Общество

Сільгосспідприємства до збирання ранніх зернових готові (червень 2012 р.)

Сільгосспідприємства до збирання ранніх зернових готові

kozСільськогосподарські підприємства району закінчили весняно-польові роботи, наразі вони готуються до збирання ранніх зернових культур. Заступник начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Наталія Козинська розповіла, в якому стані знаходяться посіви, що зроблено для захисту рослин, а також про готовність сільгосппідприємств до збирання урожаю.

-           Ранні зернові, зернобобові та пізні культури по всіх категоріях господарств посіяні на площі 28 тис. га.  46% озимих знаходиться в доброму стані, 49% - у задовільному, 5 % - слабкі та зріджені.

-У яких господарствах очікується хороший врожай озимих культур?

-           В доброму стані на сьогодні посіви в ПСП а/ф «Світанок», СТОВ а/ф «Новий шлях», СТОВ «Добробут плюс», ФГ «Зібог», СФГ «Моноліт», ФГ «Нива 2006», ТОВ а/ф  «Ізюмське» та в деяких інших підприємствах.

-           Що зроблено для боротьби з бур’янами і шкідниками?

-           В поточному році сільськогосподарські підприємства ретельно підійшли до питання захисту посівів сільгоспкультур. Так, на всіх посівах проведена боротьба з бур’янами, шкідниками та хворобами рослин. По посівах цукрових буряків проводився повторний обробіток від бур’янів. Спе-ціалістами управління агропромислового розвитку райдержадміністрації постійно здійснюється мо-ніторинг шкодочинних факторів, керівникам сільгосппідприємств надаються рекомендації та консультації щодо догляду та захисту рослин.

-           Які пізні культури найбільш поширені в районі і в якому стані вони знаходяться?

-           У зв’язку з кліматичними особливостями нашого району найбільш поширеними є кукурудза та соняшник. На площі 9 тис. 270 га посіяно соняшник, 7 тис. 67 га займає  кукурудза, зараз проводиться міжрядний обробіток і здійснюються заходи для захисту рослин. На даний час і соя (1100 га), і ярий ячмінь (2938 га), горох (956 га), овес (1188 га), кукурудза на силос (1067 га) знаходяться в доброму та задовільному стані,  а от їхню урожайність на сьогодні неможливо  точно передбачити: все залежатиме від погодних умов.

-           В останні роки з різних причин зменшилися посіви гречки і цукрового буряку. Скільки га займають ці культури в цьому році і які господарства їх посіяли?

-           Цукровий буряк по всіх категоріях господарств посіяно на площі 390 га. Вирощуванням цієї культури займається ФГ «Нива 2006», ФГ «Зібог», ФГ «Вітал 6»,  СФГ «Моноліт».  Гречку всіма категоріями господарств посіяно загальною площею 400 га. Зокрема, посіяли її такі господарства, як СТОВ «Добробут плюс», СФГ «Моноліт», СВК «Ізюмське», ТОВ ЦОВТ «Акваторія», ФГ «Вітал 6».

-           На території району є господарства, що займаються тваринництвом. Чи закінчили вони скошування однорічних і багаторічних трав?

-           Ця робота ще триває в усіх господарствах, крім СТОВ «Новий шлях: там закінчили скошування однорічних трав.

-           Незабаром розпочнуться жнива. Чи вся необхідна техніка готова до польових робіт?

-           Вся техніка, необхідна для комплексу польових робіт, готова на 100%. На збиранні врожаю буде задіяно 106 комбайнів, з інших районів і областей залучати техніку не планується.

-           Чи оновлюють господарства свої машинно-тракторні парки?

-           Так, за період січень-травень цього       року сільгосппідприємства придбали техніку на суму 5млн. 300 тис. грн. - у ПАФ «Джерело» - оприскувач, у СФГ «Янтар» і СФГ «Моноліт» - трактори, у ФГ «Зібог» - зерноочищувач, інші господарства теж купили необхідну техніку.

-           Чи забезпечені господарства паливно-мастильними матеріалами?

-           На збирання врожаю ранніх культур  потрібно 208 тонн бензину, 725 тонн дизельного палива, 36 тонн дизельного масла. Всіма цими паливно-мастильними матеріалами господарства забезпечені на 105 %.

-           Коли очікується  збирання ранніх зернових?

-           В зв’язку з цьогорічними погодними умовами збирання врожаю ранніх культур планується розпочати на 2 тижні раніше - у першій декаді липня - і виконати цей  комплекс робіт за 14 днів,  але, знову ж таки, все залежатиме від погодних умов. Користуючись нагодою,  бажаю всім сільгоспвиробникам сприятливої погоди і гарного врожаю.

Інтерв`ю  підготувала Тетяна ГУНЬКО.