «холодну» голову, швидко приймати відповідальні рішення, -  якраз таким лікарем і є Віктор Володимирович.  За рік у районній лікарні проводиться близько 200 хірур-гічних операцій із анестезією, за 25 років роботи на посаді анестезіолога він зробив більше 4 тисяч анестезій. До  роботи і до своїх пацієнтів він завжди ставився з величезною відповідальністю. Але  Віктор Шкуро - не тільки гарний лікар, він - чудова, порядна людина, на нього завжди можна покластися, про таких кажуть «з ним можна йти в розвідку». А ще мені імпонує його принциповість, здатність відстоювати свою думку, боротися за справедливість.

Палатна медсестра хірургічного відділення Алла Гулько опановувати професію медсестри-анестезистки починала в 1995 році. Як і будь-якій людині, яка вперше приступає до роботи, вливається у новий колектив, спочатку було трохи ніяково, боялася, чи все складеться на роботі добре, але страх, зізнається Алла, відступив одразу після знайомства з лікарем-анестезіологом Віктором Шкуром:

-           Я  відчула підтримку, надійний захист, Віктор Володимирович  ніколи не підвищував голос, завжди врівноважений,  пояснював, якщо щось було незрозуміло, допомагав пізнавати  тонкощі професії. У нього не буває конфліктів ні з медичним персоналом, ні з пацієнтами, він до кожного має особливий підхід, усі непорозуміння вирішує спокійно.

Три роки на посаді медсестри-анестезистки хірургічного відділення трудиться Юлія Жирова. Про Віктора Шкура у неї теж лише найкращі враження:

-           Мені сподобалося  в цьому відділенні з першого дня моєї роботи. З  Віктором  Володимировичем працювати легко, бо він доброзичливий, розуміючий, до всіх ставиться з повагою. Він дуже розумний лікар, з великим досвідом роботи, але ніколи не демонструє зверхності, для нього всі рівні.

До цих щирих, теплих слів приєднуються й інші працівники хірургічного відділення, додавши, що Віктор Шкуро має відмінне почуття гумору, випромінює оптимізм і завжди в гарному настрої.

Вдячність пацієнтів, дружні стосунки з медичним персоналом - без сумніву можна стверджувати, що  Віктор Володимирович  досягнув професійного успіху. Але чи була б успішною його кар’єра, якби  не було поруч дружини Тетяни, сина Павла, онука Данила? Адже це вони підтримували його в тяжкі хвилини, з порозумінням ставилися до того, що з-за роботи він не міг їм приділити більше уваги, дарували йому  радість і  любов. Кажуть, що щастя - це коли ти знаєш, що комусь потрібен. Тож Віктор Шкуро - щаслива людина, бо завжди потрібен був не тільки своїм рідним, а й людям, разом з якими боровся за здоров’я і життя…

Тетяна ГУНЬКО.

Залишити згадку про себе, віддячити людині за порятунок, подарувати корисний і колоритний сувенір - все це можливо, якщо купити вишиванку в спеціалізованому інтернет-магазині. Сотні моделей, різні ціни, тканини (ручної роботи, вибілений або невибілений льон), всілякі техніки вишивки із традиційними узорами, якы мають особливий сенс. Вишиванка - авангардний тренд української моди!