Авторское, Безопасность

За безпеку на залізничних переїздах

З метою підвищення рівня безпеки руху на залізничних переїздах Укрза-лізниці та профілактики порушень правил проїзду через залізничні переїзди, зменшення випадків травмування та загибелі людей на залізницях України у квітні місяці поточного року на Куп’янськ - Вузловій дистанції колії проведено «День безпеки на відомчому автотранспорті», додаткові інструктажі з безпеки руху та дії у нестандартних ситуаціях з причетними працівниками залізничної галузі. Активізована роз’яснювальна робота в колективах щодо дотримання Правил дорожнього руху, підвищення уваги, особистої дисципліни водіїв транспортних засобів та пішоходів при перетині залізничних переїздів, небезпеки наближення до переїздів при заборонних показниках світлофорів чи слідуванні рухомого складу.

Через постійні порушення водіями автотранспортних засобів «Правил проїзду через залізничні переїзди» з початку 2014 року по Південній залізниці допущено 3 випадки ДТП зіткнення потягу з автотранспортом, у 2013 році - 3 випадки.

У результаті дорожньо-транспортних пригод у 2014 році загибло 12 чоловік, 5 травмовано; у 2013 році загибло 3 чоловіки, 3 травмовано.

Усі ці випадки відбулися з вини водіїв автотранспорту, які порушили «Правила дорожнього руху України» розділ 20.5 при проїзді через залізничний переїзд. Все обладнання залізничних переїздів забезпечувало безпечний пропуск автотранспорту.

Тільки спільними зусиллями залізничників і співробітників підприємств можна зупинити цю небезпечну тенденцію - просту ДТП.

Водію категорично забороняється:

  • виїжджати на переїзд при закритому шлагбаумі;
  • виїжджати на переїзд при миготливих сигналах світлофору і звуковій сигналізації, незалежно від положення шлагбаума;
  • виїжджати на переїзд при відсутності шлагбаума, якщо до нього наближається потяг, переїжджати шлях у невстановлених місцях.

При поновленні руху, водій зобов’язаний переконатися у відсутності потягу, що наближається.

При змушеній зупинці на переїзді водій зобов’язаний :

  • висадити людей і відразу з’їхати з переїзду, якщо не вдається забрати з переїзду автомобіль - подавати звукові сигнали загальної тривоги (один довгий і три коротких),
  • з появою потяга - бігти йому назустріч, подаючи сигнал зупинки ( круговий рух рукою).
  • Не можна забувати, що знаходячись на залізниці, необхідно суворо дотримуватись правил:
  • не вибігати перед потягом, що рухається;
  • не підлазити під вагонами потяга.

Виконання «Правил дорожнього руху України» на переїздах і при перебуванні на залізничній колії дає можливість уникнути людських жертв і забезпечити безпеку руху поїздів.

Водій! Намагаючись об’їхати закритий шлагбаум, або проїхати на заборонені сигнали світлофора на залізничному переїзді, ти ризикуєш власним життям і життям сотен людей, що їдуть потягом. Не допускай цього!