12 травня 2013 р. — день матері в Україні

12 травня 2013 р. - день матері в Україні

У багатьох країнах світу День матері відзначають 13 травня. В Україні  цей день відзначається в другу неділю травня відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99.

Історія свята така: у 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів.

Її старання увінчалися успіхом - в 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері  як офіційне свято. Хоча по суті це - свято вічності: з покоління в покоління для кожного мама - найголовніша людина.

Безумовно, День матері - це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити, незважаючи ні на що.

Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково - від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть у дружній родині й під опікою щасливої матері.

В цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих мам з їхнім святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.

Наводимо кілька творів учнів Гороховатської ЗОШ, присвячених  матерям.

Найкраща жінка в світі                        

Найкраща жінка в світі — це, звісно, мама.

Для кожного вона найдобріша, найщиріша.

Для мене моя мама – найкраща,тому що турбується про нас, всіх членів нашої родини. І вчить піклуватися про своїх близьких: братів, сестер, усіх, хто поряд.

Іноді дивуюсь, як вистачає у неї тепла, любові на всіх нас, адже у нас чимала родина. Дітей у нашій сім’ї аж семеро, і вже навіть є онуки у моєї мами. Та все ж вона для мене завжди залишається молодою і красивою.

Можливо, колись у моєму житті з’явиться інша жінка - дружина, донька, але маминої турботи й любові я не забуду ніколи, бо вона – найкраща для мене.

Іван ХАРЧЕНКО.

Учень 7 класу Гороховатської ЗОШ.      

Мій ідеал

   Завжди мріяв стати таким, як мама. Вона така людяна, добра, щира, терпляча. І це далеко не все, що я можу про неї сказати.

   Вона — мій ідеал, бо має всі найкращі риси, що можуть бути в людині: щирість, чесність, доброта, справедливість, душевність. І найголовніша, на мою думку, риса моєї матусі — уміння вислухати і зрозуміти, адже у кожної людини повинен бути хтось, хто зрозуміє і допоможе у скрутну хвилину. Для мене – це моя мама. Вона завжди поруч, скільки я себе пам’ятаю.

Її я можу порівняти з бджілкою. Вона така ж роботяща й терпляча, завжди щось робить. Дивовижно, звідки в неї беруться сили? Мама для мене – найдорожча в світі. Я заради неї готовий на все.

Бути мамою, на мою думку, найвище звання жінки. І я з гордістю можу сказати, що моя мама його заслуговує, бо вона – найкраща.

Юрій КАКУЛЯ.

Учень 7 класу Гороховатської ЗОШ.

Матусенька

Я про маму можу розповісти немало. Люблю її часто називати матуся, матусенька, нене, мамочка, мамуля. Моя матуся живе і піклується не тільки про себе, а ще й про свою сім’ю. Нікого вона не може залишити без уваги.

Я люблю її за те, що вона дає мені ніжність, доброту. Намагаюсь їй в усьому допомагати і готова хоч кожного дня заспівувати їй рядки з пісні:

«Як на ті чорнобривці погляну,

… бачу руки твої, моя мамо,

твою ласку я чую, рідненька!!!»

Моя мамо, ти – найрідніша, ти – моє серце, ти – мої руки, ти – моя душа, ти – пісня, яка ніколи не скінчиться. Моя мама найкраща у світі! Хочу вклонитись тобі я до ніг, моя рідненька.

Ти – світ моїх очей, ти – сонце, яке кожного ранку сходить, ти – зорі, які вказують мені шлях у майбутнє.

Знала б ти, моя рідненька, що жити без тебе не можу, що ласку ти даруєш щоранку, що ніжність приносиш кожного дня. Ти – моя ріднесенька квіточка: яскрава, запашна та різнокольорова.

Мама, матуся рідненька,

Що я можу сказати

         про тебе, моя ненько:

Ти для мене –

         райдуга промениста,

Ти для мене –

             сонечко барвисте.

Ти навчила мене

            робити перші кроки,

Дала мені перші

                          життя уроки.

Моя яскрава квітуча душа

В моєму серці навіки одна.

Ти – найкраща у світі

Про це знають усі:

                       дорослі і діти.

Світлана ТАРАНОВА.

Учениця 7 класу Гороховатської ЗОШ.


Новости Украины - trudovaslava.info

 
 

Еще из этой рубрики:

Здесь вы можете написать комментарий к записи "12 травня 2013 р. — день матері в Україні"

* Текст комментария
* Обязательные для заполнения поля


Архивы
Наша статистика
Яндекс.Метрика
Читать нас
Связаться с нами