Авторское, Официально

Захистимо разом мир і спокій

Забезпечення громадського порядку та громадської безпеки - це завдання, більшою чи меншою мірою, всіх державних і громадських організацій. Але українці відповідно до Конституції України мають право створювати на основі Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» від 22 червня 2000 р. громадські об’єднання для участі в охороні громадського порядку й державного кордону, сприяння органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам і органам виконавчої влади, посадовим особам у запобіганні й припиненні адміністративних правопорушень і злочинів, захисті життя та здоров’я громадян, інтересів суспільства й держави від протиправних посягань, а також у рятуванні людей і майна під час стихійного лиха та інших надзвичайних обставин.

Члени громадських формувань, після  пред’явлення посвідчення, мають право: вимагати від громадян додержання правопорядку, припинення адміністративних правопорушень і злочинів, в разі підозри у вчиненні адміністративних правопорушень і злочинів - перевіряти у громадян документи, що посвідчують особу; доставляти в міліцію, штаб громадського формування з охорони громадського порядку або громадський пункт охорони порядку, приміщення виконавчого органу селищної, сільської ради осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, з метою їх припинення, якщо вичерпано інші заходи впливу, встановлення особи порушника, складення протоколу про адміністративне правопорушення в разі неможливості скласти його на місці вчинення правопорушення, якщо складення протоколу є обов’язковим; застосовувати в установленому порядку заходи фізичного впливу, спеціальні засоби індивідуального захисту та самооборони. Законом гарантовано захист життя, здоров’я, честі, гідності, майна члена громадського формування й членів його сім’ї від злочинних посягань та інших протиправних дій.

Саме згідно даного Закону України в районі було створено громадське формування ОГПДК «Оскіл». Установча конференція проведена 28 квітня нинішнього року, статут погоджено рішенням виконкому селищної ради від 13 травня.

Відразу хочу наголосити на тому, що наше об`єднання – позапартійне, незалежне від будь-яких політичних сил. Тобто, ми не залежимо від жодної політичної сили і є підпорядкованою структурою громади Борівського району.

Мета створення нашого формування – недопущення актів насилля проти мирного населення Борівщини при повній взаємодії з державними та правоохоронними органами району.

Як зазначив під час установчих зборів обраний голова формування Олег Назарько, це стало актуально в умовах політичної та економічної кризи.  Тож громадське суспільство повинно об’єднатися для захисту кожного громадянина від зазіхань на його свободи та права, відкинувши всі політичні гасла. Об’єднання повинно докласти максимум зусиль для захисту єдності країни та стабільності громади Борівщини.

Ми не маємо фінансування, до складу формування входять самовіддані громадяни Борівщини, яким не байдужа як нинішня нестабільна ситуація у країні, так і взагалі ситуація в районі.  Для нас важливо, щоб думка кожного жителя району була почута і щоб ви всі були причетні до повноцінного життя району. Будемо раді, якщо до нас прийдуть свідомі громадяни Борівщини з твердою громадянською позицією, які хочуть, щоб наш рідний край розвивався і процвітав.

Штаб громадського формування знаходиться за адресою: смт Борова, вул. Миру, 74, приміщення колишнього військкомату, тел.: 6-00-09, 050-631-95-76.

Сергій Голубін, начальник штабу громадського формування ОГПДК «Оскіл».