Общество

Свято на Першотравневій вулиці 2013

Свято на Першотравневій вулиці

vulizyaВулиця Першотравнева - одна з найстаріших і найдовших вулиць смт. Борова. Сьогодні  тут збудовано 283 будинки, в яких проживає більше 400 чоловік.  Чудова природа, свіже повітря, ліс, річка, - все це приваблює жителів сусідніх Донецької та Луганської областей, і багато людей  переїжджають сюди на постійне місце проживання. Тож майже щороку на Першотравневій з’являються нові мешканці. Спільну мову з сусідами вони знаходять легко, адже живуть тут доброзичливі, дружні, готові завжди при-йти на допомогу, люди.

У наступному році вулиці Першотравневій виповниться 350 років, але традицію святкувати День вулиці її жителі започаткували вже в цьому році  18 травня.

Розпочалося свято вшануванням пам’яті загиблих у Великій Вітчизняній війні та померлих - настоятель Борівського храму отець  Іоанн відслужив панахиду. 

Заслужений працівник освіти України, автор де-кількох монографій і численних краєзнавчих публікацій Лесь Ісаїв зацікавив присутніх історією виникнення смт. Борова і, зокрема, вулиці Першотравнева: «Здавна люди селилися на берегах річок. У 1664 році монах Монасій на березі невеликої степової річки Борова, що впадала в річку Оскіл, заснував  монастир Боровенська пустинь, у якому було до 20 монахів і хутір зі 100-200 чоловік. У другій половині 18 століття  на правому березі річки Борова вже було до двох десятків хуторів - тут оселялися гороховатські козаки (територія на той час належала Ізюмсько-Слобідському козацькому полку). Назви хутори отримували від прізвищ людей, які тут проживали, - Любів, Шокалів, Гомонів, Колесників, Бровків і т.д. Ці ж прізвища залишилися й до сьогодні   найбільш поширеними у Боровій і в Борівському районі.»

З найкращими побажаннями і привітаннями на свято завітав Борівський селищний голова Олександр Тертишний. У своєму виступі він відзначив, що має надію на те, що традиція влаштовувати такі свята не тільки збережеться, а й пошириться по всьому селищу, адже такий захід - це не тільки привід відпочити від роботи душею й тілом, а й гарна нагода поспілкуватися в приємному колі сусідів, друзів, отримати заряд позитивних емоцій і гарний настрій.

Ініціатор свята і його ведуча Олександра Ковальова розповіла про почесних жителів вулиці - ветеранів Великої Вітчизняної війни Миколу Гапаєва, Афанасія Фесенка, Максима Вітченка, Тимофія Білокорового, учасника бойових дій у Афганістані Бориса Білика, ліквідаторів аварії на ЧАЕС Миколу Задорожного, Миколу Слюту, Миколу Єдимента. Грошовими преміями відзначили старожилів вулиці 95-річну Ткачук А.К. і 90-річну Нікольську А.М., багатодітну матір Леонову П.П. і дитину війни Стрижак А.В. Були названі й кращі подвір’я вулиці, їхніми господинями є Ольга Суховій, Євдокія Любая, Тетяна Єдимент, Антоніна Фролова.

Дбайливими жіночими руками щедро був накритий стіл, головною стравою якого, звичайно, була польова каша.

Довго лунали на всю вулицю пісні під баян, довго не стихали дружні розмови. І, незважаючи на те, що проходило свято в нашому селищі вперше, вдалося на славу. Завдяки спонсорам Олександру Дудніку, Володимиру Стадніку, Миколі Федорченку, Ользі Гарній, організаторам Олександрі, Сергію, Наталії Ковальовим, Майї Піхотіній, Івану Кравцову, Миколі Сикалу, Марії Кравцовій всі присутні отримали незабутні враження.  Думаю, жителі й інших вулиць «підхоплять» чудову ідею - святкувати День народження вулиці.

Тетяна ГУНЬКО.