Официально

Асоціація органів місцевого самоврядування Харківщини відзначила перший ювілей

Асоціація органів місцевого самоврядування Харківщини відзначила перший ювілей

5556 червня в с. Підлимані відбулися збори Асоціації органів місцевого самоврядування Харківщини. Цього дня Асоціація святкувала свій перший ювілей - 5 років. Як обласна асоціація органів місцевого самоврядування вона була зареєстрована першою в Україні. Поштовхом для створення такого об’єднання стала необхідність у координації зусиль та напрацюванні спільних форм діяльності рад різного рівня при вирішенні питань, що стосуються життєво важливих проблем територіальних громад області.
Під час зборів президент Асоціації, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов привітав нових її членів - п’ять сільських рад Зміївського та Коломацького районів. Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області об’єднала 445 рад різного рівня, що складає 92% від загальної їх кількості. Приємно зазначити, що Борівська районна рада, селищна і всі сільські ради нашого району теж входять до складу Асоціації.
Ювілей Асоціації співпав із Днем журналіста, з нагоди професійного свята представникам ЗМІ вручили почесні відзнаки та нагородили Грамотами за їх вклад у розбудову інформаційного простору Харківщини, високий професіоналізм і відданість справі, активну громадську позицію.
На порядку денному зборів розглянуто багато актуальних питань - Сергій Чернов поінформував про основні заходи щодо розвитку місцевого самоврядування в Україні та стан реалізації соціальних ініціатив Президента України, в.о. начальника Головного управління агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації Олена Кулик розповіла про організацію виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року № 342 в частині нарахування бюджетної тваринницької дотації фізичним особам за утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби. З цікавою доповіддю на зборах виступив голова Борівської районної ради Євген Жук. Він поділився досвідом міжмуніципального співробітництва та співробітництва із міжнародними фондами та організаціями Борівського району. Учасники зібрання також розглянули проект Етичного кодексу депутатів та посадових осіб органів місцевого самоврядування Харківської області, який спрямований на створення умов для підвищення авторитету органів місцевого самоврядування та зміцнення репутації депутатів та посадовців, а також інформування громадян про поведінку, яку вони мають очікувати від них. За результатами дослідження та анкетування, представники рад різних рівнів визначили найбільш суттєві, на їх погляд, етичні критерії поведінки посадовців, які знайшли відображення у розробленому проекті Кодексу. Найбільш вагомими етичними принципами було визначено: сумлінне виконання своїх обов’язків; професіоналізм; лояльність; громадська довіра; відкритість та гласність; пріоритет прав, свобод і законних інтересів людини і громадянина; поважне ставлення та толерантність тощо.
Серед інших ключових тем порядку денного було питання управління водними ресурсами басейну ріки Сіверський Донець та використання водних ресурсів в Харківській області.
Оргкомітет обласного конкурсу «Місцеве самоврядування - це ми!» презентував членам Асоціації на загальних зборах Положення про його проведення. Мета конкурсу - популяризація місцевого самоврядування та донесення до дітей та молоді ролі та специфіки роботи органів місцевого самоврядування. В рамках конкурсу передбачено 6 номінацій для студентів і для школярів.
«Ми сьогодні не говоримо про престижність професії, про те, що професія службовця місцевого самоврядування - це не така вже й проста справа. Це не просто прийшов і почав керувати сільською радою, наприклад, - зазначив президент Асоціації, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, коментуючи необхідність та актуальність такого конкурсу. - Цьому треба вчити, виховувати. Щоб у молоді з'явилася ставлення до влади, як до престижної професії, цьому треба вчити зі школи.»
Школярі зможуть позмагатися в графічних творах на тему «Моя громада» і письмових роботах «Що таке місцеве самоврядування?», а також взяти участь в обласній олімпіаді на знання теорії і практики державного управління та місцевого самоврядування. Студентам пропонується дві письмові номінації: індивідуальна - «Яке місцеве самоврядування нам треба?", і колективна - «Ми знаємо, як це зробити». А також можливість, зібравши команду в своєму вузі, зіграти в брейн-ринг.
Прийом індивідуальних і колективних робіт до 31 жовтня 2012 року. Заявки на участь в олімпіаді і брейн-рингу приймаються до 1 жовтня 2012 року. Нагородження переможців пройде в грудні в рамках святкування Дня місцевого самоврядування.
З питаннями щодо участі в конкурсі можна звернутися за тел.: (057) 705-14-26 або написати на електронну пошту: oms2@yandex.ua