Общество

Сприяння охороні праці у «зеленій» економіці

Сприяння  охороні праці у «зеленій» економіці

Нещодавно у приміщенні Борівської ЦРЛ відбулася нарада з питань підведення підсумків Всесвітнього дня охорони праці. На ньому були присутні  головний лікар Борівської ЦРЛ Віннікова Л.Г.; страховий експерт з охорони праці відділення ВД ФСНВУ в Ізюмському ра-йоні Дубинський В.В.;  головний спеціаліст з питань охорони праці управління праці та соціального захисту населення Борівської РДА Голик М.Л.; завідуючі відділень лікарні; інженер з охорони  праці Борівської ЦРЛ Блохін О.О.

 

Виступаючі зазначали, що 28 квітня наша держава разом з усім світом відзначає Всесвітній день охорони праці.

Значення охорони праці у «зеленій» економіці – сприяння ефективності виробництва через забезпечення безпеки та культури праці, зниження рівня виробничого травматизму і професійних захворювань на виробництвах, що гармонійно поєднують економічні потреби суспільства з потребою постійного відновлення і збереження довкілля.

Завданням цієї широкомасштабної акції є привернення уваги суспільства, суб’єктів господарювання  до фактичного стану безпеки й умов праці на конкретних підприємствах, у виробничих підрозділах і на робочих місцях, сприяння своєчасному виявленню та усуненню порушень норм і правил, причин нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, надання всебічної підтримки потерпілим на виробництві працівникам, вшанування пам’яті загиблих.

Зважаючи на пріоритетність життя і здоров’я людей, роботодавці не повинні заощаджувати на створенні здорових і безпечних умов праці на підприємствах та скорочувати кількість фахівців, які опікуються цими проблемами. На сьогодні найактуальнішим питанням в системі охорони праці та промислової безпеки, яке потребує нагального вирішення, є посилення відповідальності організаторів (власників) виробництва за невиконання вимог безпеки, несвоєчасне визначення виробничих ризиків та вжиття запобіжних заходів, невирішення соціальних питань в умовах економічної кризи.

Був розглянутий Порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затверджений постановою КМУ від 30.11.2011 року № 1232,  зроблено акцент по роботі медичних закладів при одержанні повідомлення про нещасний випадок на виробництві. Так, згідно з пунктом 9 цього Порядку зазначені організації, яким повинен надавати інформацію медичний заклад, а також, які заходи необхідно провести з потерпілим: обов’язково дослідити та скласти протокол про наявність в організмі потерпілого алкоголю (наркотичних засобів чи отруйних речовин) та визначити ступінь його сп’яніння; підготувати висновок про ступінь тяжкості травми.

Для профілактики нещасних випадків на виробництві та ведення документації з охорони праці по підрозділах виробництв в законодавстві України розроблені та за-тверджені нормативні акти з охорони праці, які обов’язкові для виконання всіма громадянами держави. Таким чином, по підрозділах установи роздані журнали реєстрації інструктажів на робочому місці, а також розроблені інструкції з охорони праці по видах робіт. Законодавством передбачено проведення обов’язкових інструктажів з персоналом установи.

Дотримання законодавства у сфері охорони праці та промислової безпеки стане запорукою збереження найціннішого - людського життя, що дасть змогу дітям рости у повноцінних сім’ях і бути щасливими.

 

 

 Если ищете кадры высокого качества или собираетесь проверить свое резюме по всем параметрам для работы в финансововй сфере, посмотрите банковский персонал - список профессионалов чуть не со всего СНГ.