Авторское, Закон и мы

Забезпечити громадський порядок у районі

Сьогодні держава в дуже складній суспільно-політичній та соціально-економічній ситуації. Неспокійно в сусідніх з Харківщиною областях. Тому від професіоналізму, злагодженості дій органів внутрішніх справ, тісної співпраці з населенням залежить, наскільки безпечно почуватимуть себе громадяни.

Зазначу, що сьогодні всі підрозділи Борівського РВУМВСУ у Харківській області працюють добросовісно, діють як єдиний механізм.

Правоохоронцями постійно здійснюються організаційні та практичні заходи, спрямовані на додержання прав і свобод людини, захист життя та здоров’я особи, підвищення рівня боротьби зі злочинністю, забезпечення громадського порядку і безпеки в районі, що дозволяє в цілому контролювати криміногенну ситуацію.

Одним із найважливіших питань сьогодення у службовій діяльності відділу міліції залишається профілактична робота з громадянами (їх на обліку 14 чоловік), які раніше вчиняли злочини та перебувають під адміністративним наглядом. Адже, як повідомляють засоби масової інформації, саме особи з колишньою судимістю найчастіше беруть участь у заворушеннях, що відбулися в окремих областях Південного Сходу України. Тому ми намагаємося робити все для того, щоб не допустити нестабільності на Борівщині.

В цілому за 4 місяці нинішнього року нам вдалося стримати ріст злочинності. Зокрема, зменшилася кількість зареєстрованих тяжких тілесних ушкоджень, тілесних ушкоджень середньої тяжкості, розбоїв та грабежів, скоєних на вулицях та в громадських місцях населених пунктів району.

Але, на жаль, не зменшується число крадіжок. Хоча зазначу, що в основному вони розкриваються по гарячих слідах.

Так, в період з 25.03.2014 по 28.03.2014 року невідомі особи шляхом вільного доступу, з території бази відпочинку «Зелений Бор», що знаходиться в с. Підлиман, скоїли крадіжку бензопили, трьох риболовецьких вудочок та акумуляторної батареї.

Працівником СКР Афанасьєвим О.Є. та ДІМ Пелихом Ю.О. на чолі з начальником карного розшуку Чернятіним Л.А. по гарячих слідах було затримано 41-річного громадянина К., у якого були вилучені викрадені речі. Затриманий зізнався у скоєнні злочину і надав письмові пояснення.

Злочинця засуджено до 3,5 років позбавлення волі.

Протягом 15.03.2014-17.03.2014 року невідомі особи, знаходячись в домоволодінні громадянина Н. в смт Борова, шляхом вільного доступу таємно викрали металеві вироби та продукти харчування, після чого з місця скоєння злочину зникли.

В ході проведення оперативно-розшукових заходів було встановлено, що вищевказану крадіжку скоїли громадянин К., 1981 року народження, та громадянин М., 1960 року народження. Вони були затримані та пояснили, що крадіжку скоїли для власних потреб. За викрадення майна злочинців засуджено до 3-х років позбавлення волі.

Злочин розкрили працівники СКР Борівського РВ Шенкоржевський А.В. та П’яниця О.В.

Сьогодні, на шляху реформування органів внутрішніх справ України, одним із найбільш важливих завдань є встановлення і підтримка стосунків міліції з населенням на партнерських засадах, оскільки ефективність боротьби зі злочинністю багато в чому залежить від активної позиції самих громадян у вирішенні цієї проблеми.

Віталій Куроп’ятник, начальник Борівського РВ УМВСУ у Харківській області, підполковник міліції.