Образование

«Зірниця» — 2013

«Зірниця» - 2013

zirnНа  виконання  Указу  Президента України від 28.12.2012 року   № 756/2012   щодо проведення    в  2013  році  «Року    дитячої  творчості»,  з метою формування почуття патріотизму у підростаючого покоління, набуття  учнями знань, умінь та навичок, необхідних майбутньому захиснику Вітчизни, пропаганди здорового способу життя, розвитку фізичних якостей, формування свідомого ставлення до питань особистої та громадської   безпеки, засвоєння теоретичних знань та розвиток практичних навичок поведінки в екстремальних ситуаціях, удосконалення системи військово-пат-ріотичного виховання дітей та учнівської молоді в Богуславській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів  відбулася військово-патріотична спортивна гра «Зірниця-2013».

Уже на відкритті у дівчат і юнаків горіли очі – чи від командного обмундирування, чи від майбутніх пригод і перемог. Хочеться зазначити те, що форма кожної команди була досить різноманітною. Це були морські, повітряні війська, війська спе-ціального призначення та інші. У “Зірниці” брали участь 8  збірних команд учнів 5-11 класів. Дітей після привітань ознайомили з програмою проведення заходу, не забули нагадати одразу про техніку безпеки.

Відразу хочеться зауважити, що гра ста­ла для школярів непро­стим випробуванням, адже помітно було, що вони намагаються вчитися «на льоту». Повірте, завдань  було немало, навіть лячно ставало після оцінки збоку, як можна все виконати і захистити честь команди.

Серед конкурсів були: конкурс строю та пісні, воєнно-історичний конкурс за принципом гри “Вікторина”, топографічна підготовка (на основі знань з географії), вогнева підготовка – змагання зі стрільби з ПГ у мішень,  також перша медична допомога (за шкільною програмою “Основ здоров’я” ) – теорія та практика. Спортивні змагання передбачали швидкісний біг на 30 метрів, човниковий біг 4х9 м, стрибки у довжину з місця, метання спортивної гранати 700 гр (юнаки 10-11 класів), 500 гр (хлопці та дівчата 8-11 класів), малого м’яча 150 гр (учні 5-7 класів).

Легко зрозуміти, що суддям, на чолі з директором школи Тугай Н.В., довелося приймати складні рішення. Відповідно до зайнятих місць учасники загонів команд отримали грамоти.

 Яке ж враження залишила по собі гра у самих школярів? Аби з’ясувати це, ми звернулися до деяких членів команди, і ось що вони нам розповіли:

            - Не лише змагатися, а й готувати­ся до гри було дуже цікаво. Це й історія, і географія, долікарська допомога, стройові вправи. До того ж готувались тільки чотири дні!

- Я готуюся до служби в армії, люб­лю стріляти, марширувати. Тому «Зірниця» особисто для мене дуже ко­рисна!

На завершення хочеться підкреслити: питання військово-патріотич­ного виховання молоді надзвичайно багатогранне і важливе для нашої держави. Роботи в цьому напрямку в нас, як кажуть, непочатий край, і са­мими лише іграми не обійтися. Але вже той факт, що у дітей після «Зірниці» залишаться приємні спога­ди і вони хоч ненадовго відірвуться від своїх комп’ютерів, є позитивним!

Наталія Куриленко.

Заступник директора Богуславської ЗОШ.