Авторское, Официально

У райдержадміністрації забезпечити стабільність

Голова Борівської райдержадміністрації Віталій Кіян провів виїзний прийом у приміщенні Підвисочанської сільської ради. Людей, які прийшли на прийом до керівника району, найбільше хвилювала ситуація, яка склалася останнім часом на півдні та сході України. Селяни бажають, щоб збереглася єдність України, щоб не проливалася кров.

Віталій Олексійович під час бесіди наголосив, що сьогодні становище в Україні непросте, державу хочуть розколоти на частини, провокують конфлікти, в яких гинуть люди. І в ці дні дуже багато залежить від нас самих, від нашої свідомості, почуття патріотизму.

Райдержадміністрація, в свою чергу, докладає максимум зусиль для забезпечення миру, спокою та стабільності на Борівщині, своєчасної виплати пенсій, заробітних плат.

Ми повинні зберігати спокій, вірити у світле майбутнє, майбутнє, в якому ми – єдині в одній єдиній Україні.

Після прийому Віталій Кіян побував у приміщенні сільського Будинку культури, під час бесіди з завідуючою Зінаїдою Колісник цікавився питаннями культмасової роботи, організації дозвілля молоді. Йшлося про необхідність ремонту культосвітнього закладу.

Піднімалося також питання ремонту доріг.

Охороняють кордон

Відбулася чергова розширена апаратна нарада, яку провів голова РДА Віталій Кіян. Відкриваючи  нараду, він розповів про суспільно-політичну ситуацію в країні та повідомив, що на територію Борівщини мобілізована одна з військових частин, дислокована раніше на Дніпропетровщині. Жителі району до цього повинні ставитися з розумінням. Адже основне  завдання військових - охорона кордону з Донецькою та Луганською областями, де зараз неспокійно, запобігання проникненню на територію Харківщини  сепаратистів та терористів.

Віталій Олексійович також інформував про призначення Олександра Бєсєдіна радником голови РДА з питань оборони та мобілізаційної роботи.

Новопризначений радник також виступив перед присутніми на апаратній нараді. Він дав роз`яснення щодо загальної та часткової мобілізації. Згідно Указу в.о. Президента України   Олександра Турчинова, зараз проводиться часткова мобілізація, це значить, що до збройних сил призиваються  військові запасу, які мають спеціальності, найбільш потрібні на даний момент. В зв`язку зі складною ситуацією в Україні строк перебування в армії може перевищувати термін 45 діб. Ротація зараз не на часі, оскільки армії потрібні  спеціалісти з досвідом служби. Відновлено також призов на строкову службу. Захист Вітчизни - наш священний обов`язок.

Як виконуємо бюджет

На апаратній нараді розглянуто питання про хід виконання бюджету за січень-квітень нинішнього року. Про це доповіла начальник фінансового  управління РДА Надія Лемішко. Власних доходів виконано на 105,8%, надійшло 4 млн. 268,9 тис. грн. До районного бюджету надійшло власних доходів 2 млн.121,9 тис. грн., що становить 105,7%. Сільські бюджети в цілому виконані, не справилися з доведеними завданнями Борівська селищна, Піско-Радьківська та Гороховатська сільські ради.

Про причини невиконання та шляхи подолання відставання говорили у свої виступах  відповідно Олександр Тертишний, Віра Соловйова та Віктор Палієнко.

Голова РДА Віталій Кіян дав доручення, мета яких - активізувати роботу селищного та сільських голів, податкової інспекції, відділу земельних ресурсів по наповненню бюджету.

Яку зарплату отримуємо

Начальник управління праці та соціального захисту населення  Оксана Гамора   проаналізувала рівень середньомісячної заробітної плати по підприємствах та організаціях району. Зокрема сказала, що зараз вона складає 2198 гривень, що вище встановленого законодавством рівня. Найвищий рівень оплати праці в агрофірмі «Світанок» - 4214 грн.

Заборгованість існує на підприємстві «Райавтодор» та аптеці №126. Є підприємства, де порушуються строки виплати зарплати, не проводиться індексація, використовується неповний робочий тиждень або день.

Підсумовуючи доповідь, голова РДА дав доручення зробити аналіз по кількості осіб в районі, які працюють в умовах повної зайнятості.

Оздоровлення дітей

На сьогодні це одне з основних завдань. Доповів з цього питання начальник відділу освіти РДА Леонід Куліш. Цього літа планується оздоровити 1195 дітей. Особлива увага буде приділена дітям пільгових категорій.

Повільно, але вирішується питання наповнення першої зміни в дитячому оздоровчому таборі «Орлятко». Повна вартість путівки на відпочинок становить 2226 гривень. Частину з них відшкодовуватиме фонд соціального страхування.

Зараз в таборі проводяться всі належні роботи з метою повної його готовності до оздоровчого сезону. Як наголосив Віталій Кіян, їх слід завершити не пізніше 20 травня.

На ланах району

Що зроблено та які роботи ведуться на ланах району сьогодні, доповів начальник управління агропромислового розвитку Володимир Кавун.  Зокрема, сказав, що весь комплекс весняних польових робіт виконується  в оптимальні строки. Зараз господарства сіють соняшник і кукурудзу на зерно та на силос. Крім ранніх зернових, посіяно сою, просо, гречку, олійний льон. Одне господарство вирощуватиме цукрові буряки.  Посіви обробляються від  шкідників та хвороб.

Любов Мухіна.