Образование

Ними пишається Борівщина

Ними пишається Борівщина

medali1Щорічно найкращих випускників нагороджують медалями. Нинішнього навчального року у нас в районі медалістів шестеро – Олексій Калінін та Ольга Рибалко з Борівської ЗОШ №1,  Аліна Нікітенко – випускниця Гороховатської ЗОШ, Юлія Терентьєва, Богдан Чуйко і Дар’я Шерстюк з Піско-Радьківської ЗОШ. Їх успіхами пишаються вчителі, батьки, друзі та односельці. Дійсно, щоб отримати таку почесну нагороду, треба чимало щоденно трудитися, адже бути відмінником з усіх предметів – задача не з легких. Дуже шкода, що їх у нас в районі небагато, але кожен із них – наче зірочка для інших.

Олексій Калінін –        неординарна особистість. Коли йому вручали золоту медаль, говорили такі слова: «Він вирізняється серед випускників своєю активністю. Олексій – неодмінний  учасник багатьох заходів». Хлопець творчо обдарований, вміє за собою повести колектив. Має спортивні розряди з футболу, міні-футболу, баскетболу. Чудово танцює, брав участь у багатьох заходах, як шкільних, так і позашкільних. Вміння гарно танцювати хлопець продемонстрував  2010-го року на Міжнародному танцювальному конкурсі «Кримський трофей», у якому виборов І місце в категорії «Данс-шоу». Минулого навчального року Олексій брав участь у фінальному етапі Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Сокіл» («Джура»). Команда ДЮПР, у складі якої він виступав, виборола І місце у районних змаганнях та ІІ – у зональних. Олексій має також високі результати у районних  предметних олімпіадах - цього навчального року він виборов І місце з хімії, фізики, біології, основ правознавства. Хлопець демонстрував високі знання на Міжнародному конкурсі української мови ім. П.Яцика. Крім того, Олексій чудовий співрозмовник і просто приємна людина.

Ольга Рибалко  сумлінно навчалася, докладаючи щоденно чимало зусиль. Вона має призові місця з предметних олімпіад у районі – І місце з української мови, географії, ІІ з історії, ІІІ – з англійської мови та основ економіки. Оля займалася науково-дослідницькою роботою екологічного напрямку «Діяльність Борівської організації УТМ». Вона – учасник Міжнародних мовно-літературних конкурсів Т.Г.Шевченка та Петра Яцика.  До того ж, Оля доброзичлива, її поважають однолітки, у неї багато друзів. Оля та Олексій Калінін ви-ступали на Всеукраїнському конкурсі юних істориків у складі команди Борівської ЗОШ, яка виборола ІІІ місце.

Аліна Нікітенко – справжній лідер. Недарма її обрали Президентом шкільного самоврядування. Брала участь у обласному семінарі керівників учнівського самоврядування. Дівчина творчо обдарована – і танцює, і співає,   активна учасниця  багатьох шкільних та позашкільних заходів. Її нагороджено грамотою за І місце обласної виставки новорічних композицій «Зимовий вернісаж». Крім того, Аліна – спортсменка. Вона - учасниця  районних змагань з міні-футболу серед шкільних команд дівчат та посіла ІІІ місце з шахів у районному шаховому турнірі. І у навчанні Аліна досягла високих результатів – посіла І місце з біології та фізики у районних предметних олімпіадах та була учасницею обласних олімпіад з цих предметів. Отримала запрошення вступити на бюджетну форму навчання до ХНУ ім. Каразіна на 4 факультети, пов’язаних із фізикою. Писала проектну роботу з екологічного напрямку.

medali2Терентьєва Юлія – дуже здібна та обдарована дівчина. Переможниця районних учнівських олімпіад: з анг-лійської мови - І місце, з української мови та світової літератури – ІІІ. Також брала участь у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з англійської мови, астрономії. Юля отримала  запрошення на навчання на бюджетну форму навчання до ХНАУ ім. Докучаєва та направлення Борівського ра-йонного відділу освіти на навчання в ХНПУ ім. Сковороди на факультет іноземної філології. Але Юля виявила свої здібності не тільки в навчанні. Вона має чудові вокальні та танцювальні здібності, які яскраво виявлялися  в усіх         загальношкільних заходах. Дівчина товариська, веселої вдачі, у неї багато друзів.

Шерстюк Дар’я також має високі досягнення у навчанні. Вона   виборола  у районних предметних олімпіадах І місце з математики, ІІ - зі  світової літератури  та  хімії, ІІІ – з історії. Дівчину  запросили на навчання  до ХНАУ ім. Докучаєва та дали направлення від Борівського районного відділу освіти на навчання в ХНПУ ім. Сковороди на фізико-математичний факультет. Крім того, Дар’я - учасниця районних спортивних змагань. Має ІІ дорослий розряд з волейболу. Дівчина активна, має багато друзів. Разом з   Юлією Терентьєвою ходила до танцювального гуртка. Дівчата брали участь не тільки у шкільних заходах, а й виступали на сцені сільського клубу.

Чуйко Богдан  - розумний та творчо обдарований. Міцні знання  продемонстрував на районних учнівських олімпіадах, де посів І місце з математики,  історії та трудового навчання,  ІІ - з інформатики, був учасником ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з математики, історії, інформатики. Богдан брав участь у обласному етапі конкурсу-захисті науково-дослідницьких робіт Малої академії наук в секції «Біологія». До того  ж, Богдан займається спортом. Він - учасник районних спортивних змагань, має ІІ дорослий розряд з волейболу. Хлопця вирізняє серед однолітків серйозність та розсудливість. А ще його називають  «золотий голос школи», бо він чудово співає. Юлія Терентьєва, Дар’я Шерстюк та Богдан Чуйко в складі команди ДЮПР завжди отримували призові місця в районних фестивалях (у минулому році - ІІІ місце, у 2012 - ІІ місце.)

За високі досягнення у навчанні народний депутат України Василь Грицак надав кожному медалісту грошову допомогу.

Шкільний олімп району поповнився гідною зміною. Всі ці юнаки й дівчата –  наша справжня гордість, яка, сподіваємося, прославлятиме в подальшому рідну Борівщину.

 Тетяна КОЛЕСНІК.