Культура

Вероніка Мостова – дипломант «Дельфійських ігор»

Вероніка Мостова – дипломант «Дельфійських ігор»

mosДуже багато талановитих дітей славлять Борівщину далеко за межами району. Серед них – обдарована дівчина, юна співачка з чудовим тембром голосу та високою майстерністю співу Вероніка Мостова, яка вже неодноразово виборювала призові місця на відомих музичних конкурсах.

А  цього року вона стала дипломантом дуже сер-йозного та престижного конкурсу, який за значимістю можна порівняти із Олімпійськими іграми для спортсменів. Він має назву Дельфійські ігри Слобожанщини «Надія. Молодість. Талант.» і проводиться з метою  пропаганди і широкої популяризації виконавства на оркестрових інструментах, залучення уваги до методів викладання історії образотворчого мистецтва, класичного та естрадного вокалу, виявлення та підтримки обдарованої молоді, сприяння розкриттю творчої індивідуальності учасників, обміну досвідом роботи з проблем початкового професійного навчання. Засновниками конкурсу є: Харківська обласна державна адміністрація, Управління культури і туризму ХОДА, обласний навчально-методичний центр підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів.

 16 травня цього року в приміщенні Харківського музичного училища ім. Б.М. Лятошинського про-йшов перший день фіналу Дельфійських ігор у віковій категорії 11-13 років, номінація «Академічний спів, вокал.» Майже рік проводилися відбіркові тури. Того дня було 39 учасників з м.Харків та Харківської області. Учениця 4 класу вокального відділення Борівської ДМШ Вероніка Мостова була в числі учасників. Оцінювало виступи професійне журі з числа викладачів академічного вокалу цього музучилища. Юна зірка з Борівщини показала високий результат: стала однією із п’яти дипломантів конкурсу.

«Вероніка отримала найвище досягнення серед тих, які вже мала раніше, - розповідає її викладач вокалу ДМШ Алла Буряк. – Дівчина, звичайно, талановита, і, разом із тим, дуже відповідально ставиться до підготовки, відрізняється великою працездатністю та наполегливістю. Тому зуміла досягти такої значимої перемоги. Найближчим часом вона візьме участь у Міжнародному конкурсі «Таланти ІІІ тисячоліття» (м. Харків) та в червні в конкурсі «Перлини Слобожанщини» (м. Ізюм). Щиро бажаємо їй успіхів!»

Директор Борівської ДМШ Леся Шапошнікова теж дуже пишається перемогами вихованців закладу: «Такий високий результат отримали завдяки величезній співпраці Вероніки, досвідчених педагогів - викладача вокалу Алли Буряк та концертмейстера Ріти Кочевої -, адже на всіх етапах підготовки та безпосередньо виступу дуже важлива їхня тісна взаємодія.  Розумієте, виступ відбувається наживо, концертмейстер повинен підлаштовуватися під паузи дихання виконавця. Ріта Кочева – майстер своєї справи, і це відмітило журі під час відбіркових турнірів, адже сталася неординарна ситуація. Приблизно місяць тому у смт. Балаклея проходив відбірковий тур конкурсу, та, на жаль, напередодні виступу зникли ноти, які обов’язково має бачити концертмейстер під час акомпанування співаку (так за правилами повинно бути). Ріта Кочева зуміла зібратися в екстреній ситуації і безпомилково зіграла з пам’яті для виступу Вероніки. Також від імені всього викладацького складу висловлюю величезне спасибі родині Мостових, яка повністю профінансувала виступ своєї доньки на конкурсі, адже без їхньої підтримки не було б цієї перемоги.»

Юна дипломантка Вероніка Мостова теж поділилася своїми враженнями: «Я дуже хвилювалася перед виступом, але відчувала величезну підтримку своїх викладачів і батька, який теж був присутній у залі. За умовами конкурсу виконувала два музичних твори: романс М.Глінки «Жайворонок» та українську народну пісню в обробці «Летіла перепілонька». Виступати довелося одинадцятою, тому хвилювання наростало, але перед самим виступом з’явилася впевненість, що зможу досягти перемоги. Дуже приємно було отримати Диплом, який вручила начальник навчально-методичного центру працівників культосвітніх закладів Харківської області Т.М.Самоварова.»

До речі, свою майбутню долю дівчина хоче пов’язати саме зі співом. Тож, побажаємо юній співачці та її викладачам нових творчих успіхів та здійснення мрій.

Тетяна КОЛЕСНІК.