Официально

На Борівщині завершився посів усіх видів культур

На Борівщині завершився  посів усіх видів культур

kolosЗа оперативними даними Департаменту агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації, станом на 20 травня в Харківській області посіяно всього ярих культур на площі 1021 тис. га, або 99% до плану, в тому числі ярих зернових культур - 570,3 тис. га (98%).

Кукурудзи на зерно на Харківщині посіяли 319,6 тис. га, що становить 98% від запланованої площі посіву. Гречки по області посіяно 13,2 тис. га ( 81%), просо - на 5,03 тис.га (69%), соя посіяна на 34,1 тис. га (87%), соняшник - на 354,3 тис. га. Цукровим буряком засіяно 12,1 тис. га.

Отримані сходи по сільгосппідприємствах області: ячмінь – 96,6 тис. га (98%); горох – 19,3 тис. га (100%); кукурудза на зерно – 168,8 тис. га (85%); гречка – 3,1 тис. га (42%); просо – 720 га (31%); цукровий буряк – 6,4 тис. га (90%); соя – 12,8 тис. га (43%); соняшник – 237,5 тис. га (73%).

17 травня завершився посів усіх видів культур і в Борівському ра-йоні. Про це повідомила заступник начальника управління агропромислового розвитку Борівської райдержадміністрації Наталія Козинська. В інтерв’ю вона також розповіла, які роботи проводяться на полях на даний час і про підготовку сільгосптехніки до жнив.

- Наталіє Сергіївно, на якій площі посіяно зернові та зернобобові культури?

- По всіх категоріях господарств зернові та зернобобові культури посіяно на площі 30 тис.872 га, що становить 100% до плану, технічними культурами засіяно 11 тис. 207 га, кормовими - 5 тис. 40 га.

- Які роботи проводяться у сільгосппід-приємствах на даний час?  

- Наразі господарства на всіх полях проводять боротьбу зі шкідниками, яких у цьому році в зв’язку зі спекотливою погодою дуже багато. Це і дуже шкідливий для рослин клоп-черепашка, і лучний метелик, з’являється гусінь. Крім фунгіцидів та інсектицидів, які вносять для захисту рослин від шкідників, поля обробляють і гербіцидами - щоб захистити рослини від бур’янів.

- Чи підготували сільгосппідприємства техніку до жнив?

- У минулому році жнива в нашому районі  почалися на два тижні раніше, коли вони розпочнуться в цьому році, ніхто спрогнозувати не може, тому всю необхідну для жнив техніку господарства підготували заздалегідь. Забезпеченість пальним для збирання врожаю також становить 100%.  

- З початку нового року сільгосппідприємства оновлювали свої машинно-тракторні парки?

- Так, у агрофірмі «Моноліт» жнивувати будуть на новому комбайні «Нью Холанд», у «Ізюмському» придбали «Кейс»,  в інших господарствах закупили нові борони, сівалки, оприскувачі, автомобілі. За 2013 рік сільгосппідпри-ємства нашого району придбали 16 одиниць техніки на суму 13,3 млн. грн. 

Перший заступник голови Борівської райдержадміністрації Володимир Могильов, ознайомившись із ситуацією на полях Борівщини, зазначає:

-           Незважаючи на посушливі умови та підвищений температурний режим, стан посівів поки що не викликає занепокоєння. 73% площ озимих культур знаходиться у доброму стані, 27% - у задовільному, слабких та зріджених рослин немає. Звичайно, дощі потрібні, аби зерно добре налилося, щоб отримати дружні сходи ярих зернових та зернобобових культур. За прогнозами Гідрометцентру опади на сході країни очікуються наприкінці травня, сподіваємося, що дощі не оминуть і наш район.

Тетяна ГУНЬКО.