Авторское, Общество

Душа людини, сповнена добра

Душа  людини, сповнена  добра

iraРобота Борівського територіального центру со-ціального обслуговування направлена на здійснення заходів, спрямованих  на вдосконалення соціального захисту інвалідів, малозабезпечених громадян і людей похилого віку, надання їм різних видів соціальних послуг. За І квартал трьома віділеннями тер -центру було надано со-ціальних послуг 868 особам. Послуги прокату отримали 46 чоловік, послуги перукаря - 257 осіб. Гума-нітарної допомоги одержали 26 чоловік на суму 4620 грн. З управління праці надано засобів реабілітації на суму 40,6 тис. грн.

У відділенні організації надання грошової та натуральної допомоги постійно проводиться значна робота по залученню благодійної допомоги. На підтримання життєдіяльності і соціальної активності пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян спрямовують свою діяльність і волонтери територіального центру.

Волонтери — це добровольці.     Це люди, які працюють на благо суспільства безкорисливо та нічого не потребують натомість. Тому ними може стати будь-яка людина, та найчастіше  - це студенти.

Ірина Лучинська, студентка 4 курсу Донбаського державного педагогічного університету, звичайна дівчина з Борової, яка своєю доброзичливою увагою ніколи не оминає людей, котрі потребують допомоги. А зуміти відчути біль нужденних як власний, простягнути руку тим, хто опинився у скруті, хто страждає від хвороби чи байдужого оточення, гостро потребує хліба насущного або душевної розради можуть тільки люди з добрим та  чуйним серцем.

За словами Ірини, найважливіше в роботі волонтера, звичайно ж,- це усвідомлення необхідності власної діяльності та наявність бажання працювати. Головне полягає у тому, що вона виконує роботу, яка їй подобається, і отримує задоволення від її результатів. Для молодих людей важливо самореалізовуватись, набувати нового досвіду, відчувати свою необхідність. А найважливіша нагорода для неї - це  слово спасибі.

Вже більше двох років Іра тісно співпрацює з терцентром, свій вільний час присвячує організації пошуку речей, що були у вжитку. Це дуже активна, смілива, доброзичлива дівчина, яка активно займається пропагандою здорового способу життя, навчається розуміти проблеми інших й завжди готова їм допомогти і добрим словом, і ділом. Дівчину можна вважати  гідним прикладом для молоді.

Територіальний центр також постійно працює у тісному контакті з Товариством   Червоного  Хреста, О. Ю.Пахомовим , Л. В.Чапелько , які теж надають значну допомогу людям похилого віку.

Добро – це основа світу, і стати його основою вас за-кликає Борівський районний територіальний центр со-ціального обслуговування (надання соціальних послуг). Тут завжди готові прийняти від вас все те, чим ви готові поділитись, аби не залишити наодинці з бідою, нагодувати та обігріти тих, хто зазнає біди.

Пам’ятаймо: справжня допомога поєднує у собі два вияви підтримки: матеріальну і духовну. Тобто, допомагати можна не лише грошима, продуктами чи іншими матеріальними речами. Куди важливіше не пройти повз людину, яка потребує допомоги та підтримки. Не потрібно допомагати задля когось чи чогось, через вигоду чи через те, що потім отримаємо подяку. Давайте робити добро через те, що душа людини сповнена добра!

Наталія ВАСИЛЕНКО.