Общество

Свято дитинства

Свято дитинства

Першою соціальною групою людини є родина – вид соціальної спільноти, заснований на подружньому союзі та родинних зв’язках між чоловіком і жінкою, батьками і дітьми, братами і сестрами, іншими родинами, котрі проживають разом та ведуть спільне господарство.

Головне призначення  сім’ї – захист інтересів та здоров’я її членів, відтворення, збереження та розвиток особистості.

Родина - перший колектив дитини, середовище розвитку, де в дитинстві за-кладається основа майбутньої особистості, розуміння тепла, любові, довіри, досвід емоційних відносин, навичок соціальної взаємодії.

З раннього дитинства дитина вчиться не тільки ходити, говорити, грати, отримувати знання, працювати, а й відчувати, думати, переживати…

На превеликий жаль, трапляється таке, що виховання не дає потрібного впливу, має місце негативне вуличне середовище, інші чинники, які зводять нанівець всі зусилля вихователів, батьків, вчителів. Іноді стається так, що діти скоюють злочин. Це жахлива ситуація… Гірко, проте необхідно знати – такі явища існують, вони поряд. І необхідно спільними зусиллями повернути дитину до соціальної поведінки.

        На обліку Борівського районного підрозділу Ізюмського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції Державної пенітенціарної служби у Харківській області перебуває 80 засуджених осіб, серед яких 11 неповнолітніх осіб, з них - 1 дівчина. Більша частина дітей засуджена за крадіжку чужого майна. Є поодинокі випадки, коли діти скоюють злочин, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння. Ми питаємо себе: «Чому так?» Це все наслідки того, що батьки мало часу приділяють своїм дітям, і вони залишені напризволяще. Юні громадяни вважають, що вони достатньо дорослі і самі можуть розпоряджатися своїм життям та волею, проте це так далеко від реальності, бо вони не усвідомлюють всієї відповідальності за необдумані вчинки, впевнені в тому, що все минеться без наслідків. Батькам треба більше уваги приділяти своїм дітям, віддавати до гуртків, цікавитися їхнім життям, постійно контролювати  коло їх спілкування та інтересів, щоб діти постійно були зайняті важливими справами, а на бажання переступити закон не було часу.

       Спільними зусиллями громади, державних, релігійних та громадських організацій в Ізюмському та Борівському районах проводиться виховна робота із засудженими неповнолітніми особами.

      До Дня захисту дітей Борівським районним центром соціальних служб у справах сім’ї, дітей та молоді спільно з Борівською дитячою бібліотекою та Борівським районним підрозділом КВІ проведено  захід, у якому взяли участь  6 неповнолітніх засуджених. Бібліотекар дитячої бібліотеки Волкова О.І. та заступник директора ЦБС по роботі з дітьми Богданова О.І. провели лекцію з нагоди свята  та вікторину до Дня захисту дітей «Цей день на планеті хай щастям сія», також ознайомили неповнолітніх з бібліотечним фондом.   Дякуємо за співпрацю!

І.В. ПОГОРЕЛЕНКО.

Начальник Ізюмського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції підполковник внутрішньої служби.