Общество

До початку пожежонебезпечного періоду готові

До початку пожежонебезпечного періоду  готові

З метою удосконалення структури МНС України та системи управління на місцевому рівні з питань організації і проведення пошуково-рятувальних робіт в зоні НС, надання допомоги постраждалому населенню і його подальшої евакуації у безпечні райони, Борівським РВ ГУ МНС України в Харківській області 26.04.2012р. було ініційовано та  проведено тактичні навчання органів управління та сил оперативного реагування Борівського району щодо готовності їх до ліквідації надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пожежами в природних екосистемах.

 

Метою даних навчань було наступне:

- визначення рівня готовності органів управління і сил цивільного захисту (цивільної оборони) Борівського    району  до реагування на надзвичайні ситуації, перевірка відповідності ЦО (ЦЗ) сучасним вимогам;

- перевірка приведення в дію плану реагування на надзвичайні ситуації природного та техногенного характеру  при виникненні пожеж в природніх екосистемах;

- перевірка готовності комісї ТЕБ та НС, а також евакуаційної комісії району  щодо прийняття обгрунтованих рішень з організації і управляння заходами та діями під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;

- перевірка готовності до взаємодії між органами управління ЦО (ЦЗ) району, а також силами та засобами, які залучаються на проведення рятувальних та інших невідкладних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій даного характеру.

До навчань було залучено представників Борівської райдержадміністрації, а також:

      -  сили та засоби  Борівського лісництва;

      - сили та засоби 60-СДПЧ ГТУ МНС України у Харківській області;

      - представників  Борівського РС ГУ ДТБ у Харківській області;

      - сили та засоби ХПП ТОВ «Борова-Агро»;

      - представників  Борівської ЦРЛ;

      - відповідальних  осіб Борівського РВ ГУ МВС України в Харківській області;

   - представників відділу освіти Борівської РДА.

Всього в навчаннях взяло участь 54 особи.

Загальне керівництво навчаннями було покладено на заступника голови Борівської райдержадміністрації Шутька С.П.

            Навчання проводилися в 2 етапи: в ході 1-го етапу було теоретично та практично відпрацьовано питання щодо локалізації та ліквідації лісових пожеж силами та засобами відповідних служб та організацій району, а також відпрацювання порядків взаємодії та залучення невоєнізованих формувань району.

            В ході 2-го етапу на базі ПЗОВ «Орлятко»  відпрацьовано питання щодо проведення евакуа-ційних заходів із зон задимлення та можливого виникнення лісової пожежі.

            В ході проведених навчань встановлено, що сили Борівської районної ланки ТП ЄДС ЦЗ Харківської області  до виконання заходів щодо запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних з лісовими пожежами, в основному готові. Техніка знаходиться в задовільному стані, працівники пройшли необхідне навчання, в наявності є відповідні документи.

            Але було виявлено й ряд недоліків в підготовці району до безпечного фун-кціонування в пожежонебезпечний період 2012 року, а саме:

-          недбале ставлення землекористувачами та населенням району щодо вимог по забороні випалювання залишків торішньої трави, сухого опалого листя та пожнивних залишків;

-          на даний період повільно вирішується питання щодо проведення утилізації побутового сміття в лісових насадженнях та прибережній лісовій смузі, що залишається після відпочиваючих, та який збільшує пожежонебезпечну завантаженість, а це може призвести до виникнення лісових пожеж;

-          керівниками сільськогосподарських підприємств району не приділяється достатньої уваги до створення та підтримання в  постійній бойовій готовності добровільнихпожежних команд;

-          на територій району  недостатня кількість обладнаних пірсами місць забору води пожежною та пристосованою технікою.

            За результатами проведених навчань район отримав задовільну оцінку щодо підготовки до пожежонебезпечного періоду 2012 року.

Володимир Калінін.

Начальник 60-СДПЧ, майор служби цивільного захисту.

Євген Тамлянкін.     

Інспектор Борівського РС ГУ ДТБ у Харківській області, капітан служби цивільного захисту.              

 

                  

По всей Украине игровые автоматы под запретом, а казино доступно не каждому. Казалось бы - куда податься азартному человеку, как еще пощекотать себе нервишки? Но Интернет как всегда предоставляет выход - игровые автоматы бесплатно пробки: ощутить поток адреналина от крупного выиграша теперь можно абсолютно бесплатно и легально.