Авторское, Общество

Поле. Люди. Урожай

Нинішня весна продовжує всіх дивувати: то спека діймає, то холодно стає, то знову літня жара чередується з дощем та градом. І все ж, не зважаючи на всі погодні примхи, механізатори агрофірми «Новий шлях» (генеральний директор Олексій Гомон) вчасно проводять всі заплановані весняні агрозаходи.

Цього року в господарстві вирощують озиму пшеницю, соняшник, кукурудзу на зерно і силос, сорго та багаторічні трави.

- В агрофірмі завершено обробіток сходів засобами захисту рослин, - розповідає головний агроном господарства Віктор Северин. – І тепер, через певний час після внесення гербіцидів, проводимо міжрядний обробіток кукурудзяних та соняшникових полів. Тож, як бачите, всі поля у нас досить чисті від бур’янів.

І дійсно, проїхавши разом з Віктором Васильовичем полями сільгосппідприємства, зрозуміла, що механізаторами проведено велику клопітливу роботу, аби добитися такого результату.

На внесенні гербіцидів та проведенні міжрядного обробітку добросовісно працювали механізатори Юрій Марченко, Олег Рибалко, Сергій Гунько, Сергій Павленко, Василь Бараннік, Євген Волохатий, воду на поле підвозили Олег Родін, Олександр Кармазин та Володимир Ладанець.

Хімікатами поля обробляли лише вночі та рано вранці, адже згідно відповідних правил, гербіцид слід вносити у теплу безвітряну погоду.

- Міжрядний обробіток проводимо у стислі строки ще й тому, що останнім часом розпочався масовий виліт лугових метеликів, - продовжує розповідь агроном. - Специфіка їх розмноження полягає в тому, що відкладають личинки саме на бур’янах, а потім гусінь «їсть» сільгоспкультури. Тому на даному етапі ми проводимо міжрядний обробіток, адже чим поля чистіші, тим більш вірогідно, що метелики там не будуть розмножуватися. Але, в той же час, будемо спостерігати за шкідниками і за необхідності – обробляти поля хімічними засобами захисту.

Минулого року в господарстві було посіяно такі сорти озимої пшениці: «єрмак», «єсаул» і «одеська 267». До речі, в агрофірмі було вирішено зупинитися саме на цих сортах, бо останні роки за умов спекотної малодощової весни та літа вони найкраще зарекомендували себе як по врожайності, так і якості зерна.

На даний час пшениця знаходиться у фазі колосіння, тому в агрофірмі вже готові до боротьби з клопом-черепашкою, тим більше, що останнім часом складаються сприятливі умови для його розвитку. І якщо раніше поля від клопа – черепашки обробляли хімікатами лише по периметру, то останнім часом доводиться проводити цей агрозахід на всіх полях.

Велику увагу в господарстві приділяють заготівлі сіна для тваринницької галузі.

Поле. Люди. УрожайКосовиця … Чарівне слово, для всіх жителів сільської місцевості. Навіть уже під’їжджаючи до поля, де механізатор Сергій Северин косив багаторічні трави на сіно, відчула приємний запах свіжоскошеної трави.

- Цьогоріч нам необхідно скосити 200 га багаторічних трав і заготовити не менше 600т сіна. А воно, до речі, є одним з основних і найбільш поживним грубим кормом для великої рогатої худоби в зимовий період. – підключається до розмови керівник агрофірми Олексій Гомон. - В 1 кг хорошого сіна міститься в середньому 0,4-0,5 корм, од., 60-70 г перетравного протеїну, 40-50 мг каротину (провітаміну А). Крім того, сіно багате на вітаміни групи В, Е і К, мінеральними речовинами, гормонами й іншими біологічно активними речовинами.
За рахунок високої якості сіна тварини можуть задовольнити потребу в загальному рівні харчування (кормових одиницях) на 40-50%, в перетравного протеїну - на 35-45%, більш ніж наполовину - в мінеральних речовинах і повністю - в каротині. Тому якості заготовленої сіна в господарстві  приділяємо особливу увагу.

Техніка у господарстві завжди знаходиться у гарному стані, тому поломок на полі практично немає. Все це завдяки добросовісній роботі всіх механізаторів, а також інженера Віталія Павленка і начальника машино-тракторного парку Юрія Грабаря. На даний час йде підготовка до нинішніх жнив.

Олена Колеснікова.

pol1 pol2