Общество

Час ніби розділився на дві частини

Час ніби розділився на дві частини

Чорнобиль. Це назва невеличкого районного центру, що знаходиться в 130 км від Києва. В історію Чорнобиль увійшов назавжди, як місто, що дало назву одній з найбільших в історії людства катастроф.

Ту мирну весняну українську ніч на берегах Прип’яті люди ніколи не забудуть. Вона була, як зараз усім здається, найтихішою і найтеплішою. І не сповіщала про біду. Проте в ту саму ніч з 25 на 26 квітня відлік часу став уже не мирним, а бойовим і аварійним.

Наслідки вибуху четвертого реактора Чорнобильської атомної сколихнули весь світ. В результаті аварії стався величезний викид радіації. Радіоактивний дощ розлетівся і висіявся на територіях України, Білорусії, Росії.

Вже в квітневі дні до зони відчуження з Борівського ра-йону було відряджено понад сто чоловік. В числі перших 38 на ліквідаційні роботи потрапили  Павло Степанович Богуславський, Олександр Григорович Калюга, Анатолій Васильович Борщов, Володимир Ілліч Волков, Микола Федорович Єдімент, Олександр Васильович Мішура, Василь Михайлович Шерстюк, Віктор Анддрійович Попович та інші. Вони займалися  дезактивацією території та приміщень станції, доріг.

            Борівським ремонтно-транспортним підприємством у перші дні після аварії, а також у вересні 1986 року були направлені шість автомашин з водіями на евакуацію населення та вивезення майна з зони відчуження. Водії цього РТП Михайло Михайлович Молчанов, Леонід Олександрович Чашка, Сергій Олександрович Смаль здійснювали евакуацію мешканців з тридцятикілометрової зони. А Андрій Михайлович Тарасенко та Микола Іванович Твердохліб забезпечували перевезення майна із зони, забрудненої радіацією.

            Співробітники Борівського районного відділу внутрішніх справ України в Харківській області Микола Іванович Гармаш та Сергій Петрович Кириченко виконували службові обов’язки, пов’язані з охороною зони та підтримкою правопорядку.

Минуло чимало часу від  дня Чорнобильської катастрофи, але й сьогодні свіжі в пам’яті ліквідаторів події тих днів.

На сьогодні в нашому районі проживає 136  чоловік, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС, в тому числі 71 учасник  ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які ціною власного здоров’я закрили нас від страшного лиха.      

За час, що минув після аварії на Чорнобильській атомній електростанції, вже 41 чоловік, який мав двобій з підступним атомом, пішли з життя.

І сьогодні, в день 27-их роковин Чорнобильської трагедії, я хочу висловити щирі слова подяки усім нашим чорнобильцям. Ми вдячні вам за витримку, мужність, за доброту вашу і людяність.

            Хай доля береже вас і усіх нас від подібних трагедій. Хай весни несуть із собою тепло і радість буття.

  Галина Булочкіна .

 Головний спеціаліст управління праці та соціального захисту населення   Борівської РДА.