Официально

Власну дитину кинув напризволяще

Власну дитину кинув напризволяще

Утримання неповнолітніх дітей - обов’язок батьків. Але коли подружжя розлучається, досить часто трапляються випадки, що батьки забувають про своїх дітей. Вони не тільки не займаються їхнім  вихованням, а й не дають кошти на утримання дітей. Мати залишається наодинці з усіма проблемами, основною з яких є матеріальна,  «підняти» дитину самотужки в наш час  нелегко.

Житель с. Підлиману, громадянин П. 1973 р.н., не надавав своїй дитині матеріальну допомогу ні за власним бажанням, ні навіть за рішенням суду, який зобов’язав його сплачувати аліменти ще з липня 1999 року. Лише кілька разів протягом 10 років  мати дитини отримувала мізерні суми. А з червня 2009 року громадянин П. зовсім перестав платити аліменти. Він неодноразово отримував попередження державної виконавчої служби про необхідність погашення заборгованості по сплаті аліментів, але ніяк на них  не реагував.  Крім цього, не бажаючи сплачувати аліменти, приховував місце роботи і свій заробіток. Власному синові батько заборгував кошти в сумі 5835 грн. Мабуть, думав, що дитині гроші не потрібні, що синові не треба їсти, одягатися, навчатися. Цікаво, як дивитиметься горе-батько своєму синові у вічі? Які слова скаже, зустрівшись із ним? Синові, напевно, нелегко буде пробачити такого батька за те, що кинув їх з мамою напризволяще, протягом десяти років не цікавився, як вони живуть, не питав, чи вистачає їм коштів на проживання.

У кожної людини є шанс на виправлення, і хоча в громадянина П. вже не так багато часу, щоб ним скористатися, (через кілька років син стане повнолітнім), але хочеться вірити, що батьківське серце, яке неначе скам’яніло, наповниться щирою любов’ю до сина. Хочеться вірити, що він йому допомагатиме, щоб дитина відчула, що в нього, як і в усіх дітей,  є батько.

Борівський районний суд України визнав винним громадянина П. у злісному ухилянні від сплати аліментів (ст.164 ч.1 КК України) і призначив йому покарання у вигляді 100 годин суспільних робіт.

Артем ІГНАТЕНКО.

Працівник прокуратури Борівського району.