Общество

Зробимо Україну чистою! 2013

Зробимо Україну чистою!

zrukrПід таким гаслом 20 квітня у всій країні проходив  День довкілля. Жителі Борівщини були активними учасниками «генерального» прибирання селища і сіл району.

У Боровій на святковий настрій налаштовувала музика, яка з самого ранку лунала по всьому селищу. З лопатами, граблями, мітлами та іншим інвентарем бо-рівчани вийшли на вулиці, в парки, на узбіччя доріг - робити свою малу батьківщину чистою, охайною, красивою. В парку саджали дерева, по центральній вулиці Миру білили бордюри, дерева, учні Борівської ЗОШ №1 старанно збирали сміття на узбіччях доріг. Упорядкуванням Центрального стадіону займалися працівники райдержадміністрації та районної ради. Кожен, хто брав участь у Дні довкілля, робив величезний внесок у загальну справу – благоустрій селища, квітучого куточку Слобожанщини.

«Врятуймо вулиці від бруду і сміття», «Дякуємо за чисті узбіччя», «Невже обличчя Пісок – це сміття?», «Не сміти і не ламай, рідний край оберігай», «Руки приклади – чистоту села збережи» -такі  та інші гасла написали учні Піско-Радьківської ЗОШ І-ІІІ ст. разом із вчителями та представниками громади на щитах, встановлених уздовж узбіч доріг села.

Але не тільки встановленням щитів, а і своїм внеском в очищення села від сміття відзначилися учні Піско-Радьківської школи зі своїми вчителями.  Участь в акції вони почали із прибирання шкільного подвір’я. Тепер  дуже приємно дивитися на чистоту, квітучі дерева в шкільному садку та квіти на клумбах.

Також школярі з учителями прибрали  сміття на території  від виїзду з села до межі  Краснолиманського району. Діти готові своїми руками зробити село чистішим і вже довели це! Близько 60 чоловік дорослих теж наполегливо боролися зі сміттям на території Піско-Радьківської сільради – прибирали в парку, біля Будинку культури, дошкільного навчального закладу, сільради, а також побілили дерева в посадці.

48 дітей і 30 дорослих наводили лад у Чернещині. Прибравши територію школи, розпочали прибирання біля Свято-Миколаївського храму. Він є не тільки окрасою села, це –осередок духовності й культури, тому щорічно найбільшу увагу жителі Чернещини приділяють саме території біля храму. Дбайливо доглядають дерева, посаджені тут кілька років тому, поливають їх, білять, вирубують поросль.

У квітневому суботнику взяло участь і понад 100 жителів с. Підлиман. Кипіла робота по упорядкуванню територій парку, меморіалу загиблим воїнам, сільського Будинку культури, учні Підлиманської школи збирали сміття на узбіччі дороги. На березі Червонооскільського водосховища та на території сільського кладовища завдяки зусиллям учасників акції «Зробимо Україну чистою» швидко зникали стихійні сміттєзвалища.  

На сільському стадіоні – улюбленому місці проведення вільного часу багатьох підлиманців – спортсмени й просто небайдужі громадяни облаштували стадіон стільцями, які подарував народний депутат України Віктор Остапчук. Після суботника Підлиманський сільський голова Олександр Калінін пригостив усіх смачною юшкою – своєю «коронною» стравою.

Разом із Першотравневим сільським головою Оганнесом Нерсісяном активні члени громади Першотравневої сільської ради проріджували посадку при в`їзді в село. Дружньо працювали і вчителі, і школярі Першотравневої школи, і працівники сільради, СБК, поштового відділення, ДНЗ, амбулаторії загальної практики сімейної медицини. 

Напередодні суботника учні Ізюмської школи вирішили допомогти людям похилого віку – посадили їм понад 15 відер картоплі. Разом із учителями школярі взяли  активну участь і в суботнику -наводили лад на дорогах загального користування, значну увагу  приділили  території біля школи – старанно зібрали всі папірці, підмели алеї, побілили дерева. 

Наполегливо трудилися люди й на територіях інших сільських рад, адже кожен мріє бачити своє селище, село чистим.

Всього у Всеукраїнській акції «Зробимо Україну чистою» взяло участь понад 5,5 млн. жителів України, серед них  близько 2 тисяч - жителі Борівщини. Вагомий внесок у благоустрій району зробили учні та працівники шкіл – у День довкілля 846 чоловік зібрали 243 мішка побутового сміття, 124 мішка скла, 159 мішків пластику, упорядкували 2,3 га прибудинкових територій, 6 га парків і скверів, 27 місць поховання загиблих у Великій Вітчизняній війні воїнів.

Тетяна ГУНЬКО.