Общество

Посіяли вчасно — має вродити рясно

Посіяли вчасно - має вродити рясно

новий шлях 001У СТОВ агрофірмі «Новий шлях» кожен працівник ставиться до своєї роботи з великою відповідальністю. В сільському господарстві не працюють випадкові люди,  лише ті, хто по-справжньому люблять і цінують свою роботу. Мабуть, тому колектив агрофірми вже кілька років майже зовсім не змінюється - всі працюють старанно, добросовісно виконують покладені на них обов’язки. Запорука гарного врожаю - це, насамперед, злагоджена робота кожного працівника господарства. З цього приводу керівник СТОВ агрофірми «Новий шлях» Олексій Гомон ніколи не хвилюється, знає, що колектив не підведе. Та досить часто  результати врожайності залежать і від  погоди.

- Цього року весна  пізня, холодна, але на початок весняно-польових робіт у агрофірмі СТОВ «Новий шлях» це не вплинуло, навпаки, цього року ми почали працювати ра-ніше, ніж зазвичай, - розповідає керівник господарства. - Наприкінці березня завдяки нічним заморозкам на полях агрофірми зранку протягом 4 днів проводилося підживлення багаторічних трав і озимої на зелений корм на загальній площі 390 га. На виконанні цього агрозаходу добре працювали механізатори Євген Волохатий, Василь Бараннік, С.Є. Гунько, С.О. Гунько, Олег Рибалко, водії Володимир Солодовнік, Віталій Северин, Іван Петренко, сівальники Роман Солонічев, Анатолій Ста-ріков, Петро Мельник, Ростислав Северин і Сергій Величко.

 І вже з 1 квітня погодні умови дали змогу продовжити комплекс весняно-польових робіт. За 4 робочих дні заборонували зяб і багаторічні трави. Щоб забезпечити тваринництво господарства якісними кормами, паралельно з боронуванням проводився посів вівса на сіно, еспарцету та люцерни. Вчасно, швидко (за 5 днів) та якісно (з розрахунку 200 кг на 1 га) рідкими добривами КАС підживлювалася озима пшениця на зерно. 

Посів соняшнику і кукурудзи на зерно та на силос розпочався 14 квітня і завершився за 7 робочих днів. Комплекс усіх весняно-польових робіт був виконаний швидко завдяки новій сучасній техніці, яку цього року придбали в господарство - трактор  CASE Magnum MX-290, cівалка John Deere 7200. І, звичайно ж, завдяки працівникам агрофірми, які наполегливо працювали в дві зміни - механізаторам Олександру Забийвороті, Віктору Купріянову, водіям і трактористам на підвезенні мінеральних добрив і насіння Віталію Вразовському, Івану Петренку, Володимиру Солодовніку, Сергію Бондаренку, С. О. Гуньку. Старанно працювали під час посівної кампанії й механізатор на посівному агрегаті МТЗ-82+СУПН8 Юрій Марченко, механізатор на МТЗ-82+ мультикорн Сергій Северин, водії, які підвозили насіння та добрива,  Віталій Северин і Юрій Сергійчук.   

Культивація на всій запланованій для посіву площі здійснювалася  сучасним високотехнологічним агрегатом Case Steiger 9380 + Flexi-Coil, на якому працювали механізатори Валерій Хомчик, С.Є. Гунько.

Від початку сівби й до сьогодні механізатори Василь Бараннік, Євген Волохатий, Сергій Павленко, Ігор Заворуєв, водії Олег Родін, Олександр Кармазін і Володимир Ладанець доглядають за посівами - проводять боронування озимих і пропасних культур, хімічний захист посівів соняшнику та озимої пшениці, тож кожен гектар і озимих, і пропасних культур отримав до-статню кількість добрив.

Працівники агрофірми під час проведення комплексу весняно-польових робіт  завдяки завідуючій їдальні Тетяні Янчинській і її помічниці Тетяні Гладюк були забезпечені гарячим харчуванням.

У значній мірі безперебійна робота під час виконання всіх  весняно-польових робіт залежить від працівників току - комірника Тамари Печериці, робітників Ростислава Северина і Сергія Величка, механізатора, який вантажить добрива, Валерія Ярмоли.

За плідну роботу хочеться подякувати головному інженеру Віталію Павленку, зварювальнику Юрію Сергійчуку, ковалю Володимиру Соколову, токарю Олександру Баранніку, комірнику-заправнику Олександру Северину, бригадиру машинного двору Юрію Грабарю, обліковцю Оксані Родіній.   За гарну технологічну підготовку до проведення польових робіт висловлюю подяку головному агроному Віктору Северину і бажаю йому най-швидшого одужання.

Одночасно з проведенням польових робіт йде повсякденна робота в тваринництві. У порівнянні з минулим роком надої молока за день збільшилися на 3 тонни - це результат вміло організованої роботи на фермах, відповідального ставлення до своїх обов’язків кожного працівника.

Підготувала Тетяна ГУНЬКО.