Общество

СХИЛЯЄМО ГОЛОВУ ПЕРЕД ЇХ МУЖНІСТЮ

СХИЛЯЄМО ГОЛОВУ ПЕРЕД ЇХ МУЖНІСТЮ

den125 квітня в Боровій, біля пам`ятного знаку   загиблим чорнобильцям, проведено мітинг з нагоди  28-ї річниці  Чорнобильської  трагедії. Його відкрив Борівський селищний голова Олександр Тертишний і надав слово голові Борівської РДА Віталію Кіяну. Звертаючись до присутніх, Віталій Олексійович сказав: «У цьому році ми відзначаємо 28-у річницю від дня Чорнобильської катастрофи - найбільшої та найжахливішої за всю історію людства техногенної аварії, яка і досі відгукується пекучим болем і стражданням у багатьох родинах.

В результаті аварії на Чорнобильській атомній електростанції в Україні постраждали 3 мільйони 200 тисяч людей, серед них - понад 1 мільйон дітей. Близько   600 тисяч людей, які брали участь у ліквідації аварії, отримали високі дози радіації, 162 тисячі були евакуйовані та відселені із забрудненої території. Близько 76 тис. українців стали інвалідами. Зафіксовано понад 12 тис. випадків раку щитовидної залози та безліч інших хвороб.    Відзначення    річниці чорнобильських подій не терпить фальші, показухи, надуманості, бо 26 квітня - це день, коли кожна людина повинна замислитись над своїм існуванням і поставити перед собою такі питання: хто я? Для чого живу на світі і чим можу допомогти іншій людині, яка потребує моєї допомоги? Адже сама природа зробила нам застереження: люди, не будьте байдужими, жорстокими, безпечними, пам’ятайте, що доля планети, доля всього людства, наше з вами майбутнє - у наших руках.

den2Вже 28 років ми несемо у серцях і душах біль, завданий нищівною ката-строфою на Чорнобильській АЕС. І весь цей час у світі існує зловісний вимір часу: до і після Чорнобиля. До 26 квітня 1986 року світ мав ілюзію власної безпеки. Після цієї дати ніхто і ніде не може бути впевненим у безпечному завтрашньому дні. Актуальність чорнобильських уроків підтвердила трагедія на АЕС «Фукусіма-1», коли японські атомники звернулися за допомогою до ліквідаторів наслідків Чорнобильської аварії. Цей промовистий факт засвідчив шанобливе ставлення світової громадськості до українських фахівців – «чорнобильців».

Тож вшановуємо па-м’ять тих, хто практично голими руками закрив жерло зруйнованого реактора, хто поклав життя у боротьбі з радіацією, але врятував світ від значно масштабнішої катастрофи.

В ліквідації аварії на Чорнобильській атомній станції взяли участь 104 наших земляки.

Для частини ліквідаторів час зупинився ще в квітні 86-го, для інших - він розтягнувся роками лікування, роками болю і страждань. Тихо продовжують йти з життя учасники ліквідації аварії, і вже ніколи поряд з нами не стануть 43 наших ліквідаторів, чиє життя передчасно перервав Чорнобиль.

Схиляю голову перед їх мужністю, почуттям обов’язку та відданістю Україні. Вічна їм пам’ять.

Роки не стирають біль і не зменшують гостроту проблем, народжених Чорнобильською катастрофою. Про це потрібно пам’ятати завжди і робити все, щоб максимально пом’якшити наслідки трагедії.

Сьогодні ми вшановуємо героїв-ліквідаторів, які, на щастя, перебувають з нами. Своїм здоров’ям ви врятували Україну і світ від страшної біди. І мені боляче від того, що держава сьогодні не може гідно віддячити за ваш подвиг. Але, повірте, на районному рівні ми зробимо все можливе, аби полегшити вам життя.

den3Дорогі учасники ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи!

Кожен з нас, переживши особисті негаразди, вірить і сподівається на те, що доля до нас і наших родин буде милосерднішою і всі біди залишаться в минулому.

Тож хай ніколи не повториться чорнобильське лихо! Хай земля щовесни зацвітає пишним буйством кольорів, хай сонце ласкає вас своїми променями і хай щовесни повертаються з чужини журавлі, несучи на крилах радість зустрічі з рідною землею.

Від імені Борівської районної державної адмі-ністрації та районної ради зичу всім вам сімейного щастя, родинного затишку та благополуччя».

З глибоким хвилюванням  говорив про трагічну дату  заступник голови громадської організації «Чорнобильці Борівщини» Сергій Тарасюк. Пам`ять загиблих  вшанували хвилиною мовчання.

Голова РДА Віталій Кіян, голова районної ради Євген Жук, селищний голова Олександр Тертишний, чорнобильці, представники  установ, організацій  поклали до знаку загиблим чорнобильцям квіти.

Потім всі мали можливість ознайомитися з виставкою «Писанковий рай».

Враховуючи побажання чорнобильців, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та вдовам загиблих  вручено продуктові набори.  Від імені присутніх Сергій Тарасюк  щиро подякував за все голові РДА Віталію Кіяну.

ПідготувалаЛюбов МУХІНА.