Авторское, Официально

В пам’ять Великої Перемоги

В пам’ять Великої ПеремогиПідвисоке:

«Свято зі сльозами на очах»…Саме таким завжди є свято великої Перемоги.

Нелегке наше сьогодення не може заступити радості приходу весни, а разом з нею і Дня Перемоги. Цей день назавжди залишиться для нас затьмареним від гіркоти втрат і осяяний сонцем Перемоги. Його наближували, як могли, люди, котрим було дуже нелегко в ті вогненні літа і яким найважче сьогодні. У довічному боргу наше покоління і перед тими ветеранами війни, кому пощастило пройти через горнило битв і дожити до світлого Дня Перемоги. Все менше залишається їх в життєвому строю. Неможливо позбутися нав’язливої жахливої думки: а прийде ж день, коли піде з життя останній з цих літніх людей з орденами. Піде у вічність, понесе з собою живі спогади. Тому кожна річниця Перемоги – це святий день в житті села Підвисоке.

Вже так повелося в нашому селі, що 8 травня ми поминаємо загиблих урочистою факельною ходою. Жителі села вважають за святе пройти вулицями з лампадами та факелами, як символом життів, спалених війною. І ні життєві негаразди, а ні погода не можуть стати на заваді. Траурна хода завершується біля меморіалу загиблим воїнам, де під проникливі слова реквієму кожен згадує загиблих. Завершується мітинг святковим феєрверком.

9 травня відбувся святковий концерт. Лунали пісні воєнних років, що викликали чимало спогадів і сліз не лише у ветеранів і дітей війни, а й у досить молодих гостей свята.

Потім на ветеранів чекало частування за святковим столом, спогади, приємне спілкування. Для всіх жителів села було зварено кашу та засмажено шашлик. Ще довго на подвір’ї сільського будинку культури лунала музика та було гамірно. Свято вдалося, не пройшли даремно дні важкої підготовки та хвилювань. Адже готувалося воно:

Заради святої пам’яті!Заради миру!Заради майбутніх поколінь!Заради єдності і неподільності!В пам’ять Великої Перемоги!
Підвисочанська сільська громада щиро дякує: керівнику ФГ «КСІОН» Крилевському І.І., керівнику СФГ «Анна» Мнацаканяну Д.А., СТОВ «Восток Агро – 2004» Шевченку В.М., ПП Косухіну В.Г., ПП Кириченку С.О., Давлятшиній Л.Д. за фінансову підтримку у проведенні свята.

Н.Калюга, худкерівник Підвисочанського СБК.

Калинове:

9 травня – День Перемоги, день, який повинні пам’ятати і малі, і великі. 69 років пройшло, як закінчилася війна, але біль у людських душах залишається і до сьогодні.

Майже рік пройшов, як у маленькому, але мальовничому селі Калинове ліквідували школу, але дітки дошкільного віку та колишні учні цієї школи прийшли святково одягненими з квітами до братської могили, щоб вшанувати пам’ять загиблих, тих людей, які ціною власного життя здобули перемогу.

Інколи чуєш, що молодь росте не вихованою та розпущеною, але я вважаю, що все залежить від нас, дорослих, від нашого ставлення до своїх рідних, до свого села, до пам’яті про загиблих, тоді і молодь буде гідною.

Велика подяка Є.В.Ровчаку за надання фінансової допомоги у проведенні свята Великої Перемоги.

І.Яценко, колишня вчителька Калинівської ЗОШ.