Авторское, Официально

Весняні будні тваринників

Весняні будні тваринниківНе секрет, що в останні роки тваринницькою галуззю в районі займаються лише деякі сільгосппідприємства. Адже тваринництво - це не лише дохід від продажу молока, свинини чи яловичини, а в першу чергу – це щоденні турботи: про здоров’я тварин, їх годівлю і утримання, реалізацію отриманої продукції за прийнятними цінами та багато іншого.

На фермі СТОВ «Добробут плюс» (керівник Василь Назарько) займаються вирощуванням великої рогатої худоби і свинопоголів’я.

Щоб отримати економічно обґрунтовану вагу свиней на відгодівлі, необхідно докласти максимум зусиль. І стосується це не лише правильної годівлі, а й безперервного оновлення, проведення племінної роботи. Тому, за словами ветфельдшера господарства Олександра Архипенка, у СТОВ періодично закупляють племінне свинопоголів’я.

Також Олександр Дмитрович розповів, що раціон годівлі кожної групи тварин ретельно підібрано. «Головне, - відзначив ветфельдшер, – що корми власного виробництва. Ми свідомо зменшили кількість покупних комбікормів, до складу яких входять хімічні елементи. Тож продукція господарства – екологічно чиста. До складу нашого комбікорму входять ячмінь, кукурудза, пшениця, овес. Молодняк, ремонтні свиноматки та маточне поголів’я донедавна отримували так звану «болтушку»: комбікорм разом із сироваткою. Але з настанням спекотних днів все поголів’я отримує сухий корм. А сироватку даємо окремо. Адже це теж важливий компонент раціону годівлі тварин».

На літніх вигулах, які, до речі, споруджено для всього поголів’я, що утримується на фермі, йдуть останні приготування. І вже наступного тижня свиней переведуть в літній табір, де згідно технології буде бункерна годівля і соскове поїння. Мабуть, це єдине господарство у районі, де у свинарстві застосовуватимуть соскові поїлки.

Що стосується поголів’я ВРХ, на даний час корови і телички утримуються в літніх таборах, випасаються. І поки що травостій достатній для того, щоб тварини не були голодні. А вже з наступного тижня планується забезпечити худобу скошеною зеленою масою багаторічних трав.

Традиційно, з переходом на літнє утримання, середньодобові надої на корову збільшилися і становлять 20-25 кг молока.

Згідно договору з Куп’янським КМК, отримане і охолоджене молоко здають до комбінату за досить прийнятними цінами.

Незабаром у господарстві почнуть заготівлю сіна для тварин, а згодом і кукурудзяного силосу, для чого вже підготовлено силосну траншею.

Добросовісно трудяться на фермі Тетяна Школьна (на знімку вгорі ліворуч), Світлана Андріянова, Роман Тарасенко, Олександр Петров, Андрій Кириченко.

Тваринництво в Україні споконвіків було важливою галуззю економіки, але, на жаль, лозунг «Тваринництво – ударний фронт» стало історією, поки що не так вже й далекою.

Олена Колеснікова.

dobrobut1 dobrobut3