Культура

Не хлібом єдиним…(До Всеукраїнського Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва)

Не   хлібом    єдиним…(До Всеукраїнського Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва)

kulturaЦі слова з відомого прислів’я спадають на думку, коли замислюєшся про роль людей, які працюють у вкрай важливій сфері нашого життя – галузі культурі. Без культури людина не може вважати себе повноцінною, адже споконвічні духовні цінності впливають на кожного окремо і на все суспільство в цілому.

У третю неділю травня (цього року ця дата припала на 19 травня) ми відзначаємо Всеукраїнський день працівників культури та мастрів народного мистецтва. Відроджувати, зберігати та передавати від покоління до покоління українські звичаї та обряди, творити та розвивати національну культуру, виховувати та формувати гармонійну особистість, задовольняти культурні потреби – такі основні пріоритетні напрями роботи працівників культури Борівщини.

Очолює відділ культури та туризму Борівської РДА енергійна, приємна у спілкуванні, чарівна жінка Світлана Шведченко. Напередодні свого професійного свята вона розповіла про особливості роботи працівників сфери культури Борівщини:

-           Дуже хочеться розказати про всіх своїх колег, але розумію, що в межах однієї статті це неможливо. Всього в нашому районі в сфері культури працює 108 чоловік. Всі вони самовіддано працюють, вкладають душу в роботу. До послуг жителів Борівщини  45 закладів культури, а це – 21 клубний заклад, 23 бібліотеки та дитяча музична школа.

Велику роль в культурному житті району відіграють бібліотеки (директор ЦБС - Л.І. Сироватка). За минулий рік бібліотеки Борівщини відвідало 7,6 тис. читачів, проведено 583 масових заходів з читачами (книжкові та тематичні полиці, літературні години, тематичні вечори та ін.), на яких були присутні 28,2 тис. чоловік.

Велика робота проводиться з метою розвитку музичних здібностей дітей. У Борівській ДМШ (директор Шапошнікова Л.В.) навчається 87 учнів, працює 5 відділень (народне, фортепіанне, вокальне, художнє та гітари). Багато мешканців району та гостей мають змогу милуватися ви-ступом юних музичних дарувань Борівщини, які прославляють рідну землю далеко за межами району.

Протягом минулого року всього в клубних за-кладах району проведено 3208 масових заходів (дитячі ранки, концерти, обрядові заходи, тематичні вечори, конкурсні заходи, молодіжні дискотеки та ін.). На цих заходах були присутні 263158 глядачів, з них 28620 дітей. Протягом 2012 року на Борівщині працювало 118 гуртків народної творчості (з них 52 дитячих), в яких взяло участь 1156 чоловік (з них 549 дітей).

Напередодні професійного свята слід розповісти про працівників культури, які з року в рік дарують гарний настрій, теплоту своїх сердець, щирість почуттів глядачам. Це директор Борівського РБК Коломієць О.М., працівники Борівського РБК Шведченко А.А., Мірошниченко С.І., Власова О.В., Шведченко А.А., Жалпіс А.Ю., Піднебенна Р.П., Невмирич В.П.; директор Борівського МБК Тютя В.І. та художній керівник Тютя А.В.; директор Богуславського СБК Грицун І.А. та працівники Зарудна О.С., Степанова О.Г.; директор Вищесолоненського СБК Радченко А.В.та художній керівник Кисла В.Є.; директор Гороховатського СБК Нікітенко В.М.; директор Підвисочанського СБК Колєснік З.Д. та художній керівник Калюга Н.С.; директор Першотравневого СБК Шведченко Г.В. та художній керівник Купріянов О.В.; директор Чернещинського СБК Забийворота А. О.; директор Піско-Радьківського СБК Бебешко В.М. та працівники Чуйко В.В., Бебешко Ю.В.; директор Підлиманського СБК Труш Ю.Г. та художній керівник Савкіна Г.О.; завідуюча Загризівським СК Довгопола О.Є.; за-відуюча Лозівським СК Перова Т.Є.; завідуюча Ізюмським СК Малій Н.С.; завідуючий Дружелюбівським СК Голик В.І.; завідуюча Калинівським СК Приходченко С.А.; завідуюча Маліївським СК Ратушна Н.І., завідуюча Шийківським СК Нікітенко Г.В., завідуюча Новоплатонівським СК Кокшарова Г.В., завідуючий Веселівським СК Шаповалов В.І.

До речі, у минулому році Підлиманський СБК виборов ІІІ місце в обласному конкурсі «Кращий сільський Будинок культури», що свідчить про високий рівень роботи наших працівників.

Не можна не висловити теплих слів вдячності аматорам Борівського РБК Аліні Одиноковій, Юрію Клименку, Костянтину Мустафаєву, Валерію Озерному, Петру Лисенку, вокальному колективу «Борівчанка», чоловічому гурту «Козаки» і хореографічним колективам «Овація», «Фаворит», які завжди відгукуються на прохання взяти участь у масових заходах. Також в цілому по району дуже багато аматорів допомагають у нашій роботі, за що їм усім велике спасибі.

Звичайно ж, про високий рівень роботи галузі культури свідчать не лише масові заходи, а й участь та перемоги у конкурсах та фестивалях на обласному рівні. Так, у 2013 році наші земляки брали участь у обласних конкурсах («Вічне слово Кобзаря», Туристичному бієналє, у конкурсі дитячої естрадної пісні «Дюймовочка», танцювальному конкурсі «Надія Слобожанщини», обласному фестивалі «Масляна на Коропових хуторах», міжнародному конкурсі «Жива вода» та обласному конкурсі «Дельфійські ігри»), в яких показали високу майстерність та посіли призові місця.

Користуючись нагодою, від імені працівників культури висловлюю велику подяку спонсорам, які допомагають у проведенні різноманітних масових заходів району: депутату обласної ради Сергію Федченку, керівникам фермерських господарств Сергію та Миколі Кириченкам,Віталію Карапуті, Сергію Синицькому.

Тож, щиро вітаємо всіх працівників культури та аматорів Борівщини зі святом, зичимо вам довголіття і здоров’я, добробуту та благополуччя в родинах, нових творчих здобутків у благородній справі відродження, збереження і примноження духовних надбань нашого краю.

Підготувала Тетяна Колеснік.

Лучшей наградой для работников любой отрасли хозяйства или общества является отдых. Простой и ненавязчивый, без какого-либо экстрима и в привычной, почти домашней обстановке отдых - все это обеспечит Южный берег Крыма. Подобрать лучшее жилье в тех краях поможет сайт http://mnogomest.info/summer-holiday/ портал об отдыхе в Украине. Там не только объявления о сдаче жилья в аренду, но и советы туристам, тематические новости.