Общество

Прокуратура інформує (червень 2012 р.)

Прокуратура інформує

Рівень злочинності зменшився

В цьому році у порівнянні з минулим на 18% зменшився рівень злочинності. Не зареєстровано випадків зґвалтувань, грабежів, ДТП і умисних тяжких  тілесних ушкоджень зі смертельними наслідками. Майже вдвічі менше скоєно крадіжок особистого майна. Щоправда, на рівні минулого року залишається кількість наркозлочинів, але всі вони розкриті.

На жаль, невтішна статистика щодо розбійних нападів. У грудні минулого року скоєно розбійний напад на родину, яка мешкає в с. Шийківці. Погрожуючи фізичною розправою, невідомі заволоділи грошима та цінними речами. В січні цього року від розбійного нападу постраждала пенсіонерка, жителька цього ж села. В лютому невідомі здійснили розбій із застосуванням фізичної сили в смт. Боровій, у громадянина забрали гроші й цінні речі. Ці злочини на даний час залишаються нерозкритими. 

Прохання до всіх громадян: якщо ви володієте інформацією про ці  розбійні напади, повідомте її за телефонами: 6-12-41, 6-13-37, 066-956-12-27.

Андрій КОРОБОВ.

Прокурор Борівського району.

Адміністративне корупційне правопорушення

З настанням весни всі мешканці району виходять на боротьбу зі смітниками, беруть активну участь у суботниках, ретельно прибирають на подвір’ї та прилеглу до нього територію. Всім хочеться бачити селище та села району чистими, красивими. Але є люди, які не поважають працю інших, не звертають увагу на екологічний стан нашої природи. Вони забруднюють сміттям водойми, кидають непотріб у лісі, на березі водосховища тощо. Ще гірше - коли люди, які повинні захищати природу,  бачать це і мовчать. Та ще й отримують за своє мовчання винагороду.

Виконуючи посадові обов’язки, уповноважений на здійснення функцій держави громадянин не вжив заходи щодо притягнення до адміністративної відповідальності  за ст. 73 КУпАП (засмічення лісів відходами) порушника, цим самим порушив встановлені законом обмеження щодо використання службового становища. Неправомірну винагороду громадянин отримав у сумі  100 гривень, а от за рішенням Борівського районного суду, який кваліфікував дії як адміністративне корупційне правопорушення, повинен сплатити 850 грн. штрафу, крім цього, віддати на користь держави 100 грн.

Дмитро КОЛЕСНІКОВ.

Помічник прокурора.

Оковита до добра не доводить

Вживання спиртних напоїв у колі знайомих, друзів чи рідні дуже часто закінчується сварками або бійками. Спочатку за столом усі - друзі, приязно спілкуються, мають спільну тему для розмови, а, «розігрівшись» спиртним, починають з’ясовувати відносини між собою. Все починалося мирно і в одному з будинків у с. Богуславці. Громадяни, які між собою є родичами, зібралися, щоб разом випити оковитої.  Після вживання спиртних напоїв порозуміння скінчилося. Громадянин П. посварився із громадянином Г., умисно наніс йому тілесні ушкодження  середньої тяжкості. Борівський районний суд визнав винним  громадянина П. у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст. 122 КК України. Враховуючи, що громадянин П. щиро розкаявся у скоєному, йому призначено покарання, не пов`язане з позбавленням волі та встановлено іспитовий строк на рік.

Артем ІГНАТЕНКО.

Працівник Борівської прокуратури.