Общество

Віддають людям часточку себе (свято медпрацівників)

Віддають людям часточку себе

dok1У третю неділю червня традиційно вітаємо людей, чия праця вважається найгуманнішою, найблагороднішою, найсвятішою – медичних працівників. 

Всі ми - сьогоднішні чи майбутні їхні пацієнти. До них йдемо зі своєю бідою, очікуючи допомоги і співчуття. Довіряючись лікарю, чекаємо від нього прояву вищих моральних якостей, хочемо отримати співчуття, пораду.  Медики району мають виключну сумлінність та самодисципліну, чесність і високу майстерність, вправність, серйозно ставляться до своєї справи. Наявність цих якостей є моральною гарантією, основою для довіри й авторитету.

Наша розповідь про медичних працівників, які трудяться в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини Борівщини.

dok2В амбулаторії ЗПСМ с.Гороховатка зібрався дружний колектив однодумців, справжніх професіоналів своєї справи. І це дуже важливо, бо саме від цього залежить стан здоров’я всіх жителів навколишніх сіл, яких обслуговують медики. За допомогою до них звертаються жителі сіл Гороховатської та Підвисочанської сільських рад.

В колективі працюють 14 чоловік:  сімейний лікар Наталія Павленко, лікар  стоматолог Сергій Малахов, медсестри  Тетяна Бібікова, Інна Передерій, Ірина Стрілець, Наталія Грабар, Наталія Губар, Олена Погрібняк, лаборант Тетяна Уварова, молодші медсестри Валентина Могильна, Лариса Перетятько і сторожі – Людмила Кучер та Наталія Користа.

Понад 13 років трудиться в амбулаторії Наталія Олексіївна Павленко, вона ж очолює колектив медиків.

З трьох дітей сім’ї Павленків двоє вирішили стати медичними працівниками – старший брат Наталії Юрій перший вступив до Харківського медичного інституту, через кілька років, після закінчення школи, туди ж вступила і Наталія. Вона старанно вчилася, бо знала, що повернеться додому, і боялася осоромитися перед односельчанами, якщо не знатиме правильної відповіді щодо діагностування та лікування пацієнтів. Багато довелося пережити молодому спеціалісту – її викликали до хворих і вдень, і вночі, і у спеку, і в мороз вона спішила на допомогу.

Сергій Михайлович Малахов – один із с старожилів амбулаторії, працює тут з 1985 року. Користується заслуженою повагою як серед пацієнтів, так і колективу.

Медсестри Олена Погрібняк та Ірина Стрілець трудяться вже чверть віку. «Чуйні, кваліфіковані, відповідальні» - так говорять про них всі, кому доводилося стикатися з медсестрами. А це – дуже велика кількість людей.

Заходячи до амбулаторії ЗПСМ с.Богуславка, відчуваєш приємну прохолоду після спекотного літнього дня. Тут так затишно, чисто, пацієнти говорять тихо, щоб нікого не потривожити.

Цей медичний заклад – перший в районі став лікарською амбулаторією. У 1991 році було проведено ремонт приміщення тодішнього ФАПу, завезено необхідне обладнання, меблі, збільшено кількість медичного персоналу, створено денний стаціонар. В амбулаторії є новенький санітарний автомобіль, що дає можливість вчасно виїхати на виклики до хворих, працює денний стаціонар, є фізіотерапевтичний та стоматологічний кабінети.

В роботу колективу свою часточку вмінь, навиків, професійної майстерності, а найголовніше – часточку душі, вносять усі – від керівника до рядових працівників. 

У постійному професійному пошуку перебуває завідуючий амбулаторією, лікар вищої категорії Володимир Степаненко. Володимир Іванович трудиться в амбулаторії з 1993 року.

З дня заснування амбулаторії працює сімейна медсестра Олена Алєшкова, добросовісно трудяться медсестри Лілія Дейнека, Олена Галкіна, Ольга Ткачова, лікар стоматолог Сергій Малахов, акушерка Лариса Сокольська, молодша медсестра Тетяна Галенко.

Так склалася доля, що Олена Алєшкова після закінчення Новозибківського мед-училища певний час працювала в Росії. Та мала Батьківщина кликала до себе і молодий спеціаліст повернулася до Богуславки. Працювала фельдшером медичного профілакторію в колгоспі «Зоря». Сьогодні в її обов’язки входить надання швидкої невідкладної допомоги в екстрених випадках, виїзд на виклики до хворих, організація профілактичного щеплення дорослого населення сіл. Як жартує сама Олена Іванівна, її навіть признають за свою чужі дворові собаки, особливо на тих подвір’ях, де буває частіше.  Лариса Сокольська закінчила одне з найпрестижніших медичних училищ м.Харкова. Сьогодні вона проводить про-філактичні огляди, прийом, надає невідкладну допомогу вагітним жінкам та дітям.

dok3Працівники амбулаторії загальної практики сімейної медицини с.Підлиман обслуговують 1329 чоловік, які проживають в селах Підлиман та Нижня Журавка. Велику увагу тут приділяють дітям до року, вагітним жінкам,        школярам та дошкільнятам.

В амбулаторії працюють дві сімейні медсестри Світлана Демидова і Вікторія Коновалова, сімейний лікар Марина Коверіна, молодша медсестра Алла Матвієнко. Як зазначила Світлана Василівна, великою проблемою для такого великого села є те, що сімейний лікар приїжджає лише два рази на тиждень.  Хоча роботи на селі дуже багато.

Цього року до Підлиману приїздила Харківська виїзна лабораторія для обстеження населення, проведення ЕКГ, УЗО, біохімлабораторія. Тож було обстежено всю диспансерну групу.

Велику подяку медики висловлюють керівнику ФГ «Моноліт» Сергію Супруну за фінансову допомогу, без якої сьогодні,  на жаль, не обійтися. Важлива для них також і підтримка головного лікаря ЦРЛ Любові Віннікової.

Старша сімейна медсестра Світлана Демидова після закінчення Ізюмського медучилища два роки працювала в одному з хірургічних відділень м.Харкова і у 1982 році приїхала до Підлиману. Молодого спеціаліста зустріла і була щирим наставником нині ветеран медичної служби Марія Іванівна Татаріна.

Кожного дня Світлана віддає часточку своєї душі, свої знання, надбаний за 25 років досвід своїм односельчанам, аби вони були здоровими.

 «Ще у 1963 році було відкрито Першотравневу дільничну лікарню, - з почуттям гордості  розповіли працівники амбулаторії ЗПСМ с.Першотравневе.- Тоді був стаціонар на 25 ліжкомісць, поліклінічне і пологове відділення. І лише у 2002 році лікарню перепрофільовано на амбулаторію. На сьогоднішній день маємо маніпуляційний кабінет, лабораторію, кабінети акушерки, здорової дитини, стоматологічний, денний стаціонар на 10 ліжкомісць, аптечний пункт». Не забули вони ви-словити подяку і  своїм постійним спонсорам, які допомагають вирішувати нагальні проблеми – керівникам місцевих сільгосппідприємств Тамарі  Головченко та Богдану Головченку.

До амбулаторії приїхала у День донора. Там панувала спокійна робоча атмосфера, всі працівники займалися своєю справою. Донори села підходили до закладу, щоб разом зі спе-ціалістами поїхати до Борової для здачі крові. До речі, всі  вони вже не вперше стають донорами, добре розуміючи важливість даного заходу. А сестра-господиня Валентина Зарченко є донором зі стажем – більше 25 років вона рятує життя чужих людей, здаючи свою кров.

Перед початком робочого дня сімейний лікар Володимир Степаненко провів коротеньку планерку, аби з’ясувати проблеми, які накопичилися на даний час, і допомогти вирішити їх.

Старшою сімейною медсестрою трудиться Любов Кучик, яка прийшла до амбулаторії у 1991 році. Вона родом з Криму, але вчилася в Ізюмському мед-училищі  і практично відразу після його закінчення разом з чоловіком приїхала на роботу у перспективне село, яке весь час розвивалося. Зараз вона - лаборант вищої кваліфікаційної категорії і сімейна медсестра.

Понад 23 роки працює медсестрою Ірина Репрінцева, з них 22 -  в Першотравневій  амбулаторії. Коли  прийшла до лікарні, її призначили палатною медсестрою, а головним лікарем  був Іван Карпович Колеснік, який став наставником і для Ірини,  і для багатьох  підлеглих.

Чуйна, добросовісна, висококваліфікований фахівець – так говорять про лікаря-стоматолога Олександру Тютенко.

Понад 10 років трудяться  медсестри Світлана Ковтунович та акушерка Людмила Колеснік. До речі, Світлана пішла шляхом своєї мами Любові Василівни, яка працювала у лікарні старшою медсестрою.

Добросовісно трудяться молодші медсестри Галина Фетисова, Наталія Молчанова, водій швидкої допомоги Микола Марченко і сторож Надія Дух.

Спеціалісти АЗПСМ с.Ізюмське обслуговують жителів семи населених пунктів, а це – 1060 людей. До медичної мережі входять два ФАПи – Дружелюбівський (обслуговуються жителі сіл Дружелюбівка, Червоний Став і Ольгівка), Андріївський (Андріївка, Новий Мир, Глущенково).

Сімейним лікарем в амбулаторії працює лікар з великим стажем роботи, висококваліфікований спеціаліст і просто чуйна, симпатична жінка Марина Степаненко. Як сказала під час бесіди Марина Вікторівна, з колективом амбулаторії вона познайомилася лише півроку тому, коли почала там працювати. Всі працівники  закладу мають великий стаж роботи, тому якість надання медичних послуг – на високому рівні. Всі живуть, як одна сім’я, діляться один з одним і ра-дістю, і горем. Між ними панує повне взаєморозуміння і ніколи не буває конфліктів. Щодня йдуть на роботу з посмішкою, як на свято. 

Сімейними медсестрами в амбулаторії трудяться Алла Стрижко (вона ж – фельдшер Андріївського ФАПу) і Ольга Калініна, молодшою медсестрою - Тетяна Ізотова, водієм - Василь Сахнюк. Фельдшер Дружелюбівського ФАПу – Любов Колєснік, молодша медсестра - Галина Орловська.

Найбільшою проблемою для медичного персоналу є не те, що у них велике навантаження, що робота цілодобова, незважаючи на погодні умови. А те, що доводиться добиратися до хворих людей по розбитих дорогах, що ускладнює і затримує медиків. А часто на кону – не години, а хвилини, які вирішують людське життя.

dok5Приємно було спостерігати, як між собою спілкуються всі працівники амбулаторії і розуміють один одного з  півслова.  Для кожного вони знаходять добрі слова – і для медсестер, і водія, і молодшої медсестри. Успіх лікування хворого, догляд за ним багато в чому визначається змістом і формою ділових взаємин медичних працівників один з одним. Звичайно ж, легше працювати в дружньому  колективі зі здоровим психологічним кліматом, високою трудовою дисципліною, загальним прагненням виконувати роботу із максимальною віддачею сил, знань, досвіду.

Торік в амбулаторії було проведено ремонт будівлі, для цього фінансову допомогу надали керівники сільгосппідприємств Григорій Сало, Лариса Шафран, Сергій Супрун, Володимир Рудика, Сергій Лелявський та Ольга Лелявська. Вони ж постійно допомагають колективу медиків вирішувати поточні проблеми.

Олена КОЛЕСНІКОВА.

 

 Весь спектр музыкальных инструментов, оборудования для выступлений и концертов, программное обеспечение для студий - все это здесь. Интернет-магазин colorsound.com.ua - мощный современный портал специально созданный для украинских музыкантов и всех, кто связан с музыкой, для профессионалов и начинающих.