Официально

Віталій КІЯН: бачити конкретну роботу кожного, конкретні кроки і конкретне вирішення кожної проблеми

Віталій КІЯН: бачити конкретну роботу кожного, конкретні кроки і конкретне вирішення кожної  проблеми

На порядок денний апаратної наради винесено питання: «Про виконання доходної та видаткової частин бюджету району з початку 2014 року»; «Про діяльність відділу освіти райдержадміністрації»; «Про роботу районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді»; «Про діяльність відділу культури і туризму районної державної адміністрації»; «Про роботу сектору масових комунікацій апарату районної державної адміністрації».

Доповідаючи по першому питанню, начальник фінансового управління районної державної адміністрації Надія Лемішко сказала, що по надходженню власних доходів зведеного бюджету за січень – березень 2014 року в місцеві бюджети району надійшло 3073,3 тис.грн., що становить 103,0% до передбачених бюджетом та 111,0% до відповідного періоду минулого року.

До районного бюджету власних доходів на-дійшло 1526,3 тис.грн., що становить 107,2% до передбачених бюджетом та 112,3% до відповідного періоду минулого року. До селищного бюджету на-дійшло 752,6 тис.грн., що становить 85,3% до передбачених бюджетом та 102,8% до відповідного періоду минулого року. В сільські бюджети на-дійшло 794,4 тис.грн., що становить 117,4% до передбачених бюджетом та 117,2% до відповідного періоду минулого року. В той же час не виконаний план по податку на доходи з фізичних осіб, зокрема, по селищному (-143,1 тис.грн.), Гороховатському (-19,4тис.грн.) та Чернещинському (-0,9тис.грн.) бюджетах. Втрати становлять 163,4 тис.грн.

Плати за землю на-дійшло 498,9 тис.грн., що становить 88,0% до передбачених бюджетом. Втрати становлять 114,6 тис.грн. недоодержано в бюджет 68,1 тис. грн.

По фіксованому сільськогосподарському податку надійшло 40,7 тис.грн., що становить 90,7% до передбачених бюджетом та 87,7% до відповідного періоду минулого року, не виконаний план по Вищесолоненському (-1,8 тис.грн.), Гороховатському (-1,3 тис.грн.) сільських бюджетах та селищному (-7,2 тис.грн.), втрати становлять 10,3 тис.грн.

Заслухавши звіт, голова РДА Віталій Кіян дав доручення  селищному та сільським головам, податковій інспекції, фінансовому управлінню проаналізувати ситуацію, яка склалася, вияснити причини, внести конкретні пропозиції щодо дальшої роботи по наповненню бюджету та інформувати  на розширеній апаратній нараді.

Про діяльність відділу освіти  доповів начальник відділу Леонід Куліш. Він сказав, зокрема, що відділ освіти забезпечує стабільну роботу навчальних закладів відповідно до сучасних вимог. Загальна спрямованість модернізації освіти полягає у приведенні її у відповідність із потребами сучасного життя, цілеспрямованій орієнтації на задоволення запитів жителів Борівщини у якісній та доступній освіті.

Дошкільна освіта ра-йону складається із 8 до-шкільних навчальних закладів комунальної форми власності та 1 дошкільного навчального закладу у складі НВК. У них здобувають освіту 456 дітей. У 2013 році відкрито додаткову 7 групу у Борівському ДНЗ №3 «Золота рибка».

Водночас у виконанні районної цільової соціальної Програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року залишається нерозв’язаною проблема здобуття до-шкільної освіти дітьми віком від 3-х до 5-ти років у населених пунктах, де відсутні дошкільні навчальні заклади: с. Шийківка, с.Ізюмське, с. Підвисоке. Але всі діти старшого дошкільного віку отримують дошкільну освіту у ДНЗ, у групах при ЗОШ та у формі со-ціально-педагогічного патронату.

Загальну середню освіту в 14 загальноосвітніх навчальних закладах здобувають 1539 учнів. Про-фільне навчання відкрито у 3 школах:

- Борівська ЗОШ № 1 – українська філологія;

- Піско-Радьківська ЗОШ І-ІІІ ступенів – фізико-математичний профіль;

- Чернещинський НВК – технологічний профіль.

Всі учні  забезпечені харчуванням, діти початкових класів - безкоштовним.

Реалізацію творчих здібностей учнів стабільно забезпечує позашкільна освіта. Проводиться також  робота з обдарованою молоддю. Район має 4-х переможців обласних олім-піад та 1-го переможця обласного конкурсу-захисту Малої академії наук. Призер олімпіади з правознавства Шутько В. пройшла тренування щодо участі у ІV (Всеукраїнському) етапі олімпіади.

У загальноосвітніх навчальних закладах Борівського району налічується 22 дитини-інваліда. Для цих дітей створені всі необхідні умови для отримання якісної освіти.

Складено план оздоровчої кампанії влітку 2014 року. Планується оздоровити 319 дошкільнят, 876 дітей у пришкільних таборах. Позаміський табір «Орлятко» за три зміни може прийняти 450 дітей. Орієнтовна вартість путівки - 2300 грн. Перша зміна з 03.06.14 р.

Щодо оздоровчої кампанії  до доповідача виникло ряд запитань у голови райдержадміністрації. Він запитав: «Чому район програв тендер  на оздоровлення в «Орлятку»,  «Хто винен?», «Яким чином здійснюватиметься оздоровлення?». В.О. Кіян дав доручення  зробити все необхідне,  щоб оздоровчий сезон у таборі пройшов на належному рівні.

Про роботу районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді доповіла на апаратній нараді директор  служби  Христина  Бабікова.

Вона розповіла про соціальну роботу та надання послуг сім`ям, які виховують дітей, дітей-інвалідів, про працевлаштування дітей, позбавлених батьківського піклування, про поліпшення їх житлових умов. Наголосила на тісній співпраці з сільськими радами по вирішенню назрілих проблем.

Досягненнями та проблемами в роботі відділу культури поділилася, доповідаючи на апаратній нараді, начальник відділу культури і туризму районної державної адміністрації Світлана Шведченко. Щодо успіхів, то це 3164 проведені культмасові заходи, 99 виставок народних умільців, розробка 2 туристичних маршрутів.

Хвилюють культпрацівників неповні ставки, слабка матеріально-технічна база, потреба в ремонтах тощо.

Заслухавши звіт завідувача сектору масових комунікацій апарату ра-йонної державної адміністрації Юрія Бондаренка, Голова РДА Віталій Кіян  задав йому ряд  запитань, які потребують негайного і конкретного вирішення.

Підбиваючи підсумки апаратної наради, Віталій Олексійович наголосив, що хоче бачити конкретну роботу кожного, конкретні кроки і конкретне вирішення кожної проблеми.

Підготувала  Любов МУХІНА.