Образование

Живіть ще довгії роки! Тананакіна Ніна Іванівна

Живіть ще довгії роки!

Проходять дні,

                 роки проходять, І часто вже на схилі літ

Колись,

    та й вчительку згадаєш,

Яка навчала з юних літ.

 Безцінний труд,

                     який вложила,

 Читать навчила і писать,

А ще вона нас

                          жити вчила,

Навчала думать

                           і все знать.

Біжать роки, літа

                              минають,

 І сиві вже випускники

Старенькій вчительці бажають:

  «Живіть ще довгії роки!»

                            І.Яценко.

tananБагато віків назад з’явилися школи, а в них, звичайно, вчителі. Для когось-  добрі, ласкаві, улюблені, а для когось – суворі, нерозуміючі. А чи легкий учительський труд?!

Інколи чуєш від людей: «Та  що вони там роблять? А отримують он яку зарплату! Це ж не вилами кидати.» А інколи -  трішечки приємніші слова: «Ой, як ви там з ними? Вдома з одним і то дуже важко!»

Але  не хочу говорити сьогодні про всіх вчителів та їхні проблеми, а розповім вам про одну вчительку, про її життєвий шлях.

Тананакіна Ніна Іванівна – вчитель Калинівської ЗОШ І-ІІ ступенів.

В 70-х роках ХХ століття молода дівчина, розважлива і мрійлива,  закінчила школу. Ще з дитинства вона захоплювалась творами французьких письменників. Їй настільки подобалися  ці твори, що вона з дитинства вирішила  обов’язково вивчити французьку мову. Так і сталося,   Ніна вступає до Харківського університету на факультет іноземних мов, а пізніше переводиться до Горлівського державного інституту іноземних мов і отримує спеціальність «викладач французької мови».

На жаль, у ті далекі роки знання іноземної  мови  не так цінувалась, як тепер. І  молода дівчина у 1977 році пішла  працювати вихователем у дитячий садок. Працювала вона і бібліотекарем у Слов’янському педагогічному інституті, бо життя - складна штука і не завжди складається так, як хочеться.

У 1991 році сім’я  Тананакіних переїхала у село Гаврилівка Борівського району. З 1 вересня того ж року Ніна Іванівна стала працювати вчителем ро-сійської мови та літератури  Калинівської ЗОШ. Навчала вона дітей зарубіжної, а пізніше світової літератури. А останні роки - українську мову.

Більше 20 років пропрацювала Ніна Іванівна вчителем, багато випускників було у неї, і до кожного з них вона знаходила той потрібний ключик, який відкриває маленькі серця, який допомагає розкрити та полюбити рідну мову, прищепити любов до літератури.

Вчити може кожен, та не кожен вміє навчати. Ніна Іванівна - розумна, освічена людина, працьовита, завжди прийде  на допомогу, люблять її діти і поважають колеги, має добрі відгуки  від односельчан. Та хіба може бути поганим вчителем жінка, яка виростила та виховала чотирьох своїх дітей, а тепер допомагає виховувати онуків?!

Спасибі цій ЛЮДИНІ, ЖІНЦІ , ВЧИТЕЛЬЦІ, низький уклін за її почесний труд. 

Інна Яценко.

Вчитель Калинівської ЗОШ.