Авторское, Официально

Якщо на вибори вас не буде вдома

Шановні виборці! Відповідно до постанови Центральної виборчої комісії № 57 від 1 квітня 2011 року розроблено рекомендації щодо тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси. Іншими словами, кожен виборець, який у день виборів буде перебувати у відрядженні, на лікуванні, навчанні, тобто, за межами населеного пункту, в якому зареєстроване його місце проживання, зможе проголосувати на тій дільниці, яку вкаже в заяві.

Для того, щоб ви з’явились в списках виборців, необхідно звернутись з заявою до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації або за місцем вашого перебування у день виборів. Заява приймається відділом ведення Реєстру в період з моменту утворення виборчих дільниць (на даний момент такі дільниці вже створені) та не пізніше, ніж за 5 днів до дня голосування (до 19 травня включно).

Законом України «Про Державний реєстр виборців» (стаття 7) передбачається, що звернення виборця про тимчасову зміну місця голосування повинно бути мотивованим.
Указане в заяві мотивування має підтверджуватися документами (копіями документів), що додаються до неї. Такими документами, наприклад, можуть бути: довідка про відрядження, довідка з місця навчання, договір найму (оренди) житла, документ, що підтверджує право власності на житло,  довідка з сільської ради про фактичне  проживання, проїзні документи, путівка в санаторій тощо.

Заява виборця про тимчасову зміну місця голосування подається до органу ведення Державного реєстру виборців особисто.При поданні заяви про тимчасову зміну місця голосування громадянин пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України: паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України).

Орган ведення Реєстру сприяє громадянам у визначенні виборчої дільниці та надає необхідну правову допомогу.

Заява розглядається відділом ведення Реєстру невідкладно. Якщо за результатом розгляду заяви встановлено, що заявник включений до Реєстру та має право голосу на виборах, керівником відділу видається наказ про тимчасову зміну місця голосування. Після цього виборцю видається посвідчення встановленої форми, яке підписується керівником відділу та засвідчується печаткою. Про отримання посвідчення виборець розписується в журналі обліку посвідчень, які підтверджують тимчасову зміну місця реєстрації.

У разі відкликання виборцем заяви, на підставі якої було змінено місце голосування, керівник видає наказ про відміну попередньої дії. При цьому посвідчення, що підтверджує таку зміну, підлягає поверненню до відділу, який його видав.

Якщо виборець проживає чи перебуває за межами України і має намір голосувати на її території, заява подається до органу ведення Державного реєстру виборців за вказаним у заяві місцем перебування чи місцезнаходженням виборчої дільниці, яку виборець просить визначити місцем його голосування, або органу ведення Державного реєстру виборців у Міністерстві закордонних справ України.

Керівник відділу може відмовити у задоволенні заяви на тимчасову зміну місця голосування з таких причин:

- якщо  заяву подано раніше утворення виборчих дільниць або пізніше ніж за 5 днів до дня голосування;

- якщо встановлено, що особа, яка звернулася з заявою, не має права голосу на відповідних виборах.

Необхідно зазначити, що таку заяву обов’язково мають писати також члени виборчих комісій, які в день виборів будуть працювати за адресою, відмінною від зареєстрованого місця проживання.

При необхідності уточнення інформації виборці можуть звертатись безпосередньо у відділ ведення Державного реєстру виборців, що розміщений у приміщенні районної державної адміністрації (2 поверх, 25 кабінет), або за телефонами 6-12-68 чи 6-11-34.

Олена Яковенко, начальник відділу ведення Державного реєстру виборців.