Общество

Делегації з Америки й Борівщини обмінювалися досвідом

Делегації з Америки й Борівщини обмінювалися досвідом

amerikaНа минулому тижні відбулася зустріч делегації американських посадових осіб, які прибули на Харківщину з метою презентації практик менеджменту територій та ознайомлення з досвідом Харківщини,  з головою Харківської обласної ради, президентом Української асоціації районних та обласних рад  Сергієм Черновим. Українську сторону представляли також голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету, віце-президент Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Людмила Немикіна, керівник апарату облради Сергій Клименко, голова Борівської районної ради Євген Жук.

Сергій Чернов розповів гостям про особливості, визначні  події та постаті  Слобожанської землі; окреслив основні напрями розвитку територій шляхом реалізації міні-проектів; ознайомив із системою роботи Асоціації органів місцевого самоврядування Хар-ківської області та Української асоціації районних та обласних рад.  

Американські посадовці, які є членами регіональних Асоціацій, висловили переконання у майбутніх здобутках України на шляху децентралізації та запропонували досвід Сполучених Штатів Америки – країни із 200-річною історією побудови демократичного суспільства.

Гостей також цікавило, як розвиваються селища й села Харківської області.  Тому після зустрічі в обласній раді американці відвідали Борівщину.

Голова районної ради Євген Жук, який напередодні вже познайомився з почесними гостями, представив їх заступнику голови Борівської районної державної адміністрації Сергію Шутьку та працівникам районної ради. Марк Бєрнекі – менеджер м. Декалб, штат Ілліной, США. Його посада фактично має функції мера міста. Марсія Джонсон-Бланко – співдиректор проекту «Виборчі права» у Комітеті юристів за громадянські права, м. Вашингтон, Колумбія. Дейв Вільямс – директор з питань Штатних і Федеральних відносин Асоціації міст штату Вашингтон.  Пол Стюарт – заступник директора з питань міського планування м. Кіркленд, штат Вашингтон. Після знайомства гості з Америки завітали в  Борівську селищну раду і відвідали Борівську ЦРЛ. Селищний голова Олександр Тертишний поділився успіхами й проблемами органів місцевого самоврядування, а Любов Віннікова розповіла про роботу центральної районної лікарні та   інших медичних закладів району. Також гості відвідали меморіальний комплекс в парку Борової, вшанували воїнів, загиблих у Великій Вітчизняній війні, в Афганістані та ліквідаторів Чорнобильської катастрофи хвилиною мовчання. 

Гостинно, з хлібом-сіллю делегацію з Америки зустрічали Чернещинський сільський голова Світлана Вразовська, керівник агрофірми СТОВ «Новий шлях» Олексій Гомон і учні Чернещинського НВК. Світлана Анатоліївна поділилася секретами нелегкої роботи сільської ради, розповіла історію  Чернещини від її заснування до сучасних часів.  Олексій Анатолійович  зацікавивив присутніх розповіддю про розвиток сільського господарства в районі й, зокрема, в агрофірмі «Новий шлях». Із захопленням почесні гості дивилися дивовижну колекцію кулькових ручок Героя України Анатолія Криворучка і додали до колекції ручки з Америки. Побували і в Свято-Миколаївському храмі. Як і всі, хто вперше відвідує Чернещинський храм, гості були вражені його  красою і величчю.

На підсумках зустрічі, що відбувалася в районній раді, були присутні заступники голови райдержадміністрації Сергій Шутько та Ольга Суховій, сільські голови району, голови громадських організацій. Один із членів американської делегації, Дейв Вільямс, по-ділився враженнями від відвідування нашого району: «Нам дуже сподобалася гостинність, привітність людей Борівщини. Звичайно, багато нового й цікавого ми дізналися, відвідавши Борівський район. Життя в Україні і в Америці відрізняється, та є й багато спільного. В нашій країні теж бувають проблеми з фінансуванням, але місцеві громади завжди з розумінням ставляться до співфінансування. Якщо на реалізацію якогось проекту не вистачає коштів, громада докладає всіх зусиль, щоб проект був реалізований.» Пол Стюарт, який працює в галузі землекористування, зазначив, що наш район схожий на ту місцевість, де він мешкає, але в них немає таких родючих грунтів. Коли були в гостях у агрофірмі, він поставив Олексію Гомону питання, яке здивувало нас, українців: «А де ви берете чорнозем, звідки його завозять?». Так що ми маємо пишатися, що у нас така багата земля. Щоправда,  крім сільського господарства, в Кіркленді добре розвинена промисловість, житлове господарство. Так, наприклад, частка ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків) у Америці становить близько 50%. Про те, що комерційні організації надають громадянам Америки безкоштовно юридичні консультації,  розповіла Марсія Джонсон-Бланко, яка навчає юристів відстоювати права виборців. Сільські голови активно ставили посадовцям із Америки питання про розвиток со-ціальної сфери, економіки в їхній країні, американці охоче на них відповідали.  Після обміну досвідом між американською та українською сторонами відбувся обмін подарунками на згадку про зустріч. Наостанок відвідин Борівщини гості побували в  Підлимані, там у неформальній обстановці вони продовжили спілкування з сільськими головами району.

Через дуже насичений графік американці змушені були увечері від’їжджати, але пообіцяли, що обов’язково розглянуть пропозицію про співпрацю і, можливо, ще не раз побувають у Борівському районі.  

Тетяна ГУНЬКО.

 

 Какое сотрудничество без нормальных дорог и мощных фундаментов? А основа лучше всего должна быть каменной! Заказывайте щебень в Домодедово и стройте капитально.