Официально

Питання виживання

Питання виживання

Боротьба за здоров'я нації в Україні протягом тривалого часу  була порожнім звуком. Представники влади практично з моменту проголошення незалежності імітували бурхливу активність у цьому питанні, яка не приносила реальних результатів. Ситуація ставала все гіршою і гіршою.

Багато років поспіль українців намагалися заколисати наявністю достатньої кількості ліжко-місць в лікарнях, хоча в усьому цивілізованому світі вже давно показником ефективності медичних установ є кількість вилікуваних пацієнтів та тривалість життя громадян країни. Героїчні зусилля українських лікарів не дозволяють досягати серйозних успіхів: на жаль, наші співгромадяни сьогодні живуть на 10 років менше, ніж представники більшості країн Європи.

Зрозуміло, що ситуацію необхідно змінювати рішуче і негайно. Віктор Янукович чудово розуміє необхідність оперативних дій, тому він ініціював Національний проект «Нове життя». Його метою є забезпечення здоров'я вагітних, породіль і новонароджених, створення якісно нових умов для вітчизняної охорони здоров'я. У ситуації, що склалася, необхідно діяти рішуче і навіть жорстко, адже без підвищення якості української медицини до європейських стандартів годі й мріяти про підвищення якості життя.

Президент ініціював реалізацію проекту «Нове життя», який передбачає створення мережі перинатальних центрів III рівня у всіх без винятку регіонах Україні до 2014 року. Для забезпечення нових медичних установ високопрофесійними кадрами в Національній академії післядипломної освіти імені Шупика вже створена кафедра медицини плода, курс інтенсивної терапії в акушерстві. Тут будуть на постійній основі додаткову підготовку проходити анестезіологи, акушери-гінекологи та неонатологи.

Основним завданням Національного проекту «Нове життя» є надання ефективної та високоякісної медичної допомоги в перинатальний період, що триває кілька тижнів до пологів і закінчується через кілька тижнів після народження дитини - в найбільш важливий період в житті новонародженого. Те, що в нашій країні дитяча смертність вища європейських показників в 2,5 рази, є неприйнятним.

Є всі підстави вважати, що організація перинатальних центрів, оснащених новітньою медичною технікою та мають в своєму розпорядженні висококваліфікований медичний персонал, дозволить всім майбутнім мамам, незалежно від місця проживання, своєчасно і якісно отримати необхідні консультації та медичну допомогу. Задля досягнення  цього ефекту розроблені оптимальні маршрути для породіль, яких доставлятимуть до перинатальних центрів виїзні реанімаційно-консультативні бригади, оснащені всім необхідним для допомоги майбутнім мамам.

Нагадаємо, що в Україну вже тривалий час діють різні міжнародні організації, що приділяють увагу забезпеченню ефективної медичної допомоги для малюків. Серед них - Всесвітня організація охорони здоров'я, ЮНІСЕФ та інші міжнародні організації, Агентство США з міжнародного розвитку (United States Agency for International Development, USAID), а також українсько-швейцарський проект «Перинатальне здоров'я». Головна заслуга цих організацій - вони передають безцінний досвід щодо становлення системи перинатальних центрів, яка функціонує в багатьох країнах світу.

Не залишається осторонь і великий український бізнес. Нагадаю, що організований одним з найбагатших українців Віктором Пінчуком Фонд допоміг відкрити в Україні 22 центри «Колиски надії», в яких були врятовані життя понад 8000 новонароджених, що народилися з критично малою вагою. Фонд Пінчука активно підтримав реалізацію Національного проекту «Нове життя», взявши на себе зобов'язання дообладнати реанімації для порятунку недоношених новонароджених в створюваних перинатальних центрах. В результаті спільними зусиллями держави, приватного бізнесу та міжнародних організацій України має шанс отримати сучасну медицину.

Іван НАКОНЕЧНИЙ, журналіст

 

Барахлит машина, собрались в автосервис, а запчастей нигде нет - обращайтесь в интернет-магазин компании "В движении". Купить или заказать запчасти volkswagen golf быстро и без проблем.