Общество

День працівників культури і аматорів народного мистецтва відзначався в Україні 23 березня

 День працівників культури і аматорів народного мистецтва відзначався в Україні 23 березня

Раніше Всеукраїнський день працівників культури і аматорів народного мистецтва відзначався в Україні 23 березня. Ця дата була встановлена в березні 2000 року Указом Президента України № 484/2000, враховуючи вагомий внесок працівників культури та аматорів у відродження української національної культури, розвиток народної творчості, активну культурно просвітницьку діяльність. З 2012 року, згідно з Указом Президента України Віктора Януковича від 30 грудня 2011 № 1209/2011 "Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят", цей день став відзначатися в третю неділю травня і отримав назву "Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва"

З якими здобутками його зустрічають цього року працівники культури та аматори  Борівського району, розповіла директор Борівського РБК Олена Коломієць.

 

- Вся робота РБК спрямована на збереження українських звичаїв, обрядів, на культурно-масову та розважальну роботу, на розкриття нових талантів.

 Найбільшим успіхом у роботі РБК користуються театралізовані свята, концерти, різноманітні конкурси. Усі ці заходи проходять як на районній сцені, так і в інших установах, організаціях, а також на сценах сільських Будинків культури і клубів та за межами району.

За 4 місяці цього року проведено 37 масових заходів, у яких взяли участь 34700 чоловік.

Найбільш масові: театралізоване дійство «Масляна», святковий концерт до 8 Березня, театралізоване дійство до 9 Травня, вогники для воїнів-афганців, ветеранів війни, дитячий концерт на 1 Травня.

Всі заходи проводилися силами працівників РБК (Андрій та Анатолій Шведченко, Олена та Юлія Власови, Валентина Невмирич, Світлана Мірошниченко, Людмила Кожетова, Валерія Шакаліда, хорео-графічні колективи «Фаворит»,  «Овація») та аматорів, які є  постійними учасниками всіх святкових концертів (Клименко Юрій, Мустафаєв Костянтин, Одинокова Аліна, Озерний Валерій). Активними  учасниками всіх свят є працівники СБК – Тютя Андрій, Лисенко Петро, колектив Піско-Радьківського СБК (Бебешко В.). Районний Будинок культури  постійно співпрацює з Дитячою музичною школою, Борівською ЗОШ №1, Будинком дитячої та юнацької творчості.

З початку року вихованці гуртків та працівники РБК боролися за перемогу в  багатьох фестивалях і конкурсах.  Оксану Кове-ріну було нагороджено дипломом     на обласному фестивалі-конкурсі читців «Вічне слово Кобзаря» у   м. Харкові. На  регіональному фестивалі дитячої пісні «Дюймовочка – 2012» у смт.  Дворічна Руденко Маша отримала  грамоту та цінний подарунок, Надія Малахова посіла ІІІ місце на  регіональному фестивалі-конкурсі вокальної музики, присвяченому пам’яті народної артистки    УРСР О. Петрусенко у м. Балаклеї,  їй вручили  диплом та цінний подарунок. Працівники культури Борівського району взяли участь у «Харківському туристичному бієнале» (м. Харків), у обласному фестивалі «Масляна» (м. Зміїв).

З нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва бажаю всім міцного здоров’я, творчого натхнення, нехай завжди буде мир та злагода у кожній сім’ї.