Авторское, Общество

Жнива на порозі

Україна споконвіків була землею хліборобів. І недаремно синє небо і жовто-золоте колосся відбилися кольорами-символами на нашому державному прапорі.

Найбільше із благ, що дарує земля людині є, безперечно, хліб. Адже недаремно говорить народна мудрість, що хліб – усьому голова.

Хлібороби Борівщини ретельно готуються до цьогорічних жнив, щоб зібрати ранні зернові та зернобобові культури у строк і без втрат.

Згідно попередніх прогнозів, зважаючи на ступінь розвитку хлібів, жнива розпочнуться наприкінці червня - на початку липня. Більш вірогідний прогноз, зважаючи на нестійку погоду, ніхто не дає. Особливість цьогорічних жнив полягає в тому, що на полях визріває найбільша за останні роки площа ранніх зернових.

Агрофірма «Ізюмське»

В агрофірмі «Ізюмське» (керівник Григорій Сало) вирощений урожай ранніх зернових збиратимуть 3 комбайни – 2 марки «Славута» і 1 «Кейс». Григорій Петрович зазначив, що техніка в господарстві досить нова, особливого ремонту не потребує, тож комбайнери оглянули агрегати й провели поточний ремонт. На комбайнах працюватимуть Юрій Колісник, Володимир Мизюк, Віктор Макаренко, Василь Ткачов, Іван Іщенко і Анатолій Федорченко. З поля на тік зерно відвозитимуть Анатолій Білецький, Віталій Юрченко, Василь Боровик та Євген Макаренко.

Підготовлено відповідну техніку для обробітку полів, де буде зібрано вирощений урожай.

Завчасно підготовлено і зерноочисний агрегат ЗАВ-25, на якому трудиться оператор Володимир Луговик, всі склади оброблено від шкідників, побілені та пофарбовані й повністю готові до приймання урожаю 2014 року.

Щоб не було простоїв техніки на полі, злагоджено працюють і агроном господарства Дмитро Коробка, і тех-нічна ланка у складі інженера Івана Коваля та бригадира тракторної бригади Миколи Лободи.

Всі механізатори отримуватимуть смачні обіди та вечері.

Агрофірма «Солоненське»

Як розповів головний агроном агрофірми «Солоненське» Олексій Філоненко, цьогоріч в господарстві необхідно зібрати 780 га озимої пшениці і 80 га ярого ячменю. Під час жнив буде задіяно 2 комбайни марки «Дон». Зважаючи на те, що вони вже давні, механізатори провели капітальний ремонт обох зернозбиральних агрегатів. Під час жнив на них працюватимуть механізатори Володимир Удовенко і Віктор Радченко. Зібране збіжжя з поля на тік відвозитимуть водії Сергій Удовенко і Валерій Бурлачко.

Скошену ячневу солому планують збирати для потреб ферми агрофірми.

Токове господарство до початку жнив теж підготовлено, очистку зерна буде проводити оператор ЗАВ Олександр Живнаров.

Щоб вчасно ліквідувати поломки техніки, слідкуватимуть бригадир тракторної бригади Олександр Каминін та Віктор Удовенко.

Подбали у господарстві й про пожежну безпеку – на полях, де проходитиме косовиця хлібів, чергуватиме механізатор, який привозитиме бочку з водою.

ФГ «Ксіон»

У фермерському господарстві «КСІОН» нинішнього року необхідно зібрати ранні зернові на площі 148 га.

- На збиранні озимих та ячменю працюватиме 1 комбайн, - розповідає керівник господарства Іван Крилевський. – На ньому працюватимуть хлібороби Микола Токар і Сергій Войтенко. З поля на тік зібране збіжжя відвозитиме водій Анатолій Голованік.

Зернозбиральний агрегат у нас хоч і не новий, але завжди у гарному стані, готовий до виходу у поле. Та якщо і трапиться якась поломка, ми готові її ліквідувати у найкоротший строк. Для цього маємо все необхідне: і зварювальний апарат, і запасні частини. Паливно-мастильними матеріалами теж забезпечені у повному обсязі для проведення всього жнивного періоду.

Аби на полі не сталося лиха, з метою запобігання пожежі, біля працюючих завжди чергуватиме трактор з бочкою, наповненою водою, а також плуг.

Якщо погода не стане на заваді, впевнений, що нинішні жнива проведемо у стислі строки і з найменшими втратами вирощеного врожаю.

Підготувала Олена Колеснікова.