Авторское, Общество

Віктор Остапчук та Аліна Гросу вручили премії «діамантовим» випускникам

Віктор Остапчук та Аліна Гросу вручили премії «діамантовим» випускникамУ Палаці культури ім. Кошелева (м. Куп'янськ) пройшов святковий випускний вечір, присвячений врученню кращим одинадцятикласникам Куп'янщини , Ізюмщини, Борівщини і Шевченківщини премії президента громадської спілки «Соціальний Рух Поваги», народного депутата України Віктора Остапчука.

Відкрився святковий вечір балом випускників, після чого його учасники та глядачі були запрошені на концерт відомої естрадної співачки Аліни Гросу. Її виступ - ще один подарунок народного депутата випускникам округу. А справжніми героями свята стали 12 випускників (по два з кожного району і округу), лауреатів премії президента громадської спілки «Соціальний Рух Поваги».

- Праця дітей - відмінне навчання, заняття творчістю і спортом, активна участь у громадському житті - повинна обов'язково відзначатися і заохочуватися, - вважає Віктор Остапчук. - Сьогодні мати комп'ютер або електронну книгу для дитини норма, вони потрібні для самоосвіти. Але не всі батьки можуть їх купити. Тому у нас з колегами з «Соціального Руху Поваги» минулої осені народилася ідея заохотити випускників, які відзначилися своїми досягненнями у шкільні роки. Ми хотіли, щоб оточуючі дізналися про них. Премія - стимул до самовдосконалення не тільки для її лауреатів, а й для інших дітей, тому що головне - це не втрачати інтерес до навчання, до пізнання нового впродовж усього свого життя. Згідно з положенням про присудження премії, педколективи шкіл і райвно визначили найдостойніших випускників і надали ці дані нам. Кожне досягнення у навчанні та у позашкільній роботі - перемоги на предметних олімпіадах і в конкурсах «Соціального Руху Поваги», спортивні досягнення і т.д. оцінювалося балами. За сумою цих балів і були визначені 12 кращих з кращих.

Звичайно, вибір був дуже складним, адже тільки золотих і срібних медалістів у школах округу в нинішньому році налічується близько 70. Але тим радісніша була перемога для лауреатів премії. Ними стали Марія Сухоручко та Владислава Кравченко з Борівського району, Катерина Мантула і Поліна Чебакова з Ізюмського району, Олег Павлюк та Вікторія Нагорна з Ізюма, Анастасія Пономарьова та Світлана Чуприна з Куп'янського району, Анастасія Кривонога і Костянтин Дьяченко з Куп'янська, Вікторія Кучеренко та Діана Хікматова з Шевченківського району. Всі вони отримали в подарунок планшетні комп'ютери. А три «діамантових» переможці, які набрали найбільшу кількість балів, - ще й грошову винагороду та Кубок. Заслужені нагороди їм вручили Віктор Остапчук та Аліна Гросу.

Чим же живуть нинішні відмінники, спортсмени, активісти? Яким бачать своє майбутнє?

«Діамантовий» лауреат ІІІ ступеня Вікторія Кучеренко зі школи № 1 смт Шевченкове - переможець багатьох районних та обласних олімпіад, в її науковому «арсеналі» вже є дві вдало захищені роботи в секціях хімії та біології Малої Академії Наук України. А ще Вікторія бере активну участь у творчому житті своєї школи - грає в театральному колективі, за деякі ролі і виступи вже має нагороди на конкурсах, що проводив «Соціальний Рух Поваги». Дівчина мріє стати лікарем.

А ось «діамантового» лауреата ІІ ступеня , переможця багатьох міських та обласних олімпіад, учня школи № 1 міста Куп'янськ Костянтина Дьяченка більше цікавлять точні науки і в майбутньому він хотів би займатися комп'ютерними технологіями та астрономією.

Переможець І ступеня Олег Павлюк зі школи № 6 Ізюма бачить свою майбутню професію пов'язану з інформаційними технологіями. Характерно, що у шкільні роки він успішно брав участь в олімпіадах і конкурсах чи не з усіх шкільних предметів, так що запасу знань для освоєння якої б то не було професії йому має вистачити з лишком.

Під час святкового випускного вечора Віктор Остапчук побажав хлопцям, щоб надалі їх особисте життя і кар'єра склалися вдало. Потім на сцену вийшла Аліна Гросу - артистка, яку глядачі знають буквально з дитсадівського віку. Зараз Аліні 19 років, а за її спиною вже школа, яку вона закінчила екстерном, і ВДІК, який вона закінчує цього року.

- Через місяць у мене випускний і я з трепетом чекаю цього дня, - зізналася Аліна. - У школі я до 5 класу отримувала грамоти, брала участь в олімпіадах, а потім більше займалася роботою, кар'єрою і вже не могла брати участь у цих конкурсах, але вчилася добре. Досі постійно спілкуюся з однокласниками, зустрічаємося коли приїжджаю в Київ, і у нас дуже теплі стосунки.

Свій концерт Аліна Гросу відпрацювала на всі « сто». Зал зустрічав її дуже тепло, більшість дітей покинули свої крісла і танцювали разом з артисткою.