Общество

Вже 27 років горить полинова зоря

Вже 27 років горить полинова зоря

mitingaes26 квітня біля пам`ятного знаку загиблим чорнобильцям відбувся мітинг, присвячений 27-ій річниці з дня Чорнобильської трагедії. Люди йшли з квітами, адже вшановували пам’ять тих, хто, захищаючи нас від «мирного атому», не пожалів себе. Життя цих людей згасло передчасно…

Слова, які лунали з вуст Героя України, народного депутата України, президента громадської спілки «Со-ціальний Рух Поваги» Віктора Остапчука, голови районної державної адміністрації Миколи Кравцова, учасника ліквідації аварії на ЧАЕС Сергія Тарасюка ще раз нагадали присутнім події тих страшних часів.

«Все, що відбувається на землі – по волі Божій. І раз сталася така страшна аварія, значить це було попере-дженням нам і всьому людству. Я був досить молодою людиною, коли сталася та жахлива трагедія, - розповідав В.М. Остапчук. – Працював тоді на залізниці. Пам’ятаю, як прибували потяги із забруднених радіацією місцевостей. Потрібно було швидко їх обробити  дезактивуючими розчинами. Від нашої організації чимало людей  також взяли участь у ліквідації наслідків найбільшої техногенної катастрофи людства. Працюючи начальником Південної залізниці, приділяв велику увагу проблемам чорнобильців. Наша громадська організація «Соціальний Рух Поваги» має на меті допомагати вирішенню проблем різних верств населення, в тому числі й   ліквідаторам аварії на ЧАЕС. Тому докладатиму великих зусиль, щоб підтримати людей, які захистили нас від атомного лиха».

М.О. Кравцов наголосив, що Чорнобильська катастрофа змусила всіх нас замислитися над питаннями: «Хто ми в цьому світі? Для чого прийшли на Землю? Якою залишиться планета нашим нащадкам?». Ми   маємо пам’ятати трагедію, щоб вона ніколи більше не повторилася.

Схвильованою була промова безпосереднього учасника ліквідації аварії на Чорнобильській станції С.П. Тарасюка. Він назвав гострі проблеми, з якими щодня стикаються чорнобильці. З його вуст лунали щирі слова подяки дружинам ліквідаторів, які розділили горе своїх чоловіків і завжди підтримують їх.

Присутні вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів аварії хвилиною мовчання і поклали квіти до пам’ятного знаку.

Після мітингу всі бажаючі відвідали фотовиставку, присвячену трагічним подіям тих літ, яку було організовано в приміщенні РБК. На світлинах відображені герої наших часів, які зберегли планету від атомного звіра. Того ж дня в Борівському храмі відслужили панахиду по загиблих чорнобильцях.

Кожен учасник ліквідації Чорнобильської катастрофи отримав подарунок від народного депутата України Віктора Остапчука.

Тож нехай Господь береже нашу землю від негараздів, а ми повинні усвідомити цей урок і докласти максимум зусиль, щоб подібне лихо не повторилося.

Тетяна КОЛЕСНІК.