Официально

СИТУАЦІЯ ПІД КОНТРОЛЕМ

СИТУАЦІЯ ПІД  КОНТРОЛЕМ

admin1Голова Борівської райдержадміністрації Віталій Кіян провів нараду з керівниками сільськогосподарських підприємств.

Відкриваючи її, коротко зупинився на ситуації в районі. Повідомив, що напередодні Борівщину відвідали  губернатор Харківщини Ігор Балута та начальник ГУ МВС України в Харківській області Анатолій Дмитрієв. Були проведені зустрічі з керівництвом району, правоохоронними органами, в ході яких відпрацьовані механізми взаємодії.

Також губернатор і начальник обласної міліції побували на блокпостах, які споруджені на кордоні з Луганською та Донецькою областями.

Ситуація на даний момент спокійна, - сказав Віталій Олексійович,- блокпости облаштовані згідно тактичним вимогам до таких об’єктів і забезпечують захист особового складу від нападу. Іде перевірка транспорту. Основне завдання - недопущення проникнення заборонених предметів, особливо зброї, вибухових засобів, які можуть дестабілізувати обстановку або нашкодити громадянам України.

Потім були розглянуті питання порядку денного. Про хід проведення весняно – польових робіт та взаємодію органів виконавчої влади з сільськогосподарськими підприємствами доповів  начальник управління агропромислового розвитку Борівської РДА Володимир Кавун.

Так, станом на середину квітня нинішнього року в районі практично завершено посів ранніх зернових та зернобобових культур. Ярого ячменю при плані 2890 посіяно 2890 га, тобто 100% до плану. Гороху  -  444 га (не досіяно 11 га, вівса посіяно 161 га (не досіяно 131 га). ПСП «Світанок» та ФГ «Слобода» посіяли ярої пшениці 100 га.

admin2Підживлення озимих проведено на площі 13500 га, 100% до прогнозу, вологу прикрито на 15763 га, підготовлено грунту до посіву (культивація) 19705 га, 100% до плану. Всі ці роботи були проведені в оптимальні строки.

ФГ «Нива 2006» завершило посів цукрових буряків на площі 70 га, що на 20 га більше прогнозу.

Розпочата сівба соняшника, який планується посіяти на площі 6005 га. З настанням  сприятливих погодних умов  розпочнеться сівба кукурудзи. Заплановано посіяти  4388 га кукурудзи  на зерно та 1200 га на силос.

Слід відзначити, що для проведення комплексу весняних польових  робіт в господарствах є необхідні матеріальні ресурси: пальне, засоби захисту рослин, насіння.

Володимир Володимирович проінформував присутніх про обласну нараду, яка відбулася 14 квітня на базі Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка.

Зокрема, сказав, що  Н.І. Рябчун,  провідний спеціаліст інституту ім. Юр’єва  дав деякі поради сільгоспвиробникам щодо роботи в нинішніх погодних умовах. Це стосується запасів вологи, якої в грунті менше від середніх багаторічних даних.

Він застеріг також про використання КАС. При температурі більше 12-15 градусів для підживлення озимих вони є небезпечними, оскільки можуть викликати опіки рослин. Крім того наголосив, що на посівах пшениці велика кількість хвороб: борошниста роса, септоріоз; наявні шкідники – полосаті хлібні блішки, масовий літ клопа-черепашки може розпочатися відразу після 20 квітня.

І.Д. Глянь, голова ради роботодавців в сільському господарстві розповідав про основні проблеми сільського господарства:

- недоступність кредитування – 25-27%;

- реєстрацію прав нерухомості;

- реєстрацію договорів оренди;

- отримання різнома-нітних дозволів;

 М.Д. Безуглий, академік аграрної академії наук, підняв у своєму виступі проблему  відсутності обігових коштів. Говорив про створення земельного банку, який надавав би  кредити під заставу землі або права оренди на землю. Щодо валового виробництва у 2014 році, то він прогнозував його зменшення на 25%.

В.В. Кавун також повідомив присутнім  керівникам сільгосппід-приємств, що змінений порядок оформлення оренди   земельних ділянок; розблоковано проведення земельних торгів. Щодо проектів еколого-економічного обґрунтування сівозмін, Володимир Володимирович послався на міністерство аграрної політики та продовольства України,  керівник якого Ігор Швайка вважає, що обов’язкове розроблення проектів землеустрою з еколого-економічним обґрунтуванням сівозмін не є ефективним засобом охорони родючості грунтів, і крім того, пов’язане з додатковим фінансовим навантаженням на сільськогосподарських товаровиробників. На доручення міністра Держземагенство розробило законопроект (Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання земель сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва), яким пропонується замінити контроль за дотриманням науково-обгрунтованих сівозмін на механізм декларування сільськогосподарськими виробниками дотримання нормативів оптимального співвідношення культур у сівозмінах з урахуванням природно-кліматичних умов і напрямів ведення сільськогосподарського виробництва.

Заслухавши інформацію Володимира Кавуна, голова райдержадміністрації Віталій Кіян акцентував увагу на першочергових питаннях, які сьогодні стоять перед аграріями. Це  наявність посівного насіння, добрив, кількість посівів соняшнику, що не повинна перевищувати 15% від загальної площі посівів всіх культур;  можливість закупки солярки  та засобів захисту рослин в умовах  надто високих цін;   можливість кредитування; реєстрація договорів оренди. Він дав доручення  взяти  на контроль їх вирішення.

Любов МУХІНА.