Официально

ПЕРЕМОГА — У ЄДНОСТІ ТА СПІЛЬНИХ ДІЯХ

ПЕРЕМОГА - У ЄДНОСТІ ТА СПІЛЬНИХ ДІЯХ

peremog1У райдержадміністрації відбулася нарада за участю керівництва районної державної адміністрації, районної ради, сільських, селищного голови, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, керівників підприємств, установ, організацій соціальної сфери та правоохоронних органів Борівського району, представників засобів масової інформації. Розглянуто питання «Про забезпечення додержання Конституції та Законів України, упередження зростання конфліктів, безпеки громадян, неприпустимості сепаратистських проявів, закликів та дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності держави».

З доповіддю виступив  голова Борівської РДА Віталій Кіян. Він, зокрема, сказав:

«Ми не можемо залишатися осторонь непростих подій, які сьогодні відбуваються у нашій державі, коли представниками окремих політичних сил та громадських рухів вчиняються спроби дестабілізації ситуації, що загрожує не лише національним інтересам, а й територіальній цілісності України.

peremog2Наша держава переживає один з найдраматичніших моментів у своїй історії. Внаслідок гострого протистояння, яке супроводжувалося масовими безпорядками, застосуванням зброї, захопленням адміністративних, у тому числі урядових приміщень, пролилася кров, загинули люди. В такій обстановці проблеми повинні вирішуватися мирним шляхом, виходячи з непорушності кордонів України та її територіальної цілісності, дотримання Конституції і законів України, неухильного забезпечення особистої безпеки, прав і свобод громадян України, які  проживають на її території.

На сьогоднішній день у державі не відбулося жодних змін у законодавстві, які б погіршували або утискали права громадян залежно від їхньої національності, мови чи віросповідання. Тому вчинення сепаратистських дій не має під собою жодного реального підґрунтя.

Сьогодні, коли наша держава переживає надзвичайно складний час, а суспільство готується до проведення виборів, нам усім необхідно заспокоїтися та об’єднатися в інтересах України, утриматися від гучних заяв, запобігти можливій за-грозі безпеки наших громадян. Ми категорично засуджуємо заклики та дії, що містять ознаки сепаратизму та загрожують територіальній цілісності України. Ми не повинні піддаватися провокаціям тих, хто відверто закликає до сутичок та ворожнечі. Рішуче засуджуємо будь-які спекуляції навколо мовної, національно-культурної та релігійної тематики, що призводить до нагнітання негативних настроїв серед населення. Ми виступаємо за проведення виваженої конституційної реформи, спрямованої на децентралізацію влади та розширення повноважень кожного регіону. Ми повинні зрозуміти, що тільки злагоджена взаємодія всіх органів державної влади та місцевого самоврядування допоможе здолати небезпеку сьогодення. Від наших спільних з вами дій залежить безпека громадян у кожному населеному пункті нашого району.

Тому, звертаюсь до всіх присутніх та наголошую, що збереження суверенітету, територіальної цілісності й безпеки нашої держави та усіх її громадян є спільним першочерговим завданням.

peremog3Я переконаний, що не дивлячись на спроби розділити нашу державу, цього не вдасться зробити. Відповідно до ст. 2 Основного закону, Україна є унітарною державою, а її територія в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною. Тому заклики до порушення територіальної цілісності та недоторканності України, що лунають під час масових зібрань, суперечать Закону та тягнуть за собою кримінальну відповідальність. Нагадаю, питання про зміну території України вирішуються виключно на всеукраїнському референдумі, який призначається Верховною Радою України.

На даний час ситуація в районі повністю контролюється місцевими органами державної влади та органами місцевого самоврядування. Органи прокуратури та внутрішніх справ готові до виконання поставлених перед ними завдань щодо захисту територіальної цілісності України. Добровільні громадські формування працюють у повній згоді з правоохоронними органами і забезпечують мир і спокій на Борівщині. Систематично        здійснюються об’їзди блокпостів, підтримується постійний зв’язок з посадовими особами воєнного комісаріату в ході проведення мобілізаційних заходів, ведеться інформаційно-роз’яснювальна робота з органами місцевого самоврядування.

З метою запобігання масових заворушень та злочинів, звертаюсь до присутніх із пропозицією провести роз’яснювальну роботу серед мешканців району щодо недопущення провокацій, конфліктів та необхідності своєчасного інформування правоохоронних органів та безпосеред-нього керівництва, у разі виявлення підозрілих угрупувань людей на території району.

Закликаю усіх жителів Борівщини до взаєморозуміння та відповідального ставлення до ситуації, яка на сьогодні склалася у нашій країні, бути взаємоввічливими, зберігати спокій, проявляти мудрість та стриманість, в жодному разі не піддаватися на провокації тих, хто закликає до насильства та ворожнечі.

peremog4Саме з метою попередження вчинення кримінальних правопорушень, особливо із застосуванням вогнепальної та холодної зброї, виникла необхідність скоординувати спільні заходи керівників правоохоронних органів району, в тому числі і за участю представників органів влади та громадських активістів.

Працівникам органів прокуратури та внутрішніх справ необхідно проводити заходи щодо недопущення масових заворушень на території нашого району та захищати громадян від протиправних посягань, діючи з дотриманням усіх вимог чинного законодавства України.

Україна є і залишається неподільною державою, і нікому не вдасться роз’єднати наш народ чи загарбати рідну землю. Я певен, що перемога – у єдності та спільних діях.»

В обговоренні доповіді взяли участь: голова Борівської районної ради Євген Жук, головний лікар Борівської ЦРЛ Любов Віннікова,  начальник відділу освіти РДА Леонід Куліш, начальник Борівського РВ УМВСУ у Харківській області Віталій Куроп`ятник, в.о. прокурора Борівського району Олександр Масельський. Всі були одностайні в тому, що потрібно зберігати спокій, сумлінно трудитися на своїх робочих місцях, любити рідну   Україну, аби зберегти мир і віру в перемогу добра над злом.

Голова РДА Віталій Кіян зачитав звернення до жителів Борівського району щодо забезпечення додержання Конституції та Законів України, попередження зростання конфліктів, безпеки громадян, неприпустимості сепаратистських проявів, закликів та дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності держави. Воно було одностайно схвалене. Нижче публікуємо текст цього звернення.

Підготувала Любов МУХІНА.