Авторское, Общество

Свято кожної родини

Навесні багато свят, причому, не лише професійних, а й загальнолюдських - близьких всім і кожному. До таких відноситься міжнародний День сім’ї, що відзначається 15 травня.

Існує приказка: «Мій дім - моя фортеця». Але «дім» - це не тільки чотири стіни, сенс тут закладений набагато ширший. Фортеця - це в першу чергу сім’я: ті люди, які живуть під одним дахом, ділять між собою всі радощі й негаразди і в першу чергу приходять один до одного на допомогу.

Слово «сім’я» складається з поєднання двох слів: «сім» і «я», підкреслюючи вже в самій назві, що нормальним станом життя є об’єднання людини з іншими людьми, коли «один за всіх і всі за одного». За іншою версією «сім’я» походить від кореня «цім», що має відношення до насіння - тобто до народження і виховання дітей, продовження роду. Адже саме це є основною метою укладення шлюбів.

Ніхто не буде сперечатися з тим, що сім’я - основа будь-якого цивілізованого суспільства, адже дитині тут з народження прищеплюються необхідні для життя якості: здатність любити і поважати інших людей, піклуватися про них і зважати на їх потреби. Саме сім’я є основним зберігачем загальнолюдських цінностей і культурних традицій свого народу, вона виступає сполучною ланкою між поколіннями. Тут починається формування людини як громадянина своєї країни.

І, хоча сім’я розвивається та видозмінюється разом із суспільством, чуйно реагуючи на вимоги свого часу, вона в той же час залишається стабільною і незмінним осередком в будь-якій державі. По положенню сім’ї в суспільстві можна судити про рівень розвитку країни в цілому.

Міжнародний День сім’ї був заснований Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році. Організатори свята хотіли таким чином звернути увагу громадськості різних країн на проблеми сімей, особливо тих, які постраждали в результаті військових дій, стали жертвами злиднів чи хвороб.

З того часу в день 15 травня на державному рівні розглядаються проекти, орієнтовані на сім’ї, проводяться дискусії з проблем сім’ї, конференції і фестивалі, проходять барвисті та музичні заходи.

Під час святкових дійств подарунки та квіти підносять молодятам, які зареєстрували цього дня народження своїх первісток, вітають золотих і діамантових ювілярів. Напевно, кожній людині хотілося б для себе в майбутньому такої ж долі: затишного домашнього вогнища в оточенні люблячих людей.

Традиції святкування Дня сім’ї в різних країнах розрізняються, але єдині вони в одному: цей день - чудовий привід висловити своїм близьким почуття, які ми не проявляємо у суєті буднів. Це привід зібратися всією родиною за великим святковим столом і влаштувати собі свято, від усієї душі порадіти тому, що ми є один у одного. Ну і, звичайно, піднести членам сім’ї подарунки, які підкреслять взаємну любов і увагу.

Оскільки свято - символічне, то не обійтися і без символічного вираження наших почуттів за допомогою квітів. Бабусям і дідусям краще замовити квіти більш яскравих і теплих кольорів, адже вони піднімають настрій і бадьорість духу. Молодим дівчатам добре підійдуть ніжні букети в рожевих тонах. Маленьким дітям можна оформити замовлення букетів з цукерок із додаванням квітів або м’яких іграшок, а улюблену дружину краще порадувати ексклюзивною екзотичною композицією, підкресливши незвичайними квітами своє виняткове ставлення.

Завжди любіть один одного, і нехай ніякі мінливості долі не зможуть роз’єднати найдорожче і цінне, що є у людини - її родину.

Від усієї душі з Міжнародним Днем сім’ї вітає вас служба у справах дітей Борівської районної державної адміністрації.

Служба у справах дітей райдержадміністрації.