Авторское, Общество

Виховуємо патріотів

Сьогодні головним завданням школи є формування національної свідомості школярів з осмисленою патріотичною позицією, а також розвиток творчості дитини, особистісного потенціалу, турбота про здоров’я кожного з вихованців.

Педагогічний колектив працює над створенням єдиної виховної моделі, яка б виховувала учнівську молодь, здатну успішно жити в оновленому суспільстві, забезпечила б виховання національної свідомості учнів різних вікових груп. Ми прагнемо, щоб у закладі панував національний дух, виховувалось нове покоління українських громадян, вчимо бережливому, шанобливому ставленню до державної символіки, національних традицій та звичаїв.

Традиційно в Борівській ЗОШ № 2 протягом другої декади квітня – початку травня пройшов місячник військово-патріотичного виховання. Виховний процес був насичений різноманітними заходами. В рамках місячника проводились виховні години, години спілкування, уроки мужності, спортивні змагання.

Постійно діяла змінна тематична бібліотечна виставка.

Та найяскравішими подіями місячника стали День цивільного захисту, відзначення роковин Чорнобильської трагедії, День Здоров’я та Свято Перемоги.

Під час Дня цивільного захисту, як звичайно, школярі поновили і поповнили знання про природні і техногенні загрози людству, ми відпрацювали процедуру евакуації, а в другій частині заходу учні об’єдналися в збірні команди, які отримали маршрутні листи із зупинками: «Естафета», «Наодинці з природою», «Санпост», «Алгоритм дій в надзвичайній ситуації» та інші. На кожній із зупинок діти демонстрували як теоретичні, так і практичні знання з тем цивільного захисту. Не було жодної дитини, яка б не взяла участі та не отримала задоволення.

До відзначення річниці аварії на ЧАЕС проведено усний журнал для старшокласників «Дзвони Чорнобиля». Вчитель біології Остапенко О.І. провела відеолекцію «Чорнобиль – чорний біль», розповіла про трагічні події цього періоду та роз’яснила, яка може бути небезпека від радіації.

Під час Дня здоров’я хлопчаки середньої і старшої школи, сформувавши збірні команди, провели футбольний турнір, суддею був вчитель фізичної культури А.П. Мішустін. Дівчата тим часом грали у волейбол, молодші школярі розвивали спритність у веселих стартах. А семикласники продемонстрували гнучкість і вміння тримати рівновагу, граючи в «Твістер». Завершився День здоров’я пікніком на лоні природи з польовою кашею.

До Дня Перемоги учні 1-5 класів взяли участь у конкурсі малюнків «Дзвони Перемоги». Найактивнішими учасниками виявилася учні 1 класу. Були проведені уроки мужності «Вклонімось низько до землі тим, хто в серці вічно буде жити». Старшокласники рознесли листівки-трикутники і привітали ветеранів зі святом, що викликало сльози на очах останніх. Спільно з працівниками міського Будинку культури взяли участь в урочистостях до 9 травня. Вшанували пам’ять загиблих земляків, відбувши панахиду біля меморіалу та поклавши квіти.

Всі ці заходи допомагають сформувати у дітей та молоді ідеал людини – патріота, гуманної, порядної, всебічно розвиненої особистості, психологічно підготувати учнів до активної діяльності в колективі, в школі, а в подальшому – в державі.

Світлана Жорнік, вчитель історії та правознавства Борівської ЗОШ №2.