Общество

Пріоритетні питання в роботі сільського голови

Пріоритетні питання в роботі сільського голови

chПевний досвід роботи Підвисочанським сільським головою в Анатолія Чорного вже був - на цій посаді він працював з 2002 року по 2006 рік. За період роботи йому вдалося заслужити авторитет і повагу людей. Він добре знає проблеми кожної сім’ї, намагається допомагати людям, сприяти вирішенню їхніх питань. Мабуть, тому громада Підвисочанської сільської ради в 2010 році обрала його вдруге. На території сільради є 6 сіл (Ясинувате, Парнувате, Гаврилівка, Калинове, Мирне, Підвисоке), проживає 864 чоловік.

Анатолій Чорний розповів, які питання є пріоритетними в його роботі  і як він намагається їх вирішувати.

- Головне, на мою думку, в будь-якій роботі - це колектив однодумців. Мені з цим пощастило - маю порозуміння з  усіма працівниками сільської ради, для мене цінними є їхні поради і їхня допомога. Велике значення має і підтримка громади, я вдячний, що жителі Підвисочанської сільської ради вже вдруге довірили мені посаду сільського голови. Приємно, що громада не тільки морально підтримує, а й матеріально.    У с. Підвисокому вже давно немає вуличного освітлення, тому одним із першочергових завдань  було зробити світло на вулицях села. На реалізацію цього проекту потрібні чималі кошти, тому  вирішили взяти участь у проекті ПРООН. За його умовами  громада має співфінансувати проект, і я дякую всім, хто не залишився байдужим і взяв участь у співфінансуванні.

- Коли розпочнуться роботи по освітленню вулиць в с. Підвисокому, чи всі вони будуть освітлюватися?

- Проектно-кошторисна документація розроблена й пройшла державну експертизу, роботи розпочнуться найближчим часом, але, на жаль, на освітлення всіх вулиць не ви-стачає коштів, тому освітлюватися будуть лише центральна і ще кілька вулиць у селі.

- Крім освітлення, у селі багато інших проблем, а на їх вирішення коштів завжди не вистачає. Чи бере участь сільська рада в інших проектах, щоб отримати допомогу на вирішення питань? 

- Так, нещодавно Підвисочанська сільська рада брала участь у міні-проекті Харківської обласної ради. Однією з умов цього проекту  було співфінансування сільської ради. Ми отримали 20 тисяч гривень із обласної ради, 5 тисяч гривень виділили з бюджету сільської ради. За ці кошти плануємо зробити електричне опалення в Підвисочанському сільському Будинку культури.

- Ваша сільська рада знаходиться на межі з Ізюмським районом, через її територію щодня проїжджають десятки машин. Чи приділяєте значну увагу благоустрою території сільської ради?

- Звичайно, ми розуміємо, що наша сільська рада - одна з візитних карток Борівщини, тому постійно приділяємо увагу благоустрою населених пунктів нашої сільради. Цього року великий обсяг робіт виконано по вирубуваню сухих дерев, порослі у лісозахисній смузі, упорядковано кладовище в с. Підвисокому, для скошування трави придбано мотокосу.  На зборах з громадою вирішили на рік з кожного подвір’я збирати по 20 гривень і за ці кошти наймати людину, яка буде виконувати роботи по благоустрою. На даний час проводяться роботи по обкосу трави на узбіччях доріг. У планах - упорядкувати всі  кладовища, що знаходяться на території Підвисочанської сільської ради.  

-  В якому стані знаходяться  дороги на території сільради, чи плануються ремонтні роботи?

- Стан доріг для будь-якого сільського голови - одна з болючих проблем. Ремонт доріг коштує дорого, а грошей на ці роботи не вистачає. Але по можливості намагаємося це питання вирішувати. Нещодавно отримали субвенцію з державного бюджету, що надається місцевим бю-джетам  на реконструкцію, ремонт та  утримання вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах у розмірі 14 тисяч гривень, тому проблему з дорогами частково роз-в’яжемо.

- З якими питаннями до Вас найчастіше приходять люди?

- Часто - за довідками для отримання пільг, іноді - просто за порадою, але для всіх мешканців села найактуальнішим питанням є земля. У 2004 році була розпайована рілля, в цьому році закінчили розпаювання сіножатей, пасовищ. Наразі виготовляються Державні акти на право власності на землі. 

- Чи часто буваєте у віддалених селах Підвисочанської сільської ради, чи опікуєтесь проблемами їх жителів?

- Я не звик сидіти на місці, часто буваю в усіх селах, що розташовані на території сільради, цікавлюся проблемами  громадян і  намагаюся сприяти їх вирішенню. 

- В минулому році бюджет Підвисочанської сільської ради часто не виконувався. Як справи з бюджетом у цьому році?

- Ми врахували свої помилки, виправилися, і маємо навіть перевиконання бюджету - за 5 місяців бюджет нашої сільської ради виконано на 121%.

- Бажаю, щоб і в сільській раді, і в кожному будинку було якомога менше проблем, щоб все задумане здійснилося з легкістю. 

- Дякую, ми докладатимемо всіх зусиль, щоб наші плани були реалізовані.

Інтерв’ю підготувала Тетяна ГУНЬКО.