Образование

НА ЗАХИСТ ЗДОРОВ’Я ТА ЖИТТЯ

НА ЗАХИСТ ЗДОРОВ'Я ТА ЖИТТЯ

127 квітня 2012 року в Піско-Радьківській ЗОШ І-ІІІ ст пройшов показовий «День ЦО»
Згідно з планом підготовки з питань цивільної оборони та наказу відділу освіти Борівської РДА щорічно в кожній школі району проходять «Дні ЦО». І з кожним роком форми та методи проведення цих заходів удосконалюються.
2З метою обміну досвідом між навчальними закладами в цьому році показовий «День ЦО» пройшов у Піско-Радьківській ЗОШ І-ІІІ ст.
Штаб ЦЗ школи розробив план проведення «Дня ЦО», який включав в себе різнопланові заходи: відкриті уроки і вікторини, виховні години, відпрацювання нормативів ЦЗ, евакуацію, практичні заняття з надання першої медичної допомоги постраждалим під час аварій чи катастроф, комбіновану естафету, тренування з користування індивідуальними засобами захисту, зокрема протигазом.
3Багато інформації щодо дій у надзвичайних ситуаціях можна було прочитати на стенді «Щоб життя зберегти, треба все це добре знати», який підготувала бібліотекар школи Бурлуцька О.П. Вчителем предмета «Захист Вітчизни» Голиком В.О. була підготовлена виставка приладів радіаційної та хімічної розвідки, протигазів, респіраторів, захисних костюмів.
4Класні керівники усіх класів залучили учнів до участі у конкурсі малюнків, стіннівок, плакатів на тему «Дії населення та захист людини в надзвичайних ситуаціях».
Адміністрація школи підготувала презентацію пакету всіх необхідних документів, які входять в Перелік обов’язкових документів з питань цивільного захисту в загальноосвітніх навчальних закладах.
Розпочався цей день із загальношкільної лінійки. Директор школи ознайомила із планом проведенням дня ЦО в школі та розповіла про необхідність удосконалення педагогічним колективом та учнями теоретичних знань і практичних навичок щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, особливо практичної перевірки здатності учнів діяти за сигналами оповіщення ЦО, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту.
5Цього дня були проведені відкриті уроки та виховні заходи, на які були запрошені представники зі шкіл району. Відкритий урок у 5 класі «Стихійні лиха. Надзвичайні ситуації», який підготувала вчитель ОБЖ Короткова Л.В., пройшов у формі комп'ютерної презентації. Учні ознайомились з небезпеками навколишнього середовища, навчились правил безпечної поведінки в ситуації стихійного лиха.
6Основною метою виховної години класного керівника 8 класу Трубчанінової О.І. «Запобігти, врятувати, допомогти. Порядок дій у надзвичайних ситуаціях» було не лише ознайомлення з діями при НС, а те, як не допустити, та попередити їх.
Класний керівник 6 класу Перетятько Л.В. провела виховну годину у формі «Екстремальної подорожі», на якій учні були поділені на команди, між якими відбувались змагання. Перед дітьми стояли складні завдання: визначити види надзвичайних ситуацій, зібрати домашню аптечку, придумати ситуацію та розповісти про свої дії. Цікаві завдання своїм суперникам придумала Посипайко Оксана, яка не тільки розповіла, а ще й наочно це продемонструвала. Дітям було цікаво, вони змогли поглибити і закріпити свої знання з даної теми.
Захід учнів 7 класу під керівництвом Семененко Н.А. проводився у вигляді діалогу працівників різних служб з дітьми. Учні виконували ролі пожежника, представника МНС, лікаря і розповідали про надзвичайні ситуації, які можуть трапитися у повсякденному житті, та про те, як зберегти своє життя та здоров?я, життя і здоров?я оточуючих.
Мета агітаційно-пропагандистського заходу на тему «В ніч із забуття», підготовленого учнями 9 класу на чолі з Білокопитою К.П,- поглибити знання учнів про перебіг та наслідки Чорнобильської катастрофи та виховувати в дітей гуманне та бережливе ставлення до навколишнього світу, вміння співчувати чужій біді, відповідальність перед природою та суспільством за власні дії.
Учні 4 класу з класоводом Шевченко Л.І. на своєму заході «Не той пропав, хто в біду попав, а той пропав, хто духом занепав», особливу увагу звернули на ознаки отруєння радіаційними речовинами та наслідки їхнього впливу, а також шляхи попадання їх до організму та надання першої допомоги. Учні закріпили знання про дії, які повинна виконувати людина, опинившись в екстремальній ситуації, показали свої вміння в наданні першої допомоги потерпілому, в тому числі дії під час проведення штучного дихання.
14На загальношкільному заході для старшокласників виступила агітбригада шкільної команди дружини юних пожежних- рятівників та дівчата 11 класу на чолі з Сало Л.В., яка навчила своїх випускниць основам медико- санітарної підготовки.Її вихованці демонстрували знання із зупинки різних видів кровотеч та у вигляді комп?ютерних презентацій, які підготували Терентьєва Юлія та Шерстюк Дар?я.15

За сигналом пожежної тривоги школа була евакуйована в повному складі, про що було відрапортовано вчителями начальнику штабу ЦО.

Наступним етапом проведення «Дня ЦО» було практичне заняття з пожежогасіння, проведене на спортивному майданчику школи командиром шкільної ланки пожежників Літвіновим О.А. Він практично показав способи гасіння пожежі, роботу з вогнегасником та іншими простими засобами при ліквідації невеликих загорянь.
18Після чого вчителем фізичної культури Голиком В.О. було проведено показове комплексне змагання «Подолання забрудненої зони» між учнями 10 та 11 класів, в ході якого учасники команд виконали норматив «Одягання протигаза», продемонстрували вміння надання першої медичної допомоги та транспортування потерпілого на ношах на вказане місце. Спритність та злагодженість дій показали учні 10 класу. На закритті «Дня ЦО» команди старшокласників були нагороджені грамотами.
Ми впевнені, що мета цього дня досягнута. Учні закріпили знання в області безпеки життєдіяльності, вчителі сформували у них навички правильних дій у надзвичайних ситуаціях та надання допомоги людям, навчили їх швидко оцінювати небезпечну ситуацію і приймати оптимальне рішення для її вирішення, виховували інтерес до вивчення ОБЖ.
Чим раніше ми вивчимо основні принципи самозахисту та усвідомимо відповідальність за дії в період будь-якого лиха, тим ефективнішими будуть результати, отже, меншими будуть людські жертви.

Директор Піско-Радьківської ЗОШ І-ІІІ ст.
Русанова Л.Л.

 

 

Превосходно, когда школьники успевают не только учиться, но и тренироваться, совершенствовать свои навыки. Но иногда не все идет гладко, необходима помощь. В жаркую пору экзаменов онлайн решение задач спасет даже самого нерадивого школьника, поможет исправить ошибки лени в прошлом, обеспечит хорошую оценку и беспроблемное поступление.