Официально

Відділ ведення Державного реєстру виборців інформує 05.2013

Відділ ведення Державного реєстру виборців інформує

Стаття 70   Конституції України

Право голосу на виборах і референдумах мають громадяни України, які досягли на день їх проведення вісімнадцяти років. Не мають права голосу громадяни, яких визнано судом недієздатними.

Стаття 1   Закону України “Про Державний реєстр виборців”

Державний реєстр виборців - автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для зберігання, обробки даних, які містять передбачені цим Законом відомості, та користування ними, створена для забезпечення державного обліку громадян України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України (далі - виборці).

Стаття 10   Закону України «Про Державний реєстр виборців»

Кожен виборець має право:

подавати свої персональні дані до відповідного органу ведення Реєстру;

 отримувати інформацію про своє включення (невключення) чи включення (невключення) інших осіб до Реєстру;

 отримувати інформацію про використання своїх персональних даних для цілей, не передбачених цим Законом, зокрема про те, кому і з яких підстав надавалася інформація про нього;

одержувати на безоплатній основі у будь-який час від відповідного органу ведення Реєстру в доступній формі вичерпну інформацію про свої персональні дані, внесені до Реєстру, в установленому цим Законом порядку;

звертатися в порядку, встановленому цим Законом, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру себе чи інших осіб, запису про себе чи про інших осіб, виправлення недостовірних відомостей Реєстру щодо себе або інших осіб; 

 оскаржувати в установленому законом порядку рішення/дії чи бездіяльність органів Реєстру;

захищати будь-якими не забороненими законом засобами свої права та законні інтереси у разі їх порушення під час ведення Реєстру.

   Виборець подає органу ведення Реєстру достовірну інформацію щодо своїх персональних даних, які вносяться до Реєстру. У разі виникнення можливості внесення до Реєстру двох і більше записів про одного виборця (кратне включення виборця до Реєстру) виборець сприяє органам Реєстру в усуненні такого включення.

   Відповідно до Закону України «Про Державний реєстр виборців», виборець може бути включений до реєстру лише один раз за місцем державної реєстрації місця проживання. Тому, для більш точного і об’єктивного наповнення реєстру, а також запобігання виникнення помилок та неточностей звертаємося до всіх виборців Борівського району з пропозицією уточнити свої персональні дані.

      Це можна зробити особисто, маючи при собі паспорт громадянина України, або тимчасове посвідчення громадянина України, а якщо особа нездатна пересуватись самостійно, вона може письмово уповноважити на таке звернення іншу особу.

Ми знаходимося  за адресою: Харківська обл., Борівський р-н, смт Борова вул.Леніна,1 каб.25, телефони для довідок : 6-12-68, 6-11-34.

         Прийом громадян проводиться щоденно, крім вихідних, з 8.00 до 17.15 години, в п’ятницю з 8.00 до 16.00 години.

Олена ЯКОВЕНКО.

Начальник Борівського ВВДРВ.