Авторское, Общество

Чорнобильський набат з роками не стихає

Минуло 28 років після аварії на Чорнобильській АЕС. Та і до сьогодні Чорнобиль – мертва зона, це земля, на якій ніхто не живе, це- символ горя і страждань, покинутих домівок, здичавілої природи, це - пам’ять і нестримний біль.

«Чорнобильський набат з роками не стихає» - під такою назвою в Борівському будинку дитячої та юнацької творчості пройшла зустріч з учасниками ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Гостями були Сергій Павлович Тарасюк, Віктор Миколайович Іонов, які у 1986 році працювали у зоні відчуження, ліквідували наслідки страшної аварії.

На зустріч завітали вихованціБДЮТ, учні 10-А та 10-Б класів Борівської ЗОШ №1 (класні керівники Л.Г.Муковоз, Н.В.Корецька). Спочатку діти переглянули фільм. Ліквідатори аварії ніби повернулися у ті трагічні квітневі дні, а учні прониклися почуттям глибокої вдячності до тих, хто рятував світ від ядерної стихії, захистили людство від невидимого ворога, хто не на 100 відсотків, а на багато більше сумлінно, без вагань, виконав свій громадянський обов’язок. Гості поділилися своїми спогадами як з ризиком для життя здійснювали дезактиваційні роботи, виконували інші завдання, щоб приборкати некерований атом.

На знак подяки за теплу зустріч діти вручили гостям квіти, згодом всі разом поклали квіти до пам’ятного знака «Чорнобильцям Борівщини».

Для підростаючого  покоління сьогодні важливо не забувати їх живих і тих, хто відійшов, адже вони заради майбутнього прийняли на себе найжорстокіший удар атомної стихії, яка відступила перед їхньою мужністю.

Ніна Карпенко, культорганізатор Борівського БДЮТ.