Авторское, Общество

Спільними зусиллями — до кращого майбутнього

Спільними зусиллями - до кращого майбутньогоНа селі немає вищої і відповідальнішої посади, аніж посада сільського голови. Опікуватися проблемами громади, робити все, аби людям жилося краще – ось, певно, основні критерії, важелі в його роботі. Дуже багато залежить від людини, яка займає цю посаду. В цьому плані можна з упевне-ністю сказати, що на даній посаді саме така людина, яка всім своїм серцем вболіває за достойне життя громади, та її добробут.

Гороховатський сільський голова - Віктор Миколайович Палієнко. Він розпочав свою трудову діяльність ще з 1990 року. Саме тоді й відчув сповна силу Гороховатської територіальної громади, її єдність, взаєморозуміння та взаємодопомогу.

Основним завданням у сільського голови став благоустрій населених пунктів сільської ради, організація діяльності з розвитку території, посилення ролі у вирішенні життєво важливих питань територіальної громади.

На жаль, на сьогоднішній день із-за нестабільного фінансового становища на території сільради існує багато невирішених проблем.

Однією з таких проблем, що вже не перший рік хвилює мешканців села Бахтин, є його газифікація, адже на це необхідно великі кошти, які ні сільрада, ні мешканці села оплатити не в змозі, тому сподіваються лише на допомогу від Нафтогазу України.

Ще однією з найактуальніших проблем є покращення водопостачання Гороховатки. В минулому році сільська рада виграла у Всеукраїнському конкурсі проектів і програм місцевого розвитку з проектом «Заміна водозабірника» та отримала 50 тисяч гривень на його реалізацію. Але на підготовчі роботи було відведено три тижні, за які просто неможливо нічого зробити, тому отримані кошти потрібно було повернути. Тож цього року вже своїми силами та коштами здійснюється реконструкція другої гілки водопровідної башти, закінчено зварювальні роботи і на днях буде працювати другий насос водопровідної башти. Велику допомогу в цьому надали представники народного депутата Віктора Остапчука з Південної залізниці, зокрема С.О.Питенко, який бере активну участь у житті Гороховатської сільської ради та неодноразово приїздить сюди на шкільні та сільські свята.

Дамба, що з’єднує Гороховатку з селом Бахтин, знаходиться в досить аварійному стані - з кожним днем все більше й більше просідає донизу. Якщо (але, сподіваємося такого не трапиться) вона зруйнується, то об’їжджати доведеться близько 4 км.

Сільська рада постійно опікується проблемами культури. Тож усіх дуже хвилює сільський Будинок культури, що вже 26 років «не бачив» капітального ремонту. Три рази сільська рада своїми силами робила косметичний ремонт, але зогнивша підлога, на сьогоднішній день, потребує термінової реконструкції.

Не проходить повз увагу голови і патріотичне виховання підростаючого покоління: проведена реконструкція меморіалу загиблим воїнам на кладовищі села.

Благоустроєм кладовищ займаються регулярно, залучивши до цього безробітних, які виконують громадські роботи. Вони проводять вирубку кущів і займаються благоустроєм вулиць села, білять дерева і стовпи. Приємно, що представник обласної ветеранської організації зазначив, що братська могила в селі Гороховатка – одна з найкращих в Харківській області.­­

Кожний, хто приїздить в Гороховатку, (а це немало відпочиваючих та гостей) відзначає, що тут є господар. Адже на очах відроджується центр села: проводяться суботники по прибиранню території, завозиться пісок на місцевий пляж, своїми силами проводяться ямкові ремонти доріг, стан яких з кожним роком погіршується внаслідок використання сільгосптоваровиробниками важкої техніки. Велика подяка фермерам та підприємцям, які вже 4-й рік практично безкоштовно допомагають у зборі та вивезенні сміття.

Невирішеним залишається питання вуличного освітлення, що на даний момент, на жаль, є безперспективним.

Хвилюючим є і виконання бюджету. Цього року немає проплати за затоплені землі водоймищем від відповідної організації, а це більше 70 тисяч.

Ті служби, що повинні здійснювати контроль одноосібників, які приховують свій прибуток, приділяють цьому мало уваги. Та спільними зусиллями сільська рада робить все для своєчасного виконання бюджету, тож вже в серпні-вересні зможе наздогнати всі свої упущення.

Багато ще планів на майбутнє, але є впевненість, що мине деякий час і вони стануть реальністю.

Наталія Воротіленко.